Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkan Saylan’a attığı iftiraları böyle savundu

featured

Geçmişte FETÖ kumpaslarının savunuculuğunu yapan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, şimdi KHK’lılar adı altında FETÖ’cülerin sözcülüğünü yapmaya devam ediyor. ‘Muhalif ‘ postuna bürünen Gergerlioğlu’na bazı muhalif kesimler de destek veriyor. Gergerlioğlu’nun geçmişte söyledikleri ise her fırsatta karşısına çıkıyor. Gergerlioğlu, Türkan Saylan hakkında yazdıkları dolayısıyla özür dilemek isterken zihniyetini bir kez daha gözler önüne serdi.

VERYANSIN TV

Hakkında ‘terör örgütü propagandası’ yapmak suçundan 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle milletvekilliği düşürülen ancak daha sonra AYM kararı ile milletvekilliğine dönen HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu, bazı ‘sol’ kesimlerden aldığı destek üzerine Türkan Saylan‘a yaptığı suçlamalardan dolayı günah çıkardı.

FETÖ’nün tüm kumpaslarının ateşli savunuculuğunu yapan Gergerlioğlu, Ergenekon kumpası döneminde de Türkan Saylan ve çok sayıda FETÖ mağdurunu hedef almıştı.

Twitter hesabından açıklama yapan Gergerlioğlu, Ergenekon kumpasında gözaltına alınan Türkan Saylan hakkında söyledikleri için “Türkan Saylan hakkında gözaltına alındığı dönemde yorumlar yapmıştım. Adaletten uzaklaşmışım. Şimdi siyasi kutuplaşma eksenli tutumlar yerine insan hakları eksenli duruşların daha doğru olduğunu düşünüyorum. Kutuplaşma hepimizi insan hakları perspektifinden uzaklaştırıyor” mesajını paylaştı.

Mesajının devamında attığı iftiraları başörtüsüne bağlayan Gergerlioğlu, “Başörtüsü meselesinin gerginlik oluşturduğu günlerde her 2 kutup da hatalar yaptı, siyasi davranabildi. Önemli olan o gün de şimdi de kamplaşmaları aşarak hakkı teslim edebilmemiz. Görüşlere katılmasak da hakkaniyeti elden bırakmamalıyız.” ifadelerini kullandı. 

TÜRKAN SAYLAN’IN EVİ BASILIRKEN ‘EPEY BİR KIYAMET KOPARILDI’ DEMİŞTİ

Son yıllarda FETÖ’cüler üzerinden mağduriyet hikayeleri paylaşan Gergerlioğlu, 2009 yılında kanser hastasıyken Ergenekon kumpası kapsamında FETÖ’cü polisler tarafından evi basılan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Türkan Saylan için skandal sözler sarfetmişti.

Gergerlioğlu, 24 Nisan 2009 tarihinde kaleme aldığı yazısında Türkan Saylan’la ilgili “Ergenekon soruşturması kapsamında evi aranan Türkan Saylan hakkında medyada epeyi bir kıyamet koparıldı. ÇYDD Genel Başkanı Türkan Saylan dine karşı alerjik aydın zihniyetinin bir prototipidir” ifadelerini kullanmıştı.

“Dine karşı bu denli alerjik yapıdaki bir zihniyet varsaydığı tehlikenin önlenmesi için her türlü çılgınca işe girişebilir” diyen Gergerlioğlu, “Tutturamayacağını bilse de darbe heveslisi olabilir. Bugün artık en çok reddetmeye çalışanlar bile bir Ergenekon yapılanması ve bir darbe hazırlığı olduğu yönündeki delilleri görmezden gelemiyor. Dine ve başörtüsüne karşı refleks alerjik tepki verenler Danıştay baskını olduğunda sokaklara dökülmüşlerdi, döktürülmüşlerdi. Bu cinayetin kendi hassasiyetleri üzerinden bir darbe tezgahı olabileceğini hiç akledememişlerdi. Allah insanın gözünü kör etmesin” diye yazmıştı.

‘TEPKİ GÖSTERENLER CEPHANELİĞE BAKSIN’

Gergerlioğlu, yazısının devamınde “Medyada Saylan’ın evinin aranmasına büyük tepki gösterenler İstek vakfı arsasından cephanelik çıkmasını görmezlikten geldiler” diyerek, şunları savunmuştu:

“T.C tarihinin bu en önemli soruşturmasının sulandırılmadan başarıya ulaşması gerekiyor. Dava adil bir yargılama ortamında devam ettirilmeli ve hiçbir baskıya uğramamalıdır. Yargı hem hükümetten hem de medyadan etkilenmemelidir. Saylan’ın soruşturma kapsamında   evinin aranması için kıyamet koparan medyanın davanın Danıştay baskını ile birleştirilmesi ve Bedrettin Dalan’ın arazisinden fışkıran cephaneliği görmezden gelmesi manidardır. 4. kuvvetin adaletin önünde bir set olması kendisi için tüm güven kırıntılarının kaybolmasına neden olacaktır.”

Ömer Faruk Gergerlioğlu, Türkan Saylan’a attığı iftiraları böyle savundu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 sene önce

  Başörtü kumpası kripto siyasal islamcılar türkiyede kutuplaştırama oluşturmak için yapımadımı ! Akp’lile öyle söylüyordu !
  zanten herşey kabak gibi ortada !! her şey siyasal islamcılara yarıyor !!inşallah siyasal islamı başımıza bela eden abd + avrupa bizim yaşadığımız sıkıntıları yaşarlar.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Ölmesi gerekenler ölmezse ölmemesi gerekenler ölür. Özür, sadece bir insana kaybettirdiğini geri verdiğinde kabul edilebilir veya karşı taraf razı olduğunda. Ölmüş bir insanın kabul etmesi mümkün olmadığına göre ölümüne neden olan veya yardımda bulunan herkes idamla yargılanmalıdır.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Aydınlık gençler yetiştirmek dışında hiç bir amacı olmayan Türkan Saylan ı siyasal islamcılar şehit etti ! ve onun gibi nicelerini !
  Hurafeci dinciler cennet’e gidecekmiş
  Türkan Saylan Bugünde Kazandı Ahiret’tede Kazanacak !
  Siyasal Dinciler Bugünde Kaybetti Ahiret’te de Kaybedecek.

  Cevapla
 4. İşte günümüz Türkiyesinin yıldızları: bir tarafta bu yamuk herif, bir tarafta hilal kaplan. Bu ikisinin bu kadar seveni varken ülke adına olumlu bir şeyler beklemek zor.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Türkan saylanın 1 tırnağı etmez bu haysiyetsizlerin.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  tevekkeli degıl tuncelılı kemal bu adamın gerı donusu ıcın cok ugrastı.. dusmanları(!) ortakmış.

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Adını neyazık ki hatırlamadığım bir siyasetçi zamanında ” haini bol bir milletiz ” demişti.Rahmetli
  nekadar haklıymış.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!