İyi Partili Ağıralioğlu, CHP’lilerden gelen ‘kraldan çok kralcı’ sözlerine yanıt verdi

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sarf ettiği, "Aday olursa kazanamaz endişemiz var" sözlerinin ardından CHP'lilerden gelen tepkilere yanıt verdi.

featured

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Altılı Masa toplantısından bir gün önce, pazar günü TV100 canlı yayınında ortak aday konusunda açıklamalarda bulundu. Ağıralioğlu o yayında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması halinde kazanamayacağından endişe ettiklerini belirtti ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın anketlerde önde olduğunu söylemişti.

Ağıralioğlu, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda endişeleri olduğunu dile getirerek, “Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?” sorusuna, “Endişemiz var, evet” diye cevap verdi. Sağ seçmenin sol bir adaya sıcak bakmayacağını söyleyen Ağıralioğlu, “Bizim klasik sağ, refleks olarak, mesela camide namaza girdiği zaman safın soluna durmuyor. Nihayetinde bu bizim refleksimiz. Bu refleksi görmezden gelemeyiz” ifadelerini kullanmıştı.

Ağıralioğlu, İYİ Parti lideri Akşener’in aday olmasını istediklerini söyledi ve Akşener’in “çok rahatlıkla HDP’den de” oy alabileceğini ifade etmişti. “Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz endişesi mi duyuyorsunuz?” sorusuna ise “Böyle bir endişemiz var. ‘Ben gidersem mahvoldunuz’ ile ‘Ben gelirsem kurtuldunuz’ aynı düzeyde nezaketsizliktir. Türk milletine ‘Kim gelirse gelsin, kim giderse gitsin size asla bir şey olmaz’ sistemi lazımdır” demişti.

Ağıralioğlu’nun açıklamalarına CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’dan yanıt geldi. Ağıralioğlu’nu “kraldan çok kralcılık yapmakla” suçlayan Altay, “Sayın Ağıralioğlu’nun yaklaşımını ona benzettim. Ben şunu demezdim: ‘Meral Akşener ile olur mu?’ diye sorulsa bana, ben ‘olmaz’ demem” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ise “Biz öyle düşünmüyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu kesin kazanabilir olarak görüyoruz. Tüm anketler de ‘kazanabilir’ diyor. 6’lı Masa’nın görüşüne saygı duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

Sözlerinin gündem olmasının ardından Yavuz Ağıralioğlu bugün de gazetecilerin sorularını cevapladı. Ağıralioğlu, “Kemal Bey üzerinden geliştirilecek fitnelere malzeme vermiyorum. Ben dahil bu partide Kemal Bey’in meşrebine, mezhebine, aidiyetine itiraz eden hiç kimse yoktur. Biz böyle bir şeyi milletimize de inancımıza da haksızlık sayarız. Ne Kemal Bey’in şahsına nezaketsizlik ediyorum ne de ittifak hukukuna halel getirecek bir şey söylüyorum.” dedi.

 

Ağıralioğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın kendisi hakkındaki açıklamalarına ilişkin soruya, “Biraz nezaket sınırlarının dışında bir açıklama. Ben kraldan çok kralcı değilim. Sadece doğruları söylemek zorundayız. Kral da kralcı da değiliz.” cevabını verdi.

Aynı zamanda TV100 canlı yayınına katılan Yavuz Ağıralioğlu, CHP’lilerin tepki gösterdiği sözleriyle ilgili konuştu. Ağıralioğlu “Genel Başkanımızın adaylığını istiyoruz. 6’lı Masa süreçleri nihayetlenene kadar sahada gördüklerimizi söyleme hakkımız vardır. CHP’deki bazı arkadaşlarımız alınganlık ettiler. Seçim süreciyle ilgili ‘Acaba kazanamayız’ endişemize müsamaha gösterirlerse seviniriz” dedi.

İyi Partili Ağıralioğlu, CHP’lilerden gelen ‘kraldan çok kralcı’ sözlerine yanıt verdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Ya bıktık valla bıktık. Meral Akşener en çok bunu yapıyor. Diğer genel başkanlara söyleyemediklerini partiden daha alt düzey birilerine bir şeyler söylettiriyor. Sonra yok o arkadaşın kendi fikri partiyi bağlamaz diyor; ya da parti sözcüsü ise görevden alıyor; tamam demek bu fikirden vazgeçti diyorsunuz. 1 ay sonra tekrar aynı terane. Ne kendi direkt diyor; ne de hadi kendi söylemiyor söylettiği kişinin arkasında duruyor; ne de konuyu tamamen kapatıyor. Kılıçdaroğlu ve diğerleri de bu yalpamaları en ufak ciddiye almıyorlar; ben de halkım ve artık ben de ciddiye almayacağım İyi Parti’nin salvolarını.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!