KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK), burs ve kredileri, her ayın 6'sı ile 10'u arasında yatıyordu. Mayıs ayı burslarının Ramazan Bayramı öncesinde yatıp yatmayacağı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili açıklama yaptı.

featured

Üniversite eğitimi sırasında maddi olarak destek almak isteyen öğrencilere verilen KYK burs ve öğrenim kredisi bayram öncesinde yatırılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK burs ve kredilerine ilişkin “Sadece bu yıl kredi veya burs alan 1 milyon 374 bin öğrencimiz var. Her ay bu ödemeleri ayın 6’sı ile 10’u arasında yatırıyorduk. Kredi ve burs ödemelerini mayıs ayı için 25’inden itibaren yatıracağız.” ifadelerini kullandı.

KYK BURSU NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Lisans öğrencilerine verdiğimiz aylık 750 liralık bursu yüzde 67’lik artışla bin 250 liraya çıkarıyoruz. Aynı şekilde başarı performanslarına göre bundan böyle TÜBİTAK’tan yüksek lisans öğrencileri 3 bin lira ile 4,250 lira, doktora öğrencileri 5 bin 500 ile 7 bin 500 arası, doktora sonrası araştırmacılar ise 7 bin 500 ile 10 bin arasına kadar aylık burs alabileceklerdir.” dedi.

KYK burs ve kredileri ne zaman yatacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!