Tutuklanan Levent Göktaş’tan mesaj

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Necip Hablemitoğlu suikastı faillerinden Mustafa Levent Göktaş, avukatı Hüseyin Ersöz aracılığıyla açıklama yaptı. Hakkındaki iddialara duruşmalarda yanıt vereceğini söyleyen Göktaş, gerçeklerin er yada geç gün yüzüne çıkacağını belirtti.

featured

Ankara’da 18 Aralık 2002’de evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastının faillerinden olan ve kırmızı bültenle aranırken Bulgaristan’da yakalanan Mustafa Levent Göktaş,Türkiye’ye iade edilmişti.

Tutuklanarak cezaevine gönderilen Göktaş, avukatı Hüseyin Ersöz aracılığıyla açıklama yaptı.

Ersöz, Twitter hesabından “Müvekkilim Mustafa Levent Göktaş’la Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda bugün bir görüş gerçekleştirdim. Hakkındaki haksız hukuki süreci yakından takip edenlere mesajı, “gerçeklerin er yada geç günyüzüne çıkacağı” oldu.” ifadeleriyle yaptığı paylaşımda Göktaş’ın açıklamasına yer verdi.

Göktaş’ın açıklaması şöyle:

“Ben, Ergenekon Davası’nda 5 yıl 3 ay tutuklu kalmış ve sonrasında beraat etmiş olan; bu süreç sebebiyle ailem ile birlikte büyük sorun ve sıkıntılara göğüs germek durumunda bırakılmış biriyim.

Merhum Necip Hablemitoğlu ile ilgili bana yöneltilen suçlamaların asılsız ve dayanaksız olduğunu bir kez daha ifade ediyorum. Tıpkı Ergenekon kumpasında olduğu gibi gerçekler er ya da geç gün yüzüne çıkacaktır.

Neden yurt dışına çıktığım konusundaki eleştirilere vereceğim yanıt ise; 5 yıl 3 ay sahte deliller ve uydurma bir örgüt iddiasıyla cezaevinde kalan şahsımla empati yapmaları olacaktır. Bundan sonraki süreçte hakkımdaki haksız ve hukuka aykırı iddialara duruşmalarda gerekli cevabı vereceğim. Şunun bilinmesini istiyorum ki bana inanları ve sevenlerimi bugüne kadar hiç mahcup etmedim. Bundan sonra da asla haksız çıkartmayacağım.” 

BULGAR MAKAMLARINCA 1 EYLÜL’DE GÖZALTINA ALINMIŞTI

Akademisyen Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 18 Aralık 2002’de suikastla öldürülmesinin faillerinden olan ve hakkında kırmızı bülten bulunan Göktaş, Bulgaristan-Türkiye sınırına yakın Svilengrad kentinde rutin trafik polis kontrolü sırasında yapılan incelemede hakkındaki arama kararının tespit edilmesi üzerine Bulgar makamlarınca 1 Eylül’de gözaltına alınmıştı.

Göktaş’ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında “tasarlayarak öldürmek” ve “örgüt kurmak” suçlarından 5 Eylül 2022’de Bulgaristan’dan iadesi talep edilmişti.

Filibe Temyiz Mahkemesi, Göktaş’ın Türkiye’ye iadesine ilişkin talebi 14 Aralık’ta kabul etmişti.

Tutuklanan Levent Göktaş’tan mesaj

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 2 ay önce

  Türkiye Cumhuriyeti Ordusunda Albaylik rütbesine gelebilmis ve ayni zamanda hukukcu oldugu söylenen bir kisinin, ilkokul seviyesinde bile sayilamayacak el yazisina bakip karamsarliga düsmemek ne mümkün! Bu ülkenin basindaki kara bulutlar ne zaman dagilacak, bu makus talih ne zaman yerin yedi kat dibine batacak! Yasadigi ülkeyi haketmeyen yiginlarin üzerinde tepindigi güzelim vatan topragi.

  • 2 ay önce

   Bence çok değerli bir saptama.
   Gelgelelim, böyle bir gerçeği insanların gözüne sokarsanız, siz küçük ayrıntılarla uğraşan garip bir okuyucu olarak değerlendirilirsiniz.
   Oysa, ki şeytan ayrıntıda gizlidir.

  • 2 ay önce

   bende hekimim ve yazım berbat..bir tanıdığım var ilkokul mezunu inci gibi yazar…kriterleriniz daha akılcı olsun

  • 2 ay önce

   Bu ülkede, yumuşak g ile g harfini ilkokuldan itibaren ayıramayan adamlar yıllarca çeşitli bakanlıklar ve başbakanlıklar yaptılar. Buradan hareket ederek adam asmaca oynamak tipik bir fetö taktiğidir. Ayrıca el yazısı gayet güzel olmakla birlikte bir iki yerde gereksiz büyük harf kullanmak dışında bir sorun yok. Gayet anlaşılır şekilde akıcı bir yazı. Adalet terazisi şaşmayacak umuyoruz.

 2. 2 ay önce

  inci gibi yazı ne alaka anlamadım asıl sorgulanması gereken fiziki yapısı…nasıl özel kuvvetlerde görev yapmış anlamadım bu cılızlıkla

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!