Kılıçdaroğlu’ndan ikinci ‘hodri meydan’ mı? Son video ne anlatıyor?

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, elektiriksiz bir haftasını anlatan son videoyla ikinci kez adaylık ilanı yaptığı öne sürüldü. Kulislere göre, altılı masanın diğer ortakları “CHP için diğer olası adaylar için kapı kapandı” yorumunda bulundu.

featured
service

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik faturalarına gelen zamları protesto etmek amacıyla 2 ay boyunca evine gelen faturayı ödememişti. Kararın ardından Kılıçdaroğlu çifti bir hafta boyunca karanlıkta kaldı.

Elektriksiz kalınan bir haftayı anlatan belgeseli Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “Ülkemin yoksulları, yok sayılanları için bir yola çıktım. Halkımızı aydınlığa çıkarma yoludur bu. Yedi karanlık gecede, mücadelemin sıradaki adımlarını düşündüm. Kolay olmayacak biliyorum. Ama şunu da herkes bilsin: Vatanı satanlarla mücadele sert olur” dedi. Video “Geliyor gelmekte olan” sloganıyla bitti.

Kılıçdaroğlu geçen haftaki grup toplantısı konuşmasındaki “Ya bana katılın ya şimdi, şu anda yolumdan çekilin” sözleri de “adaylık ilanı” olarak yorumlanmıştı.

CHP’ye yakınlığıyla bilinen Cumhuriyet gazetesi, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun son video mesajının da altılı masada “adaylık açıklaması” olarak değerlendirildiğini ve “CHP için diğer olası adaylar için kapı kapandı” yorumunun yapıldığını öne sürdü.

CHP liderinden videolu mesajla ikinci hodri meydan! Kılıçdaroğlu: Yola çıktım” manşetiyle çıkan gazetenin haberinde şöyle denildi:

“Cumhuriyet’in edindiği bilgiye göre, güçlendirilmiş parlamenter sistem için CHP ile bir araya gelen diğer siyasi partilerin temsilcileri, Kılıçdaroğlu’nun dünkü açıklamasında kullandığı ifadelere dikkat çekti. Bu açıklamada Kılıçdaroğlu’nun “birinci tekil şahıs olarak konuştuğuna” işaret edilirken, “Kılıçdaroğlu zeki bir isim. Ülkemin yoksulları, yok sayılanları için yola çıktık diyebilirdi ancak demiyor. Bunun yerine ‘yola çıktım’ diyor. Bu Kılıçdaroğlu’nun ikinci manifestosudur. Kılıçdaroğlu her ne kadar net bir biçimde söylemese de bu sözler siyaseten üstü kapalı adaylık açıklamasıdır. Bu Kılıçdaroğlu’nun ikinci kez hem iktidara hem de Cumhurbaşkanlığı adaylığına hodri meydan çağrısıdır” yorumları yapılıyor.

‘O DEFTER KAPANDI’

6’lı masada yer alan diğer muhalefet partilerinin temsilcileri, Kılıçdaroğlu’nun uzun süredir kulislerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “cumhurbaşkanı adayı” olarak konuşulmasından “rahatsız olduğunun” da altını çiziyor. Kılıçdaroğlu’nun “belediye yönetimini olası adaylıklarla yeniden iktidara kaptırmak istemediğine” dikkat çekiliyor. 6’lı masa bileşenleri, “İmamoğlu’nun adaylık defteri kapandı” değerlendirmesinde bulunurken İmamoğlu’nun Karadeniz turu için de “parti içi restleşme” yorumu yapılıyor. 6’lı masada “Bu restleşmenin kazananı Kılıçdaroğlu” ifadeleri kullanılıyor. 6’lı masada “Kılıçdaroğlu’nun alacağı karara saygı duyulacağının” da altı çiziliyor.”

Kılıçdaroğlu’ndan ikinci ‘hodri meydan’ mı? Son video ne anlatıyor?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 hafta önce

  20 yıl geçti! yalnızca konuştunuz. Siz hiç bir zaman Biz olamadığınız gibi yurdunda yaşadıklarınızın devletine hainlik edercesine davranışlar sergilediniz, yetmedi bölücü batıya hizmette en önde yeraldınız. bunu Tarih te kanıtladı, sizlerin 20 yılda yaptıkları davranışlar da! Bu kanıtlar Çok sayıda ancak üç tanesini sayalım: Türkiyeye kaçak yollarla gelmiş kişiler hakkında hazırladığınız raporlar, yeni anayasa adı altında Türk adının anayasadan silinmesi son olarak da Parti üyelerinizin Türkleri ve Türk devletini soykırımla suçlayan iftiraları.

  • 2 hafta önce

   TC cumhur ıttıfakından kurtulmalıdır. am kurtulus mıllet ıttıfakı ıle yapılamaz. yapılmamalıdır. aksı takdırde TC daha vahım durumlarla karsı karsıya kalacaktır. Turk ulusu bu ıttıfaklar arasında tercıhe zorlanmaktadır. bu proje yurt dısında gelıstırlmıstır. TC ulusalcı laık halkcı bır partı ıle kurtulabılır. bunun temelınıde bıldıgımız CHP olusturabılır. kemalıst chp.kemalızım demode oldu vs telkınlerı de yalandır. asıl sımdı kemalızm zamanıdır.

   Cevapla
   • 2 hafta önce

    Bana ne söylediklerinizden! Ne ilgisi var benim yazdıklarımla! TeceTeceTeCe yazmakta ayrı bir konu! Ayrıca Kemalizm değil onun doğrusu ve Türkçesi Atatürkçülüktür. Atatürkçülük ise tek bir partinin himayesinde değildir. örneğin Zafer partisi de pekala Atatürkçü çizgidedir. CHP nin YCHP yapıldığı gerçeğini size hatırlatmak isterim. CHP nin YCHP olduğunu Türk devletinin yanında olmadığını anlayamayan ve Hala CHP ye oy vereceğim diyenlere de söyleyecek bir şeyim yok!

 2. Kemal,cıvıttın ama!Aç şu lambayı giyin Anıtkabir’e git.İşbirlikçilik yapmayacam bir daha de eve dön pijamanı giy yat kalkma!

 3. 2 hafta önce

  Lâik Cumhuriyeti yıkmaya and içmiş bir şeriatçı çeteyle, âdeta bir sivil toplum kuruluşu gibi “farkındalık yaratarak” mücâdele edilmez!
  Bunlarla gerçek bir mücâdelenin ön saflarında yer alabilecek yegâne güç, %25 ile CHP’deydi. Fakat sizler, (size oy verenlerle birlikte) “yapıcı muhalefet” saçmalığı adı altında, tarihin görmediği kadar büyük bir yağmayı, sadece “tarihe not düşerek” seyretmeyi tercih ettiniz. Cumhuriyet yerle bir olduktan sonra “meydan okusanız” ne olur, okumasanız ne olur…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!