Kılıçdaroğlu ile Dönmez arasında ‘elektrik’ polemiği… Tartışmaya Başkent EDAŞ da girdi

Başkent EDAŞ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'da ziyaret ettiği evde elektriğin kesik olmadığı açıklamasını yaptı.

featured

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ (Başkent EDAŞ), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de 23 Nisan’da ziyaret ettiği abonenin 4 aydır borcu nedeniyle elektriğinin kesik olduğu iddiasına ilişkin, “Tesisatın 31 Mart’ta elektrik enerjisinin borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan’da elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir.” ifadesini kullandı.

Şirketin Twitter hesabından yapılan açıklamada, Başkent EDAŞ’ın düzenleme ve denetlemeye tabi bir sektörde faaliyet gösterdiği kaydedildi.

Bu nedenle elektrik piyasası mevzuat hükümlerinin dışında bir uygulamaya gidilmesinin söz konusu olmadığına işaret edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu konuda gerek bizzat abonemizin kendisinin yaptığı açıklamalar gerekse kamu kurumlarının talebi üzerine şirketimiz tarafından 24 Nisan’da yapılan saha tespiti ve kayıtlarımızda yapılan incelemeye göre, 23 Nisan’da ilgili tesisatın borcundan veya herhangi bir nedenden dolayı elektrik enerjisinin şirketimizce kesilmiş olmadığı, söz konusu tesisatın 31 Mart’ta elektrik enerjisi borçtan dolayı kesildiği, borcun ödenmesini takiben 5 Nisan’da elektrik enerjisinin bağlandığı tespit edilmiştir. 5 Nisan tarihinden bu yana söz konusu tesisatta şirketimizce herhangi bir nedenle enerji kesme işlemi yapılmamıştır.”

NE OLMUŞTU?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün ziyaret ettiği evin elektriğinin kesik olmadığını belirtmiş, Dönmez’e Kılıçdaroğlu’ndan “Ey bakan, bu yazdığın yalansa, hemen istifa edecek misin?” yanıtı gelmişti.

Kılıçdaroğlu’nun evini ziyaret ettiği, borcu nedeniyle elektriği kesilmiş olan Güllü Demir de yaptığı açıklamada elektriğinin bu sabah saatlerinde açıldığını söylemişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Bakan Dönmez ‘o gün evin elektriği varmış’ dedi, Kılıçdaroğlu yanıt verdi

Kılıçdaroğlu ile Dönmez arasında ‘elektrik’ polemiği… Tartışmaya Başkent EDAŞ da girdi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!