Meteoroloji uyardı: 20 derece birden düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre; İstanbul ve çevre illerinde etkili olan ilkbahar havaları artık yerini sağanak yağış ve rüzgara bırakacak. Yer yer 20 derece kadar düşmesi beklenen sıcaklılar, beraberinde kar yağışını da getirecek.

featured

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumuna ilişkin güncel tahmin raporunu yayımladı. Buna göre, İstanbul ve çevre illerinde etkili olan güneşli hava, bugün sabah saatleriyle yerini sağanak ve kuvvetli rüzgara bırakacak. Trakya, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Çanakkale ile Balıkesir ve Bursa’nın kıyı kesimlerinin; Batı Karadeniz kıyı kesimleri ile Kastamonu, Samsun ve Ordu çevrelerinin çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yurdun iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde pus ve yer yer sis görülmesi bekleniyor.

Bugün beklenen sağanak yağışların Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Dün ilkbahar değerlerinde olan sıcaklık, bugün öğleden sonra hızla düşmeye başlayacak. Trakya’dan yurda giriş yapacak olan soğuk hava dalgası ile birlikte sıcaklık bugünden Pazartesi gününe kadar 20 derece birden düşecek.

Meteoroloji uyardı: 20 derece birden düşecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!