Ümit Özdağ’dan Bahçeli’nin sözlerine yanıt

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, katıldığı Halk TV yayınında Bakan Soylu hakkında sert konuşarak, "Bu siyasi bir şey değil artık. Kişisel bir şeye dönüştü. Ben bunun hesabını sormazsam gözüm açık gider." dedi. Bahçeli'nin açıklamasına yanıt veren Özdağ, Soylu'nun 'Soros' iddiası üzerine Veryansın TV'nin haberini örnek gösterdi.

featured
service

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Halk TV ekranlarında yayınlanan Perdenin Önü Arkası programına görüntülü bağlanarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaşananlarla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

‘HESABINI SORMAZSAM GÖZÜM AÇIK GİDER’

Bakan Soylu’nun kendisine ilk kez hakaret etmediğini söyleyen Özdağ, “Bu siyasi bir şey değil artık. Kişisel bir şeye dönüştü. Ben bunun hesabını sormazsam gözüm açık gider. Bir gün karşılaşırız Süleyman’la. Onun yanında da polis olmaz, benim yanımda da olmaz. Bak o zaman ne olur görürüz. ” dedi.

BAHÇELİ’NİN SÖZLERİNE YANIT

Özdağ’a Devlet Bahçeli’nin açıklaması soruldu. Soylu’nun Bahçeli’nin kanatları altına girdiğini söyleyen Özdağ, şu yanıtı verdi:

“Sayın Bahçeli bir isim vermemiş. Eğer beni kastetmiş olduğunu düşünelim. Meşrebi bulanık demez benle ilgili. Dememesi gerekir neden. Ben Ümit Özdağ, sayın Bahçeli’nin MHP Genel Başkanlığı adaylığı konuşmasını yazan kişiyim. Babam rahmetli olmadan yoğun bakımda yatarken ziyaret etmesine müsaade edilen iki kişi var birisi benim birisi Bahçeli. Meşrebim çok açıktır. Sayın Bahçeli, meşrebi bozuk olanları partinin iki dönem vekili ve genel başkan yardımcısı yapmaz.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Devlet Bahçeli’nin kanatları arasına bir sarı civciv gibi saklanmıştır.”

‘AB VE ABD’DEN TALİMAT ALIYORLAR’

Süleyman Soylu’nun açıklamarına tepkisini gösteren Özdağ, Soylu’nun İçişleri Bakanı olmasının “milli güvenlik tehdidi” olduğunu savundu.

“Soylu ve AK Parti, Avrupa’dan ABD’den ‘göçmenleri burada tutun talimatı’ alıyor. ‘AB Büyükelçilikleri Türkiye’de operasyon hazırlıyor’ diyor Soylu. ‘Dikkat ederseniz hepsi bir merkezden yönetiliyor. Batı eksenine bakabilirsiniz’ diyor. Demek ki İçişleri Bakanlığı bu büyükelçiliklerin talimatlarını uygulayıp sığınmacıları, kaçakları burada tutarken, Türkiye’nin karıştırılması için bu büyükelçiliklerden operasyon yapıldığı kamuoyu ile paylaşmıştır. Sizin işiniz ne? Bu büyükelçiliklerin, Türkiye’de sığınmacılar üzerinden operasyon yapacağını biliyorsun neden buna karşı tedbir almıyorsun?”

‘SOROS’ SORUSUNA VERYANSIN TV’NİN HABERİYLE YANIT VERDİ

Soylu’nun kendisine yönelik Soros suçlamasına yanıt veren Özdağ, Eray Çelebi imzalı “Hazine, Soros’un vakfı TESEV’e bağış yapmış!” başlıklı haberi hatırlatarak, “Bugün Veryansın TV, Soros tarafından desteklenen bir vakfın, AK Parti’nin hazırladığı bütçeden katkı aldığını yazdı.” dedi.

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Özdağ’a yönelik sert ifadeler kullanan Bahçeli, ” Türkiye’miz maksadı bulanık, meşrebi buruşuk, meselesi bunalım çıkarmak olan müflis odaklar eliyle karanlık bir ortama sürüklenmek, kavga ve kargaşa iklimine sokulmak istenmektedir. Sayın İçişleri Bakanımızın ve İçişleri Bakanlığımızın hedef alınması, saat 11 randevusuyla bakanlık çevresine yığınak yapılması vaka-ı adiyeden bir olay şeklinde görülemeyecektir. Bu pis bir kumpas, bayağı bir tezgah, küstah bir tertip ve beyhude bir çırpınıştır. Hiç kimse terbiyesizlik yapmasın, herkes sınırını ve yerini bilsin. Başta İçişleri Bakanımız olmak üzere terörle mücadeleyi inançla, imanla ve iradeyle yürüten kim varsa milletimizin desteği sonuna kadar arkalarındadır. Bu saygın isimlere kim ya da kimler hakarete yeltenmişse hepsini birden şiddetle kınadığımız ve kınayacağımız tartışmasızdır.” ifadelerini kullanmıştı.

thumbnail
İlgili haber

Hazine, Soros’un vakfı TESEV’e bağış yapmış!

thumbnail
İlgili haber

Bakanlığa yürümesi engellendi… Özdağ’dan Soylu’ya: Görevin bittiği zaman tutuklanacaksın

thumbnail
İlgili haber

Devlet Bahçeli, Soylu’ya sahip çıktı Ümit Özdağ hedef aldı

 

Ümit Özdağ’dan Bahçeli’nin sözlerine yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 1 hafta önce

    ismayil saymaz Umit ozdagdan aldigi yanittan sonra bir kac saniye zihin tutulmasi yasadi algilayamadi yaniti :)

  2. 1 hafta önce

    Özdağ’ın Birgün yazarı İbrahim Varlıya vatansız demesi az bile oldu.. Bu adam Türk ulusuna ait bu yurdu 7milyar insanın ortak malı sanıyor.

  3. 1 hafta önce

    bahçeli çakıcı soylu haliyle sahip çıkmış şaşırtmadı. ilk seçimde sandıktan çıkamayacaklar özdağı örselemeye çalışıyorlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!