Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan kişi İBB’de işe alındı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan Nuri Başkapan isimli vatandaş İBB'de işe alındı.

Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunan kişi İBB’de işe alındı

İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na bağış yaptığı için işten atılan Nuri Başkapan işine geri döndü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ağaç ve Peyzaj AŞ. bölümünde çalışan Başkapan İmamoğlu’na 50 lira bağış yaptığı için işten kovulmuştu.

Başkapan’ın işe geri döneceğine ilişkin CHP’li birçok milletvekili girişimlerde bulundu. CHP’nin eski İstanbul Milltevekili Barış Yarkadaş, Başkapan’ın işe döndüğünü söyleyerek, @ekrem_imamoglu’nun adaylık sürecinde düzenlenen kampanyaya 50 TL’lik bağış yaptığı ve yandaş medyaya yapılan kıyakları deşifre ettiği için işinden kovulan İBB çalışanı Nuri Başkapan, bu sabah işinin başına döndü. Başkapan’ı unutmayacağımızı söylemiştik… Teşekkürler İmamoğlu” dedi.

KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Nuri Başkapan, 2018 yılında, savcılığa verdiği suç duyurusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 Aralık 2018’de ‘İnsan Hakları ve Adalet Çalıştayı’nda yaptığı konuşma nedeniyle suç duyurusunda bulunmuştu.

Dilekçede ‘delil’ olarak sunulan kayıtlarda Kılıçdaroğlu’nun “Bütün meydanların dolması lazım, bütün meydanların. Sokağa çıkmayan işçi, işçi değildir. Hak verilmez hak alınır” açıklaması yer almıştı.
Dilekçesiyle ilgili konuşan Başkapan, “Ben vatandaşlık görevimi yaptım” demişti.

BAŞBAKANLIK ÖNÜNDE HAVAYA ATEŞ AÇMIŞTI

Nuri Başkapan, 2012 yılında Başbakanlık Merkez Bina A Kapısı girişindeki güvenlik noktasında kuru sıkı tabir edilen tabanca ile havaya ateş açtıktan sonra gözaltına alınmıştı.

Başkapan’ı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.