Kadıköy’ün ardından Maltepe Belediyesi’ne de rüşvet operasyonu

Maltepe Belediyesi'nin üst yönetiminde görevli kişiler ile zabıta personelinin de aralarında yer aldığı 10'u kamu görevlisi toplam 18 şüpheliye 'örgütlü olarak rüşvet almak, vermek' 'aracılık etmek' ve 'resmi belgede sahtecilik' suçlarından operasyon düzenlendi.

featured

İstanbul’da, rüşvet suçuna karıştıkları iddia edilen ve suçun işlendiği tarihte Maltepe Belediyesinde üst yönetimde olan kişiler ile zabıtaların da aralarında bulunduğu 10’u kamu görevlisi 18 şüphelinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, “örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik” suçlarına karıştıkları tespit edilen, çoğunluğu Maltepe Belediyesinde görevli üst yönetici ve zabıta olmak üzere 10’u kamu görevlisi 18 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Maltepe eski Belediye Başkan Yardımcıları Haydar B. ile Melih M., eski Zabıta Müdürü Ahmet İ., görevdeki Zabıta Müdürü Ahmet Ziyaeddin İ. ve Maltepe eski Tapu Müdürü Yılmaz C.’nin de gözaltına alınanlar arasında olduğu öğrenildi. Haydar B.’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Tasarım İşleri Müdürü, Melih M.’nin Maltepe Belediyesi’nde Medya Müdürü, Yılmaz C.’nin ise Zeytinburnu Tabu Müdürü olarak görev yaptığı öğrenildi.

Şüphelilerin arazilerde imar konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşların sorunlarını çözmek karşılığında rüşvet aldıkları iddia edildi. Şüphelilerin, ‘Örgütlü olarak rüşvet almak, vermek, aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik’ suçlamalarıyla ifade vereceği kaydedildi. Şüphelilerin emniyet sorgularının başladığı bildirildi.

17 Mayıs’ta Kadıköy Belediyesi için rüşvet operasyonu başlatılmış ve 54’ü kamu görevlisi 224 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Kadıköy Belediyesi’nde rüşvet operasyonu

thumbnail
İlişkili Haber

Kadıköy Belediyesi’ndeki rüşvet çarkı bakın nasıl işlemiş

Kadıköy’ün ardından Maltepe Belediyesi’ne de rüşvet operasyonu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 1 ay önce

    seçim hazırlıkları.

    Cevapla
  2. 1 ay önce

    Ak partili belediyelere neden rüşvet operasyonu yapılmıyor?? Pardon ak parti iktidar partisiydi. Yapsalar, bize kumpas kuruldu, darbe yapıldı derler …

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!