İmamoğlu’ndan Nagehan Alçı eleştirilerine: Vız gelir tırıs gider

Aralarında Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök, Akif Beki'nin de olduğu gazetecilerle çekilen Karadeniz gezisi fotoğrafı hakkında yapılan eleştirilere yanıt veren İmamoğlu, "Bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil," dedi.

featured
service

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kamuoyunda tartışma yaratan İBB otobüsündeki fotoğraf hakkında, “Bir fotoğraf üzerinden kurban etmeye çalışan insanlar olabilir. Benimle aynı düşündüğünü söyleyen, anlık hırslarına yenilmiş insanlar olabilir. Ya da bir takımın renkleri üzerinden ayrıştırma gayreti içinde olanlar olabilir. Başkalarının değirmenine su taşıdığının farkında olmayanlar da olabilir bunların içerisinde. Farkında olup yapanlar da olabilir. Ama bu kardeşiniz için vız gelir tırıs gider. Hiç umurumda değil,” dedi.

İmamoğlu, “Şunun için bunu söylüyorum. Bu kadar büyük idealleri, olayları bu heyecanla konuşurken küçük detaylar üzerinden o davayı güden insan… Ya da yarın başka bir dostumuzun başına gelebilir, fark etmez. Ya bu insan ne yapmak istedi? Daha anlamadan, anlamaya çalışmadan bu tarz girişimleri yapanları akıllı olmaya davet ediyorum,” diye devam etti.

İmamoğlu’nun Karadeniz turunda aracına kabul ettiği gazeteciler arasında muhalefete yönelik kışkırtıcı söylemleriyle ünlü Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök ve Akif Beki gibi isimlerin yer alması tepki çekmişti. Özellikle seçim döneminde İmamoğlu’nu destekleyen geniş bir kesim de tepki gösterenler arasında yer almıştı.

İBB SÖZCÜSÜ: ÇOK DA ÖNEMSEMİYORUZ

İBB Sözcüsü Murat Ongun da eleştiriler ciddiye almadıklarını şu sözlerle açıklamıştı:

“Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Medyanın kendi içerisindeki tartışmalar olarak değerlendiriyoruz. Bu eleştiriler 200-300 kişinin kendi arasındaki yorumları, eleştirileridir. Biz bunu çok da önemsemiyoruz doğrusu. Biz Twitter’a bakmıyoruz.”
“Nagehan Alçı oralarda çok seviliyor. Ben kendi başıma yapmıyorum ki, bu listeyi kendi başıma hazırlamadım. Gezi hazırlarken listeyi sayın başkana sunuyorum. Sayın başkan onay vermeseydi ben bu geziyi düzenleyebilir miydim? İmamoğlu’nun keyfi yerinde. O, bu tartışmalara bakmıyor. Biz genel fotoğrafın bütününe bakıyoruz.”

thumbnail
İlgili haber

Nagehan Alçı belgeseli: FETÖ’ye hizmet belgesini açıklıyoruz | Bâb-ı Âli Kılıcı | Erdem Atay

thumbnail
İlgili haber

İmamoğlu taraftarlarının hayal kırıklığı… ‘Desteklerimiz haram olsun’

thumbnail
İlgili haber

CHP’de ‘Nagehan Alçı’ çatlağı… Kaftancıoğlu’ndan Gezi göndermesi

thumbnail
İlgili haber

İBB’den ‘Nagehan Alçı’ savunması: Bölgede çok seviliyor

İmamoğlu’ndan Nagehan Alçı eleştirilerine: Vız gelir tırıs gider

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. Helal be kocaman!İşte böyle konuş canımızı ye.Açık ve temiz demişsin ne güzel.Vız gelir tırıs gider.Sen de bizim için öylesin.Vız gelir tırıs gidersin.De hadi yürü!

 2. 2 hafta önce

  yuru de ense trasini gorelim. duduk, bu da nimet oldu basimiza.

 3. 2 hafta önce

  Nagehan mi imamoglunun kayigina binmis, yoksa imamoglu mu nagehani kayigina almis, bak bak bir de e.ozkok ve bekiyi de almis yanina…
  Ne diyelim hayırlı ugurlu olsun…
  Ama imamoglu bu kafayla
  uskudara dahi varamaz…

 4. Bu tip efelenmeler bana mevcut birini hatırlattı…da, bilmediği, oy alabileceği kesimin bu efelenmelere karnı tok, hatta hiç sevmez…
  Yani, bunun oy oranı tırıs tırıs geriye gidiyor da farkında değil..

 5. 2 hafta önce

  KK’nın Türk/Atatürk düşmanlarına “Tıpış tıpış gidip oy vereceksiniz” demesine kitle sessiz kaldığı için İmamoğlu da Vız gelir tırıs gidersiniz diye kitleyi aşağılama cesareti buldu.

 6. Heee,sen de vız geldin tırıs gideceksin!

 7. 2 hafta önce

  Ne demiş Karadenizli hemşehrilerimiz,” sen beni tanımayrusan, ben seni hiç tanımayrum…”
  Dogru demişler….
  Yarın, “vız gelip tırıs gidenleri” de bu halk hiç tanımaz….
  Vesselam…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!