Muharrem İnce ‘bundan daha acı bir cümle duymadım’ diyerek paylaştı

Deprem bölgelerinden Kahramanmaraş'a giden Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, kentteki görüntüleri paylaşıp isyan etti.

featured

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki büyük deprem sonrasında bölgeye giden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bölgeden paylaşım yaptı.

İnce, Trabzon caddesindeki son durum için şöyle söyledi: Kahramanmaraş Trabzon Caddesi’ndeyiz. Üzülerek söylüyorum ki burada asker yok, polis yok, çorba yok, battaniye yok. Hiç bir şey yok burada!”

Depremzedelerle konuşan İnce, AFAD’ın hâlâ gelmediğini söyleyen bir vatandaşın “Madem biz bize yetiyoruz, sizin ne işiniz var” sözlerini “bundan daha acı bir cümle duymadım” diyerek paylaştı.

Başka bir vatandaşın ise “Kardeşim burada can verdi, gelmediler” demesi ise yürekleri yaktı.

AFAD MÜDÜRÜ: HER YER KONTROL ALTINDA

Öte yandan AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, ulaşılamayan yerler olduğu iddialarına ilişkin “Çok geniş bir alan. Bu kadar geniş bir alanda 25 bin kişinin olduğu arama ekibiyle her yere ulaşmak çok kolay değil ama şu anda her yer kontrol altında ve her yere ulaşılmış durumda.” açıklaması yapmıştı.

BAKAN AKAR: 3 BİN 500 PERSONEL GÖREVDE

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ise “Şu ana kadar depremden etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına komando taburlarımız dâhil toplam 3 bin 500 personel katılıyor. Bir kısım personelimizin de arama kurtarma alanlarına intikalleri devam ediyor. Şimdiye kadar 14 ülkenin savunma bakanı arayarak hem geçmiş olsun dileklerini hem de yardıma hazır oldukları mesajını iletmiştir.” demişti.

Muharrem İnce ‘bundan daha acı bir cümle duymadım’ diyerek paylaştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!