Memleket Partisi’nden İmamoğlu’nu eleştiren yöneticilerine uyarı

featured
service

Memleket Partisi İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Derya Berktaş ve Disiplin Kurulu üyesi Mustafa Kemal Çiçek, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun şehir kar altındayken İngiliz elçisiyle yemek yemesine tepki göstermişti. Partiden yapılan açıklamada ise ‘Memleket Partimizin savunduğu etik değerler gereği sosyal medya üzerinden yürütülen sığ tartışmalara dahil olunması doğru bir tutum değildir’ denildi.

Kar yağışının İstanbul’da hayatı olumsuz etkilediği vakitlerde, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun bir balıkçıda İngiliz büyükelçisi ile gerçekleştirdiği görüşme tartışma konusu oldu.

Memleket Partisi’nin İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Derya Berktaş ve Disiplin Kurulu üyesi Mustafa Kemal Çiçek, sosyal medyada İmamoğlu’nu eleştiren paylaşımlar yaptılar.

Memleket Partisi’nin kurumsal hesaplarından İBB’ye yönelik tepkilerle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Her ne kadar restoranda yemek yiyen belediye başkanına yönelik iddialar doğrulanmış olsa da Memleket Partimizin savunduğu etik değerler gereği sosyal medya üzerinden yürütülen sığ tartışmalara dahil olunması doğru bir tutum değildir,” ifadeleri kullanıldı.

Memleket Partisi’nin yazılı açıklamasında, şu ifadelere yer verildi;

“Ülkemizin birçok bölgesinde yoğun kar yağışı nedeniyle vatandaşlarımız büyük zorluklar yaşamaktadır. Kar yağışından olumsuz etkilenen tüm insanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Maalesef ülkemiz bugün geldiği noktada doğal afetlerle baş edebilme özelliğini kaybetmiştir. Ne yangını söndürebiliyoruz ne selde ne de karda vatandaşımızın çile çekmesini önleyebiliyoruz. Gaziantep’te yaşanan da doğal afettir; İstanbul’da yaşanan da doğal afettir” ifadelerine yer verildi ve “Meteoroloji günler öncesinden uyardı deniliyor. Meteorolojinin uyarıları sadece yerel yönetimler için mi? Kuzey Marmara Otoyolu, Ankara-İstanbul yolu, Adana-Gaziantep yolu yerel yönetimlerin sorumluluk alanında mı?”

Yapılan açıklamada, “Bakanlar çok övünülen havalimanına inmek yerine kapatılan Atatürk Havalimanı’na inmişken, Kuzey Marmara Otoyolu kapanmış vatandaş yolda kalmışken, evine ulaşamayan insanlarımız çile içindeyken bu beceriksizliğin faturası bir restoran faturasıyla bir tutulmaya çalışılıyor” ifadelerine de yer verildi.

Memleket Partisi’nin açıklamaları şöyle devam etti:

“Her ne kadar restoranda yemek yiyen belediye başkanına yönelik iddialar doğrulanmış olsa da Memleket Partimizin savunduğu etik değerler gereği sosyal medya üzerinden yürütülen sığ tartışmalara dahil olunması doğru bir tutum değildir.

Gerek sosyal medyada gerek sosyal yaşamda milletimizi kutuplaştıran bu linç kültürü doğruları, hataları ve bu hatalardan nasıl kurtulacağımızı değil küçük hesapları tartışma masasına getirmekten başka bir işe yaramıyor.

Her zaman doğruları söyleyen Memleket Partisi olarak diyoruz ki; merkezi yönetim de yerel yönetimler de İstanbul’da ve Gaziantep’te yaşanan doğal felakete sınıfta kalmıştır. Daha iyi bir yönetimi hak eden insanımız için var gücümüzle çalışmaya, eğip bükmeden doğruları söylemeye devam edeceğiz.”

MEMLEKET PARTİSİ’NDEKİ GÖREVİNDNE İSTİFA ETMİŞTİ

Memleket Partisi Genel Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek, geçtiğimiz günlerde görevinden istifa etmişti. Çiçek’le aynı gün Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi ve Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Ayça Özsoy Sarıkamışlı da görevlerinden istifa etmişti.

Veryansın TV’nin gündeme getirdiği Ekrem İmamoğlu- Muharrem İnce görüşmeleri kamuoyunda tartışma yaratmıştı. 

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Ekrem İmamoğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığına destek anlamına gelen “İstanbul’u ver Türkiye’yi al” sözü hem CHP hem de Memleket Partisi içinde tartışmalara neden olmuştu.

Gazeteci Celal Eren Çelik ise mali zorluklar yaşayan ve anketlerde istediği sıraya çıkamayan Memleket Partisi’nin İmamoğlu’nu aday yaparak yükselişe geçmeyi planladığını yazmıştı.

Muharrem İnce ise İmamoğlu’nu desteklediği iddialarını yalanlayarak kendisinin cumhurbaşkanı adayı olduğunu söylemişti.

Memleket Partisi’nden İmamoğlu’nu eleştiren yöneticilerine uyarı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 4 ay önce

  imamoglu’nun ne oldugu zaten belli de, secim gecesini otelde gecirenler icin ne dusunuyorsunuz? igneyi kendine, cuvaldizi baskasina diye bir atasozumuz var.

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Seçim gecesini otelde geçirdi sözünüz hakkında yeterli bilginiz yoktur bey efendi. CHP nin SEÇ -SİS sistemini kimler neden çokertti. Sonuçları M.İnceye verilememesinin medenlerini araştırdınız mı? Bu konuda Erdal AKSÜNGERİN açıklamalarını dinlemediğiniz belli. Bu bilgilere rağmen M.İnce İmamoğlunun İstanbul halkına Hizmet etmek yerine İngiliz ile yemek yemesi affedilir değildir. buna rağmen İmamoğluna destek veriyor olması hiç doğru değildir.

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Bu konuda İmamoğluna Destek vermek İstanbullulara hakarettir. Yetmedi Belediye bşk. iNGİLİZ elçisiyle görüşmeler yapması Asli görevleri içerisinde yer alamaz. Bu adam daha başa gelmeden ÜLKENİN SATIŞ PALANLARNI HAZIRLIYOR. Bunu görememek için çok ileri geri zekalı olmak gerekir.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!