Tansu Çiller’in teklifi ortaya çıktı! ‘Partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol’

Tansu Çiller'in teklifini reddettiğini söyleyen Adalet Partisi lideri Vecdet Öz, "Derin görüş ayrılıklarımız var" dedi.

featured

Son günlerde siyasete yönelik çıkışları ile gündeme gelen eski Başbakan Tansu Çiller’in teklifi ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile üçüncü ittifak iddiaları ile ilgili konularda Adalet Partisi ismi öne çıktı. Partinin kritik konulara ilişkin ne karar alacağı ise merak konusu olurken Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Çiller ile dostane bir ilişkisi olduğunu fakat kendisinin AKP ile yakınlığını tasvip etmediğini söyledi. Öz, Çiller’in kendisine teklifte bulunduğunu açıkladı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Öz, şunları söyledi:

“Tansu Hanım bir gün beni arayarak kahve içmeye davet etti. Ben de dostane bir şekilde bu daveti kabul ettim. Ülke gündeminden konuşacağımızı düşünerek gittiğim bu görüşmede Çiller bana siyasete dönmek istediğini açıkladı, ‘Ben ablan olarak partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol’ dedi. Bu işin ticaret işi olmadığını derin görüş ayrılıklarımızın olduğunu belirterek reddettim, örneğin o başkanlık sistemini tasvip ediyor, biz parlamenter sistemi.”

ÜMİT ÖZDAĞ’A AÇIK KAPI

Ümit Özdağ’ın milliyetçiliği Atatürk milliyetçiliğine yaklaşmıştır ve bu bize yakın gelmektedir” diyerek ittifaka açık kapı bırakan Öz,  Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı ile ilgili de şunları kaydetti:

Kemal Kılıçdaroğlu ittifakı altı parti ile sınırlandırmamalıydı. Dilinden Atatürk ve Cumhuriyeti düşürmeyen tüm partileri küçük büyük bakmaksızın toplamalıydı.”

Tansu Çiller’in teklifi ortaya çıktı! ‘Partinin başına geçeyim sen de ikinci adam ol’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 9 ay önce

  adalet partisi ne zaman Ataturk milliyetcisi olmus aceb. Umit Ozdag ittifak olaylarina girmiyecek kadar zekidir diye dusunuyorum. Abla olayi yorumsuz.

 2. 9 ay önce

  Hayatımız ABD yapımı “Truman Show”‘a döndü.

  Gerçekleri gösteren Zafer Partisi çıkınca birden mazide kalan aktörler fırladı.

 3. 9 ay önce

  Ümit Hoca ve partisi bir çekim merkezi haline gelmeye başlamıştır.

  Cevapla
 4. 9 ay önce

  Çilllerin heryeri plan olsa nolur

  Cevapla
 5. 9 ay önce

  Günümüz sorunlara karşı Türkiye hızlı karar almaya zorunludur. Bize karşı tüm komşular tehdit oluşturuyor, İran Suriye Irak Yunanistan Rusya ve hatta NATO müttefiklerimiz olan ABD Fransa Almanya bize tehdit oluşturuyor ve bu ortamda parlamenter sistemde tüm kararlar kilitlenir ve diskalifiye erdilir ve ileriye hiç bir adım aramayız. başkanlık sistemi korumalıdır, ABD İngiltere çin ve tüm büyük devletler başkanlık sistemi ile yönetiliyor

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!