Yılmaz Özdil'den Selahattin Demirtaş yazısı: Alenen işkence

Sosyal medyada HDP yanlılarının iddialarını köşesine taşıyan Yılmaz Özdil, Selahattin Demirtaş'ın kızları ile görüştürülmediğini savundu.

Yılmaz Özdil'den Selahattin Demirtaş yazısı: Alenen işkence

VERYANSIN TV

Terör örgütü PKK propogandası yapmaktan tutuklanan ve Edirne F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın telefon görüşmesi yapmasına izin verilmediği ve çocukları ile görüştürülmediği yönündeki iddialar sosyal medyada gündem oldu.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada Demirtaş'ın telefonla görüşmediği iddiaları yalanlandı ve şu açıklama yapıldı.

"Her tutuklu ve hükümlü gibi Selahattin Demirtaş da ağustos ayında kapalı görüş ve telefonla görüşme haklarını kullanmıştır. Başak Demirtaş bir kızı ile birlikte 10.08.2020 tarihinde, diğer kızı ile birlikte de 20.08.2020 tarihinde eşi Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmişlerdir. Selahattin Demirtaş ağustosta ailesiyle sekiz defa telefonla görüşmüştür. Selahattin Demirtaş'ın kızları ile görüştürülmediği ve telefon görüşmesi yapmasına izin verilmediği yönündeki iddialar asılsızdır."

Bu açıklamaya karşın Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Demirtaş'ın ailesiyle görüştürülmediği iddialarını köşesien taşıdı.

Yazısının girişinde Levent Göktaş'ın teröristlerle yaşadığı anısını aktaran Özdil, devamında şunları yazdı:

"Savaşın bile ahlakı vardır.

Savaşta bile saygı vardır.

Üç bin yıllık töremiz var bizim…

Mert olacaksın.

Covid movid palavralarıyla, Selahattin Demirtaş'ın kızlarıyla görüşmesine engel olmak, hukuka da, ahlaka da, bu millete de yakışan bir davranış değildir.

Hapisteki bir babanın evlatlarıyla kucaklaşmasına engel olmak, babaya kestiğin faturayı hiçbir günahı olmayan evlatlara ödetmek, suç ve ceza kavramlarıyla izah edilemez.

Alenen işkencedir."

İLK YALAN DEĞİL

Geçtiğimiz aylarda da Selahattin Demirtaş'ın hayati riske rağmen 7 gündür hastaneye sevk edilmediği yalanı piyasaya sürülmüştü. Aynı gün Demirtaş'ın hastaneye sevki için karar alındığı öğrenilmişti.

Ağustos ayında çıkan "Selahattin Demirtaş'ın buzdolabı yok" haberlerinin ise yalan olduğu ortaya çıkmıştı.

Başsavcılık'tan 'Demirtaş'ın buzdolabı yok' haberlerine yalanlama

HDP, avukatı yalanladı! Selahattin Demirtaş tiyatrosu

Selahattin Demirtaş yalancıları milleti kandırdığı için özür dileyecek mi?