Yeni Akit yazarının sinsi Atatürk düşmanlığı... İsim vermeden 'Yahudi dönmesi' ilan etti

'Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti'ni 200 sene Sabetay Tarikatı denilen Yahudi bir örgüt yönetmiştir' diyen Vehbi Kara, isim vermeden Atatürk'ün 'çok başarısız bir kurmay olmasına rağmen Sabetaycılar tarafından korunup yükseltildiğini' öne sürdü.

Yeni Akit yazarının sinsi Atatürk düşmanlığı... İsim vermeden 'Yahudi dönmesi' ilan etti

Yeni Akit yazarı Vehbi Kara, “Sabetay Tarikatı ve FETÖ” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Kara, “Osmanlı devleti ve Türkiye Cumhuriyetini yaklaşık 200 sene müddetince Sabetay Tarikatı denilen Yahudi bir örgüt yönetmiştir. Mason locaları gibi bütün gizli örgütlerin içinde işte bu sinsi tarikat mensupları yer almaktadır” iddiasında bulundu.

Kara yazısında, Mustafa Kemal Atatürk’ü de Sabetaycı ilan etti.

İsim vermeden Mustafa Kemal'in çok başarısız bir kurmay olduğunu, buna rağmen Yahudilerin Sabetay tarikatı tarafından korunarak yükseltiğini iddia eden Kara, Sabetaycıların hep önemli mevkilerde bulunduğunu öne sürdü.

Öte yandan Selanik'i de Sabetaycıların merkezi olarak gösteren Kara, Atatürk ve nüfus mübadelesiyle Türkiye'ye gelen soydaşlarımızı da Sabetaycı ilan etti.

“FETÖ ile Sabetay tarikatının” ilişkili olduğunu ileri süren Kara, Sabetaycıların Fethullah Gülen'i keşfettiğini ve örgütünü büyüttüğünü öne sürdü. Bunu iddiasını da İzmir'i hedef alarak öne sürdü. İzmir'in hem FETÖ'nün hem de Sabetaycıların çıkış noktası olduğunu söyleyen Kara, şu ifadeleri kullandı:

“Her iki yapının İzmir gibi Türkiye’nin üçüncü büyük şehrinde ortaya çıkması bir tesadüf değildir. Zira İzmir’de zaten hatırı sayılı bir Yahudi nüfus vardı. Selanik’ten gelenlerle birlikte sayıları ikiye katlanmıştı.

İzmir’de geçmişte otuz dört tane sinagog yer almasına rağmen günümüze kadar sadece dokuz tanesi ulaşmıştı. Çünkü Sabetay Tarikatı Yahudi toplumu üzerinde önemli bir konuma yükselmiş sahte Müslüman olduklarından dolayı kendilerini belli etmemek için sinagoglara gitmemeye başlamışlardı.

İşte İzmir Sabetay Tarikatı gibi Fetullah Gülen örgütünün de kuruluş merkezi durumundadır. Zira ilk olarak İzmir’de Kestanepazarı Camisi’nde kurulan FETÖ; İzmir’de büyümüştür. Günümüzde de İzmir ve civarı FETÖ’nün yoğunlaştığı bölgelerden bir tanesidir.”