Sevda Noyan’a yandaş mahalleden ‘küçük’ ama mide bulandıran destek

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, canlı yayındaki kışkırtıcı sözleri ve FETÖ ile iltisakı dolayısıyla eleştirilen Sevda Noyan'a sahip çıktı.

Sevda Noyan’a yandaş mahalleden ‘küçük’ ama mide bulandıran destek

Ülke TV’de Esra Elönü’nün sunduğu “Arafta Sorular” programında Sevda Noyan’ın, sözlerinin tepkiler sürüyor.

Noyan programda “Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız. Asla yedirmeyiz. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” ifadelerini kullanmıştı.

Noyan’ın sözlerinin ardından geçmişte FETÖ ile olan ilişkisi gündeme geldi ve AKP yanlısı yazarlardan da destek bulamadı. Noyan’a destek tıpkı geçmişte kendisi gibi FETÖ elebaşı Gülen’e övgüler düzen Cem Küçük’ten geldi.

“Sevda Noyan’ın sözleri ve medya dili” başlıklı yazısında, Sevda Noyan’a ve eşi Engin Noyan’a sahip çıkan Cem Küçük olayın suçlusu olarak Ülke TV’yi gösterdi.

“Konuşmayı dinledim. Noyan aslında 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ’cüleri eleştiriyor” diyen Cem Küçük, “Sevda Noyan linç edilmeye başlayınca klasik yöntemle bu defa haksız yere FETÖ’cü iftirasına maruz kaldı. Eşi Engin Noyan’a da haksız yere saldırılar oldu” dedi.

Küçük, Ülke TV’nin özür dilemesini eleştirerek, “Ben Ülke TV yerinde olsam olayı sessizce geçiştirir ve açıklama yapmazdım” derken, “Medya dili”yle söylersek çalışan ya da konuk, kurtların önüne atıldı” diye belirtti.

Küçük’ün yazısında şu ifadeler yer aldı:

“Sevda Noyan linç edilmeye başlayınca klasik yöntemle bu defa haksız yere FETÖ’cü iftirasına maruz kaldı. Eşi Engin Noyan’a da haksız yere saldırılar oldu.

20-30 bin tweet’le kalacak olay daha sonra çok büyüdü. Çünkü Ülke TV “tasvip etmiyoruz” diye mesaj yayınladı. İşte o mesajdan sonra linç katlanarak arttı. 150 bin tweet atıldı. Ben Ülke TV yerinde olsam olayı sessizce geçiştirir ve açıklama yapmazdım.

“Medya dili”yle söylersek çalışan ya da konuk, kurtların önüne atıldı. “Kanal, çalışanına ya da konuğuna sahip çıkmadı” duygusu herkeste hâkim oldu. Bizim gazeteci arkadaşlar da kendi aralarında, “Gördün mü bak, bizim tarafta biri hata yaptı mı, kimse sahip çıkmıyor” söylemlerinin artmasına sebep oldu…

Bu arada Ülke TV’yi Sevda Noyan’a sahip çıkmamakla eleştirenlere şunu diyeyim. Geçmişte başka arkadaşlarımızın da başına benzer olaylar geldi ve onlara da sahip çıkmadı. Ülke TV’yi eleştirirken çuvaldızı kendinize batırmanızda da fayda var.”

FETÖ’NÜN KUMPASLARININ SAVUNUCUSU

Kemalizm düşmanlığını her fırsatta köşesine taşıyan Cem Küçük, geçmişte FETÖ’nün kumpaslarının savunuculuğunu yapmıştı. Küçük, 15 Temmuz’dan sonra dahi FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını savunmuştu.

İlgili haber: Cem Küçük FETÖ kumpaslarına minnettar!

Küçük, FETÖ ile mücadeleye eleştiriler getirmiş, “FETÖ’cü iş insanlarının el konulan şirketlerini bir bir aldığını iddia ederek, ’15 Temmuz’a katılan askerler, bazı polis şefleri, yargı mensupları ve imamlar hariç 2022’ye kadar peyderpey içerideki FETÖ’cülerin çoğu tahliye olacak. Bazıları kinli çıkacaktır ve intikam isteyecektir” diye yazmıştı.

İlgili haber: Cem Küçük: 2022’ye kadar içerideki FETÖ’cülerin çoğu çıkacak

FETÖ SANIKLARINA ÖZGÜRLÜK İSTEMİŞTİ

Geçmişte FETÖ’ye düzdüğü övgülerle tanınan, Nazlı Ilıcak ve Altan kardeşlerin tahliye kararına sevinen Cem Küçük, Osman Kavala, Mehmet Baransu ve Ali Fuat Yılmazer gibi isimlerin de tahliye edilmesini istemişti.

Cem Küçük: Baransu da çıkacak Türköne de!

Cem Küçük, Ilıcak, Altan Kavala hapisten çıksın Ahmet Hakan girsin