‘Öcalan’ın en yakınındaki isim Ali Haydar Kaytan öldürüldü’ iddiası….

PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın en yakınındaki isimlerden Fuat kod adlı Başkanlık Konseyi üyesi Ali Haydar Kaytan’ın Kandil'e düzenlenen hava harekatında öldüğü iddia edildi.

‘Öcalan’ın en yakınındaki isim Ali Haydar Kaytan öldürüldü’ iddiası….
‘Öcalan’ın en yakınındaki isim Ali Haydar Kaytan öldürüldü’ iddiası….

Bölgedeki yerel kaynakların verdiği bilgilere göre, Kaytan’ın Eylül 2019’da Türkiye’nin Kandil’e gerçekleştirdiği hava harekatında öldüğü öne sürülüyor.

Örgütten kaçarak teslim olan bazı örgüt mensuplarının da bu bilgiyi teyit ettiği ve Kaytan’ın uzun zamandır ortalıkta görünmediğini söyledikleri belirtildi.

PKK ÜST DÜZEY ÖLÜMLERİ SAKLIYOR

İHA’nın iddiasına göre, örgüt bugüne kadar bir açıklama yapmazken PKK'nın moraller bozulmasın diye üst düzey ölümleri sakladığı biliniyor. 

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar'da bölgeden aldığı bir bilgiği sosyal medya hesabından paylaştı. Ağar şunları yazdı:

AĞAR: TERÖR ÖRGÜTÜNÜN EN ÖNEMLİ İSİMLERİNDEN

Sahadan aldığım bilgiye göre;

YPG/PKK’nın Başkanlık Konseyi Üyesi ‘Kod Fuat’: ALİ HAYDAR KAYTAN bir SİHA akınıyla etkisizLEŞtirilmiş.

En önemli 7 terörist başından biri olan Ali Haydar KAYTAN’ı SİHA’nın geçen sonbaharda vurduğu, ancak ÖRGÜT TARAFINDAN GİZLENDİĞİ İFADE ediliyor.

Biz Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkanı gibi medyatik olan terörist başlarını daha çok tanıyoruz, ama kod Fuat ALİ HAYDAR KAYTAN en az onlar kadar, hatta ideolojik ve siyasi yönüyle onlardan daha önemli bir terörist başı.
PKK’nın 6 kurucusundan biri.