Veryansın Tv ulaştı: Harekatla ilgili son ve özel bilgiler

Barış Pınarı Harekatına son durum ne? Askerlerin moralleri nasıl? YPG ne durumda? İşte yanıtlar...

Veryansın Tv ulaştı: Harekatla ilgili son ve özel bilgiler

ERDEM ATAY / Veryansın Tv

Barış Pınarı Harekatına ilişkin Türk Silahlı Kuvvetlerinin Harekat Koordinasyon Merkezlerinde moraller yerinde. Veryansın Tv’nin edindiği özel bilgilere göre, operasyon beklenildiğinden çok daha başarılı ilerliyor.

Yapılan değerlendirmelere göre, hava ve bölge hâkimiyetinin tamamen TSK’nın kontrolünde olduğu, YPG’lilerin ne yapacağını bilemez halde davrandığı ve özellikle hava harekâtlarında nokta atışı yapıldığı öğrenildi.

Ulaştığımız güvenlik kaynaklarından biri, “Söz konusu operasyon sanıldığından çok daha başarılı ilerliyor. Özellikle havada her şeyi kontrol etmiş durumdayız. Ayrıca havadan teröristlerin nerede konuşlandığının tespitlerini de çok başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Askerin morali çok çok yüksek. Şu anda bombalar hedefleri neredeyse tam isabetle vuruyor, teröristlerin kafalarına kafalarına düşüyor” ifadelerini kulandı.

Harekatın çok iyi gitmesi hem bürokraside hem de askerde morallerin yükselmesini sağladığı belirtildi.

SINIRDA YENİ TEDBİRLER

Türkiye içine gönderilen roketlere karşı da önlem alındığı gelen bir diğer başka bilgi. Bölge kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, 7 şehidimizin ardından bölgede özellikle Akçakale’de güvenlik önlemlerinin artırıldığı, bazı yurttaşların yaşadıkları bölgelerden uzaklaştırıldığı, sınırın yavaş boşaltıldığı belirtildi. Bu hamleyi değerlendiren bölge halkı, askerlerimizin halkın güvenliğini sağlamak için gerekli tüm tedbirleri almaya çalıştığını vurguladı.