İYİ Partili vekilden AKP’li Özkan’a: Sen ne ayaksın

İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın 'özgeçmişinde FETÖ'nün derneğine yer vermesi'ne yanıt vermeyerek, gündemi değiştirmeye çalıştığını söyledi. Özkan'ın 'CHP'liler Kanal İstanbul güzergahında çok ciddi arsalar aldılar' sözlerine tepki gösteren Öztürk, 'Sen Önce bizim iddialarımıza cevap ver!! Sen ne ayaksın' diye seslendi. 

İYİ Partili vekilden AKP’li Özkan’a: Sen ne ayaksın

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, CHP’nin Kanal İstanbul projesine karşı çıkar gibi görünse de aslında desteklediğini iddia ederek “Kanal İstanbul’un güzergahı olabilecek muhtemel bölgelerin tamamında, CHP’lilerin çok ciddi arsalar aldıklarını ve araziler kapattıklarını biliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

AKP’li Özkan: CHP yöneticileri Kanal İstanbul’dan arsa aldı

Özkan’ın açıklamalarına İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ten tepki geldi.

‘SANA BELGESİYLE SİYASİ AYAKSIN DİYORUZ’

Cahit Özkan’ın özgeçmişinde FETÖ’nün derneğine yer verdiğini geçen günlerde kamuoyuna duyuran Öztürk, “Biz sana belgesiyle ‘siyasi ayak’sın diyoruz, varsa sende çamur atacağına Kanal İstanbul’da arazi toplayan CHP’lilerin belgelerini kamuoyuna açıkla” diye seslendi. Özkan’ın gündemi değiştirmeye çalıştığını savunan Öztürk, “Sen Önce bizim iddialarımıza cevap ver!! Sen ne ayaksın” ifadelerini kullandı.

Öztürk’ün Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, 27. Dönem için Meclis’te hazırlanan albümde, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kapatılan derneklerden İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu özgeçmişi bölümüne eklediği ortaya çıkmıştı.

AKP Grup Başkanvekili FETÖ’den kapatılan derneği özgeçmişine eklemiş

AKP Grup Başkanvekilinin ‘Balyoz’ günleri: Vücut dilini unutmayacağım