Polise ‘şerefsiz’ diyen AKP’li vekil konuştu

Geçen yıl aracını durduran polis memurlarına, “şerefsiz” diyen AKP Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, polisilerin bir yıldır görevlerine dönmemesiyle ilgi soruya "Benimle ilgisi yok" yanıtını verdi.

featured

Mersin’de, geçen yıl 18 Temmuz günü Emniyet Müdürlüğü haber merkezinin şüpheli araç anonsu üzerine durdurulan araçta AKP’li Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz çıkmıştı. Duruma sinirlenen AKP’li vekil Yılmaz, polislere, “Şerefsiz” diyerek hakaret edip küfretmiş, 2 polisi açığa alınmıştı. Aradan geçen 1 yıla rağmen hâlâ görevine dönmedi.

‘ŞAHSİ BİR ŞİKAYETİM OLMADI’

Sözcü’den Yusuf Demir’e konuşan AKP’li Yılmaz, polislerin açığa alınmasıyla ilgili olarak, “Kurum kendi tasarrufunda kendi işlemlerini yürütüyor. Yani bunların ne açığa alınması, ne şu an devam eden prosedürün benimle hiçbir ilgisi yok. Polis memurlarının kendi kurumları, kendi mevzuatını uyguluyor. Yani bunların benimle bir ilgisi yok. Burada Zeynep Gül Yılmaz değil, başka kim olsaydı da uygulanacak olan mevzuatı uyguluyor kurum. Diğer yandan baktığımızda da yine mevzuat gereği kamu davası devam ediyor. Şahsi bir şikayetim olmadı bugüne kadar” dedi.

Algı operasyonu yapıldığını savunan Yılmaz, “Belli bir kesim sürekli, görüntülerin sadece 1 dakikalık, 30 saniyelik, bir buçuk dakikalık bir kesiti üzerinde algı yapılıyor. Yarım saatte yakın bir kayıt, görüntü… Yani daha beni durdurur durdurmaz, şahsi cep telefonlarıyla kayda başlıyorlar. Yaka ya da tepe kamera falan değil. ama algı yaratmak için belli bir kesim kullanılıyor” diye konuştu.

‘GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA VAR, HÜRRİYETİ TEHDİT VAR’

Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

“Önünde Meclis Başkanlığı’nca verilen araç kartı da takılı olduğu halde bu şekilde Anayasa’nın 83’üncü maddesine tamamen aykırı bir hareket. Kendi mevzuatlarındaki maddeleri saymıyorum bile. TCK, CMK’yı saymıyorum bile. Anayasa 83’e göre zaten tamamen vekil boyutunda suç. TCK boyutuna baktığınızda da bakın, görevi kötüye kullanma var, hürriyeti tahdit var, çok fazla maddeden yani işlem görebilirler.

Ama dediğim gibi bu zaten kamu davası açılmış, Erdemli Başsavcılığında… Bir taraftan da kurum yapması gereken işlemleri yapıyor. Benimle hiçbir dahli yok. Benden olay çıkmış durumda. Ama bunu benim üstümden yürütmeye çalışıyorlar. Benim şahsi şikayetim bugüne kadar olmadı.”

AKP’li Yılmaz, daha önce bir başka ekibin de aracını durdurmaya çalıştığını ancak aracının anonsa uymayarak devam ettiği iddiasını reddetti.

thumbnail
İlişkili Haber

AKP milletvekilinin ‘şerefsiz’ diye hakaret ettiği polisler 1 yıldır göreve dönemedi

Polise ‘şerefsiz’ diyen AKP’li vekil konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 ay önce

  Polisin araba durdurması suç mu? Niye şerefsiz diye hakaret ediyorsun. Prosedür işliyormuş.. İkdidarda değilmisiniz.. vicdansızlık bu kadar da olmaz.. Bunun için mi oy verdi bu halk size..

  Cevapla
 2. 2 ay önce

  O zaman devletin memuruna hakaret etmemin de mevzuati uygulansin

 3. 2 ay önce

  dedigi gibi aciklama yapmis “cok saygideger hanimefendi millet vekili bayen”. Insan da Allah korkusu olmayinca boyle oluyor. Uzun omurler dilerim, ettigini cekmeden gidememesini temenni ederim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!