Mansur Yavaş'tan MHP'ye yanıt

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, 'Mansur Yavaş dikkat etsin, arkasında bir ülkücü nefesi var' sözlerine ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan yanıt geldi.

Mansur Yavaş'tan MHP'ye yanıt

Devlet Bahçeli, MHP’nin vefat eden eski genel başkanı Alparslan Türkeş’in doğum günü dolayısıyla Alparslan Türkeş Vakfı tarafından Ankara’da düzenlenen anma etkinliğinde Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında çıkan kavganın sorulması üzerine sert açıklamalar yapmıştı. 

Bahçeli'nin "Mansur Yavaş dikkat etsin, arkasında bir ülkücü nefesi var" sözlerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yanıt verdi. 

'İÇ İŞLERİNE KARIŞMAM'

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Yavaş şunları söyledi: 

“Yanlış yorumlanmaması için vakfın toplantısına katılmadığım gibi çiçek de göndermedim. Vakıf Genel Sekreterinin Belediyede görevli olması nedeniyle ilişkilendirilmiş olabilirim. Gençlik Parkı içinde bulunan salonumuzu istemişlerdi, uygun bulmamıştım. Yaşananlarla uzaktan yakından ilgimiz yok. Başka siyasi partilerin iç işlerine karışmam. Vakfın Genel Sekreteri bizde çalışıyor diye ilişkilendirme oluyorsa, belediyede çok sayıda ülkücü var. Ülkücü diye kimseyi çalıştırmayalım mı?”

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli'ye ‘Mansur Yavaş’ çağrısı: Partiden atacağım...

Devlet Bahçeli'nin tehdidinin ardından Mansur Yavaş'tan ilk açıklama

Bahçeli'nin 'Mansur Yavaş' açıklamasına CHP'den 'nefesli' yanıt

Bahçeli'den 'Ülkücü kavgası' çıkışı: Bundan sonra Mansur Yavaş bey dikkat etsin!