'Türkiye'de alarma geçme vakti' diye duyurdu... John Bolton ve FETÖ'cüler dernek kurdu!

Türkiye karşıtı eski siyasetçiler ve FETÖ üyeleri ABD'de 'Türk Demokrasi Projesi' adında bir dernek kurdu. Derneğin kurucuları arasında eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, eski Florida Valisi Jeb Bush, FETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunan eski CHP Milletvekili Aykan Erdemir de var. Derneğin amacı 'Türkiye'yi daha demokratik politikalar benimsemeye teşvik etmek' olarak açıklanıyor.

'Türkiye'de alarma geçme vakti' diye duyurdu... John Bolton ve FETÖ'cüler dernek kurdu!

VERYANSIN TV

ABD'de Türkiye karşıtı gruplar bir araya gelerek bir dernek kurdu. "Türk Demokrasi Projesi" isimli derneğin kurucuları arasında John Bolton ve G. W. Bush'un kardeşi Jeb Bush var.

Derneğin kurucuları arasında FETÖ'den hakkında yakalama kararı bulunan Aykan Erdemir de var.

Derneğin amacının ''Türkiye'yi daha demokratik politikalar benimsemeye teşvik etmek ve Türkiye'nin demokratik kurumlarının, insan haklarının korunmasına ve ekonomik refahına yönelik sürekli erozyonuna durdurmak" olarak belirtildi.

'TÜRKİYE'DE ALARMA GEÇMENİN VAKTİ'

Bolton, Twitter hesbaından yaptığı paylaşımda Erdoğan'ı hedef alarak "Türkiye'de alarma geçmenin vakti geldi. Bir zamanlar güvenilir NATO müttefiki şimdi demokrasiye sırtını dönüyor ve Rusya'yı kucaklıyor. Projeye katılmaktan memnunum" ifadelerini kullandı.

G.W.Bush kardeşi eski Florida Valisi Jeb Bush da derneğin kurucuları arasında. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ''Güvenliğimiz için demokratik bir Türkiye şart, ancak Türk özgürlüğü ve hürriyeti yok oluyor. Lütfen @turkish_project'i takip edin ve kaydolun'' açıklamaları yer alıyor.

TRUMPIN ESKİ DANIŞMANIYDI

Eski ABD Başkanı Donald Trump, ulusal güvenlik danışmanı John Bolton'ı görevinden kovmuştu.

'Türk Demokrasi Projesi' isimli derneğe ait sosyal medya hesaplarından Türkiye'deki partilerden yalnızca HDP takip ediliyor.