Bülent Arınç: AK Partililer korkuyor

AKP kurucularından Bülent Arınç'tan çok sert sözler... Arınç, "Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. 'Kral çıplak' demenin vaktidir" dedi

featured
( Binnur Ege Gürün Koçak - Anadolu Ajansı )

Eski TBMM Başkanı ve AKP kurucularından Bülent Arınç, Türk Demokrasi Vakfı’nın ‘Yeniden’ başlıklı toplantısına katıldı. Etkinlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da birer konuşma yaptı. Toplantıya eski TBMM başkanları Cemil Çiçek ile Köksal Toptan’ın da davetli olduğu ancak gelmedikleri öğrenildi.

‘GİTTİKLERİ YOL YOL DEĞİL’

Muhalefetin olduğu toplantılara AKP’lilerin katılmamasına tepki gösteren Bülent Arınç, “Şimdi oraya gidersek bir tarafta Kılıçdaroğlu olacak, bir tarafta diğer… Ben böyle bir fotoğrafı nasıl izah ederim diyorlar. Korkuyorlar. Fikirlerine güvenen insanlar hiçbir şeyden korkmaz… Gittikleri yol yol değil” dedi.

“Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan” ifadesini de kullanan Arınç, “Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler, havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir” dedi. Arınç’ın konuşmasından diğer satır başları şöyle:

– Arabasının plakası FG olduğu için “Sen bu aracının plakasını değiştir. Başına çok iş gelir” denilen bir Türkiye’deyiz. Tatlı su balığı siyasetçiler var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın suyun berraklığından bahsederler. ‘Kral çıplak’ demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir.

– TV programlarında onların adına konuştuklarını zannettiğimiz insanlar partiye yarayışlı işler yapmıyorlar. Her konuşmalarıyla AK Parti’yi daha da aşağı çekiyorlar. Onlar temsil etmesin partimizi, siz temsil edin. Ey genel başkan yardımcıları, ey bir başkası “Partimizin düşüncesi budur” diye neden çıkmıyor, konuşmuyorsunuz?” Her şeyi çok bildiğini zanneden bu laf ebesi adamlardan ne zaman kurtulacaksınız?

thumbnail
İlgili haber

Bülent Arınç bu kez ölen FETÖ sanığının arkasından ağladı

thumbnail
İlgili haber

Bülent Arınç, Sedat Peker belgeselinde… Erdoğan’a bu sözlerle yüklendi…

thumbnail
İlgili haber

CHP’lilerde Bülent Arınç aşkı depreşti! ‘Gerçekleri söylediği için gitti’

thumbnail
İlgili haber

İşte Bülent Arınç’ın ‘vicdanı’

thumbnail
İlgili haber

CHP’li Engin Altay’dan Bülent Arınç övgüsü: AKP’nin vicdanı!

thumbnail
İlgili haber

Arınç’tan ‘Kozmik Oda’ itirafı: Biliyorum, bunun suikastla alakası yok ben bundan faydalanıyorum

thumbnail
İlgili haber

CHP’li Engin Altay’dan Bülent Arınç övgüsü: AKP’nin vicdanı!

thumbnail
İlgili haber

Arınç’a sert tepki: Hâlâ FETÖ propagandası yapıyor!

thumbnail
İlgili haber

Arınç’tan FETÖ sanıklarına ‘az bekleyin’ mesajı: Yargıtay çözecek

thumbnail
İlgili haber

Arınç: KHK bir faciadır… Özür diliyorum

Bülent Arınç: AK Partililer korkuyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    korler ile sagirlar birbirini agirlamis. bozacinin sahidi siraci. Arinc’in degimi ile bir FG organizasyonu. Simdi ben savci olsam veya emrimde savci olsa bu herifi aksaminda aldirirdim. Herif tek basina fetonun siyaset ayaklarindan birisi. Neyse, kim alindi ki bu alinsin. O yuzden de boyleyiz. Tayyibe mustehak, unutmadik yagan yagmurda islanmalar, Ezel dizileri falan. YCHP ve digerlerine de guzel yakismis ustelik. .ok yiginlari.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!