‘Kılıçdaroğlu’na sunulan rapor’ iddiası: Şimdiden nabzını yoklamaya başlamış

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seçimlerden sonra ekonominin durumuyla ilgili bir rapor sunulduğunu yazan Abdulkadir Selvi, "Kılıçdaroğlu şimdiden yabancı bankaların nabzını yoklamaya başlamış deniliyor." iddiasında bulundu.

featured

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında kulislerden edindiği bir iddiayı gündeme getirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ekonomiyle ilgili bir rapor sunulduğunu yazan Selvi, “Seçimlerden sonra Türkiye’nin dış borçlarını ödeyemeyeceği ve konkordato ilan edeceği savunuluyormuş.” dedi.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

Kulislerden edindiğim bilgiye göre Kılıçdaroğlu’na ekonomiyle ilgili bir rapor sunulmuş. Rapor Kılıçdaroğlu’nun güvendiği isim ya da isimler tarafından hazırlandığı için çok etkilenmiş. Raporun önemli bir özelliği seçimlerden sonra ekonominin durumuna ilişkinmiş. Kılıçdaroğlu, seçimleri kazanıp cumhurbaşkanı olacağına kendini inandırdığı için raporu ciddiye almış.

Raporda iktidarın seçimleri kazanmak için kamu kaynaklarını seferber edeceği yer alıyormuş. Seçimlerden sonraya ilişkin olarak ekonomide kara bir tablo çiziliyormuş. Seçimlerden sonra Türkiye’nin dış borçlarını ödeyemeyeceği ve konkordato ilan edeceği savunuluyormuş.

“İktidarın bıraktığı enkaz nedeniyle yeni yönetim ekonomide başarısız olma tehlikesi ile karşı karşıya” deniliyormuş.

Hatta bu durumda memurların ve emeklilerin maaşlarının da ödenmesinin zor olduğu anlatılıyormuş.

Raporda, dış borçlarını ödeyemeyip konkordato ilan etmemesi için yabancı bankaların Türkiye’ye kredi açması öneriliyormuş.

Kılıçdaroğlu şimdiden yabancı bankaların nabzını yoklamaya başlamış deniliyor.

‘Kılıçdaroğlu’na sunulan rapor’ iddiası: Şimdiden nabzını yoklamaya başlamış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!