Aykut Erdoğdu’yu istifaya götüren ses kaydında yeni gelişme

Eski eşi ile telefon görüşmesi sosyal medyaya yansıdıktan sonra CHP'den istifa eden İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun eski eşi Özge Pomen'in avukatları, müvekkiline ait ses ve görüntülerin sosyal medyada izinsiz paylaşıldığını açıkladı.

featured

Eski eşi Özge Pomen ile boşanmadan önceki bir telefon konuşması sosyal medyaya düşen Aykut Erdoğdu‘nun ve yeni eşi avukat, YDK üyesi Tuba Torun’un CHP’den istifalarının ardından olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Erdoğdu’nun eski eşi Özge Pomen’in avukatları, söz konusu telefon konuşmasının sosyal medyada müvekilleri tarafından yayınlanmadığını açıkladı.

‘YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ’

Özge Pomen’in avukatları Evrim Dost ve Halil Şahin Dost’un yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“26 Haziran 2022 tarihinde sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna servis edilen, müvekkilimiz Özge Pomen’in ses ve görüntü, eski eşi İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu ve Avukat Tuba Torun Erdoğdu’nun seslerinin yer aldığı görüntüler müvekkil adına açılan birkaç sosyal medya hesabından paylaşılmıştır. Sonrasında yine bu hesaplardan müvekkile ait olmayan beyan ve açıklamalar yapılmıştır. Sosyal medya üzerinden yapılan yayın üzerine pek çok gazete, gazeteci, haber siteleri ve medya kuruluşları da müvekkil adına açılan hesaptan yayımlanan video ve içerikleri haber haline getirerek kamuoyunun bilgisine sunmuştur. Anılan süreçte kendisine ait ses ve görüntülerin, kendi adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden rızası dışında paylaşılması nedeni ile müvekkil mağdur edilmiştir. Yapılan paylaşımlar müvekkilimiz Özge Pomen tarafından yapılmamıştır. Bu paylaşımlar hakkında yasal yollara başvurulacaktır.”

NE OLMUŞTU?

Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay önce ayrıldığı eşi Özge Erdoğdu, Twitter’da kendi adını taşıyan “Özge” ismiyle açtığı hesaptan “Bu kaydı 3,5 ay önce aldım. Eski eşim Aykut Erdoğdu’nun Tuba Torun la ilişkisini öğrendikten hemen sonra… Aykut Erdoğdu beni Tuba ile ilişkisi olmadığına ikna etmeye çalışırken, ‘50 kişi ile yatmış’ dedi. Daha sonra 50 kişi ile yattı dediği Tuba Torun ile evlendi!” metniyle bir konuşma kaydı paylaşmıştı.

Telefon konuşmasında, Erdoğdu’nun yakın zamanda evlendiği CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Tuba Torun ve CHP Parti Meclisi hakkında kullandığı ifadeler gündem olmuştu.

Tuba Torun, yaşananlardan sonra hastaneye kaldırılmıştı. Erdoğdu, Torun’dan özür dileyen bir paylaşımda bulunarak, “Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum…Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba’yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek” ifadelerine yer vermişti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, konuyla ilgili bir soru üzerine “Sayın Erdoğdu’nun kendisi ve partimiz açısından en doğru kararı vereceğine inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Twitter’da “Özge” isimli hesaptan yapılan bir başka paylaşımda ise Özge Pomen ile Tuba Torun arasında yapılan bir konuşma yer almıştı.

Paylaşımda “Dolarla vekil oluyorlar, ben ‘kadın hakları’ diye g*mü yırtıyorum, olamıyorum’ demiştin hatırlıyor musun Tuba Torun. Neyse ki artık partidesin, Aykut Erdoğdu’yu aldın sırada vekillik var” ifadeleri kullanılmıştı.

Torun, konuşmasında ağlayarak “dolarla milletvekili oluyorlar, ben burada sabahtan akşama kadar kadın hakları diye g*tümü yırtıyorum, şerefsizin bir tanesine inandım, inandığım için de kendimi ortaya koydum ve şu anda ben istifa edeceğim, tamam!” ifadelerini kullanmıştı.

Yaşananların ardından, Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun, CHP’den istifa etmişti.

 

thumbnail
İlişkili Haber

Eski eşinin sızdırdığı ses kaydının ardından Aykut Erdoğdu ve Tuba Torun’dan istifa kararı

thumbnail
İlişkili Haber

CHP’den Aykut Erdoğdu açıklaması

thumbnail
İlişkili Haber

Yeni ses kaydı… Tuba Torun: Dolarla vekil oluyorlar

thumbnail
İlişkili Haber

İstifa edecek mi? Aykut Erdoğdu skandal ses kaydıyla ilgili konuştu

thumbnail
İlişkili Haber

Eski eşi konuşma kaydını paylaşınca yeni eşi hastanelik oldu… Aykut Erdoğdu özür diledi

Aykut Erdoğdu’yu istifaya götüren ses kaydında yeni gelişme

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    Maksat Aykutu yemek gerisi hikaye

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!