SADAT’tan Kılıçdaroğlu’na yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski başdanışmanı Adnan Tanrıverdi'nin kurucusu olduğu SADAT'ın genel merkezine giderek yaptığı açıklamaya şirketten yanıt geldi.

featured

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün öğleden sonra İstanbul Beylikdüzü’nde Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye (SADAT) giderek, kurum önünde basın açıklaması yaptı. Kılıçdaroğlu açıklamasında “Burası terörist yetiştiren bir kurumdur. SADAT bir paramiliter kuruluştur. Türkiye asla paramiliter kuruluşlara, kurumlara, kişilere teslim edilmeyecektir” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının ardından SADAT adına iki ayrı açıklama yapıldı.

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi imzasıyla yapılan ilk açıklamada “İnternet köşelerinde çapulsuz ve okyanus ötesinden talimat alarak yayınlanan mesnetsiz ve provakatif iddialara, Ana muhalefet partisi liderinin de sahiplenmesini manidar bulmaktayız” denildi. Açıklamada ayrıca “SADAT’ın yaklaşan genel seçimlerle ilişkilendirilmesi ise seçim güvenliğine gölge düşürme gayretinden ibarettir” iddiasında bulunuldu. Açıklamada şunlar denildi;

‘SADAT NE BİR PARAMİLİTER ORDUDUR NE DE MİLİS GÜCÜ YETİŞTİRİR’

“SADAT, Türk Ticaret Kanunu’na tabii olarak faaliyetini sürdüren ticari bir şirkettir. SADAT kurulduğu tarihten bu yana pek çok defa maksatlı iftiralarla hakkında şaibe oluşturma çabalarıyla karşı karşıya kalmış; fakat çoğunlukla tartışmanın tarafı olmaktan kaçınarak çalışmalarına odaklanmıştır. SADAT ne bir paramiliter ordudur ne de milis gücü yetiştirir. SADAT’ın çatışma bölgelerinde herhangi bir faaliyeti de bulunmamaktadır. SADAT’ın Suriye iç savaşıyla ya da Suriye’den Türkiye’ye iltica eden sığınmacılarla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”

“Hakkımızda yapılan mesnetsiz iddialarla ilgili kamuoyuna defalarca açıklamalarda bulunduk. İnternet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda şeffaflıkla yer alan tüm açıklamalarımıza rağmen; internet köşelerinde çapulsuz ve okyanus ötesinden talimat alarak yayınlanan mesnetsiz ve provakatif iddialara, ana muhalefet partisi liderinin de sahiplenmesini manidar bulmaktayız.”

‘KILIÇDAROĞLU HEDEF GÖSTERDİ VE TERÖRLE YAFTALADI’

“SADAT’ın yaklaşan genel seçimlerle ilişkilendirilmesi ise seçim güvenliğine gölge düşürme gayretinden ibarettir. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanlığı koltuğunda oturan bir şahıs, bir ticari şirketi kamuoyu nezdinde hedef göstermiş ve terörle yaftalamıştır. Bu açıkça ortaya koymaktadır ki Ana Muhalefet lideri en temel evrensel hukuk ilkelerinden nasibini almamıştır. Ana Muhalefet lideri, karşısına aldığı yapının bir siyasi parti değil, bir ticari şirket olduğunun farkında değildir. Bir şirket ve yöneticileri, Ana Muhalefet lideri tarafından saldırıların hedefi haline getirilmiştir. Kendisinin bundan sonra da başka bir vatandaşı veya şirketi de en ufak bir dayanağı olmaksızın hedef haline getirmeyeceğinin garantisi var mıdır? Kılıçdaroğlu toplumun kalabalık bir kesimini siyaseten temsil ettiğinin ve bu kesimi toplumun başka bir kesimine karşı kışkırttığının farkında mıdır? Ana muhalefet lideri, siyasi menfaatleri için herhangi bir özel şirkete ve kişiye iftira atmaktan çekinmeyeceğini açık şekilde ortaya koymuştur.”

“Hiçbir Türk vatandaşının evi veya işyeri, Ana Muhalefet Partisi liderinin taşkınlık yaparak zorla girebileceği yerler değildir. Şirketimize gerçekleştirilen saldırılara karşı bugüne dek avukatlarımız tarafından hukuki süreç kararlılıkla yürütülmekte ve bundan sonra da kararlılıkla yürütülecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.”

‘TARİHE KARA LEKE OLARAK GEÇMİŞTİR’

SADAT adına Saran & Ceran hukuk Ofisi’nden yapılan açıklamada ise Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ve tazminat davası açılacağı belirtildi. Açıklamada özetle şunlar kaydedildi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyetin müvekkilimiz SADAT Uluslar Arası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Beylikdüzü’ndeki merkezine gerçekleştirdiği hukuksuz baskını hayretle öğrendik. Bir ticari şirketin bir siyasi parti lideri ve milletvekilleri tarafından basılması, Türk Siyasi Tarihi’ne kara leke olarak geçmiştir. Madem ki CHP Genel Başkanı’nın böyle bir iddiası vardır o halde bu iddiasını ispat yükü sırtına yüklenmiştir. Tüm bu hukuka aykırı eylemler sebebiyle tarafımızca Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacak ve hukuk mahkemelerinde tazminat davası açılacaktır.”

thumbnail
İlgili haber

Kılıçdaroğlu basına haber vermeden SADAT’ın önüne gitti… Yeni ‘siyasi cinayetler’ çıkışı

 

SADAT’tan Kılıçdaroğlu’na yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 14 Mayıs 2022, 12:23

  Ülkemizde en bilinen zihin okuma mağduruna yapılanı Veli AĞABABA TBMM’de soruşturma komisyonu kurmak istemiş ama hükümet akıl hastanesine sevk ederek engel olmuştur, Salih MİRZABEYOĞLU’nda kullanılan yapay zeka ile siyasi cinayetler neden çözülmemektedir Uğur MUMCU, Gaffar OKAN, Behçet OKTAY, Bahriye ÜÇOK aklıma şu anda gelmeyen diğer siyasi cinayetler kattileri bu yolla bulunup delillendirilebilirdi bu teknolojiye sahip bir ülke en azından Muhsin YAZICIOĞLU’nun yerini ölene kadar nasıl bulamadı fetö’cüler zamanında yapıldı diyerek geçiştirilebilir mi? Bu hükümetin yerli ve milli olduğunu savunmak doğru mudur?

 2. 14 Mayıs 2022, 09:43

  Halkin umudu Kilicdaroglu
  Halkin umudu
  CHP + IYI Parti

 3. Evcilik oynamak için kurulmuş masum bir şirkete iftira atılırsa tabii ki böyle karşılık verirler. Bağımsız ve tarafsız yargı gereken cevabı ağırlaştırılmış şekilde verecektir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!