Veryansın TV 'sır' görüşmeyi yazmıştı… AKP'de listeler sil baştan!

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile AKP’nin Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan arasında yapılan görüşmeye ilişkin yeni gelişmeler ortaya çıktı. İlk kez Veryansın TV’nin haberleştirdiği sürpriz zirve, AKP'deki kongre takviminin değişmesine neden oldu. Listelerin sil baştan oluşturulacağı belirtiliyor.

Veryansın TV 'sır' görüşmeyi yazmıştı… AKP'de listeler sil baştan!

Veryansın Tv, geçen ay Ankara’da yapılan ilginç bir toplantıyı haberleştirmişti.

Haberde Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile AKP’nin Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve ABB Meclisinde yaklaşık 5 ay önce istifa eden AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık’ın bir AKP’li yetkilinin şirketinde yaptığı gizli toplantının bilgisi yer almıştı.

Bu haberin ardından Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay, toplantının ayrıntılarını ve bağlantılarını köşesinde kaleme almıştı. Atay yazısında, söz konusu görüşmenin sızmasının arkasında AKP içerisinde derin bir kavganın olduğunu, bu durumun da parti içinde birçok dengeleri değiştirebileceğini yazmıştı. 

ANKARA'DA GÖRÜŞME TRAFİĞİ

Veryansın TV son olarak da geçen hafta Mansur Yavaş'ın yaptığı başka bir toplantıyı da gündeme getirmişti. Yavaş, CHP’li Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile görüşmüştü. Görüşmeye ABB İyi Parti Grup Başkanvekili olan işadamı Adnan Beker de katılmıştı.

Habere göre aynı gün bir gizli toplantının daha yapıldığı ileri sürülmüştü. İddiaya göre bu kez görüşme Adnan Beker’in evinde yapıldı. Beker’in evine gelip gece yarısına kadar görüşme yaptığı kişi ise geçen haftalarda Mansur Yavaş ile gizlice bir araya gelen eski ABB Meclisi AKP Grup Başkanvekili Mümin Altunışık. 

O görüşmelerin ardından AKP'de önemli bir karar alındı. 

İLÇE KONGRELERİ ERTELENDİ, LİSTELER SİL BAŞTAN!

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın yazısına göre, kulislerin duyulmasının ardından “Ankara için belirlenen kongre takvimi bir anda değişiyor. Tüm ilçe kongreleri erteleniyor. Çünkü yeni il başkanı ve çalışacağı ilçe başkanları bir bütün olarak hesaba katıldığı için süreç donduruluyor. Dosya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önüne gidiyor. Şimdi Ankara’nın AK Parti il yönetiminin sil baştan yenilenmesi bekleniyor.”