İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan ‘Sedat Peker’ talimatı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Organize Suç Örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker’in rüşvet iddialarında adı geçen Marka Yatırım Holding şirketinin patronu Mine Tozlu Sineren’in iddiaları ve SPK’nın suç duyurusunun ardından soruşturma başlattığını duyurdu.

featured

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Organize Suç Örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker’in rüşvet iddialarının ardından gündeme gelen Mine Tozlu Sineren’in iddiaları ve SPK’nın suç duyurusunun ardından soruşturma başlattığını açıkladı.

Halk Tv’de yer alan habere göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bir ulusal TV kanalında yer alan iddialara yönelik olarak SPK başkanlığı tarafından verilen ihbar dilekçesi üzerine maddi gerçeğin tüm yönleriyle ortaya çıkarılması amacıyla soruşturmaya başlanılmış olup TV kanalında bilgi paylaşan M.T.S dahil olmak üzere tüm taraflarla ilgili araştırma yapılması için gerekli talimatlar verilmiştir” denildi.

NE OLMUŞTU?

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun, kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, AKP Erzurum Milletvekili olan kardeşi Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etmişti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu Sineren’i Way Out adlı bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon lira danışmanlık adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürerek belge paylaşmıştı. Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, daha sonra Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak söz konusu danışmanlık şirketinde bir araya geldiklerini belirtmişti.

Sedat Peker’in iddialarını Halk TV’de yayınlanan Asıl Mesele programına bağlanan Mine Tozlu Sineren Peker’in iddialarını doğrulamıştı.

thumbnail
İlişkili Haber

SPK’dan ‘Sedat Peker’ açıklaması

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan ‘Sedat Peker’ talimatı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!