Nihat Genç’ten ‘Murat Hazinedar’a operasyon’ yorumu: Kimin eli kimin cebinde

Yazar Nihat Genç, Beşiktaş Belediyesi'ne rüşvet operasyonu kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan eski başkan Murat Hazinedar'la ilgili dikkat çeken bir hatırlatmada bulundu.

featured

Beşiktaş Belediyesi’ne ‘çıkar amaçlı örgüt kurma’, ‘rüşvet alma’, ‘irtikap’ gibi suçlardan operasyon düzenlendi. Eski Başkan Murat Hazinedar da hakkında gözaltı kararı çıkarılan isimler arasında.

thumbnail
İlişkili Haber

Eski Beşiktaş Belediyesi yönetimine rüşvet operasyonu: Murat Hazinedar gözaltına alındı

Beşiktaş Belediyesi’nin eski CHP’li Başkanı Murat Hazinedar’ın işçi dövdürdüğü, akçeli işlere karıştığı, yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları üzerine daha önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla bir komisyon kurulmuştu. CHP milletvekilleri Bülent Kuşoğlu, İlhan Cihaner ve Kamil Oktay Sındır’dan oluşan üç kişilik ‘belediyelerdeki yolsuzluk iddialarını inceleme’ komisyonunun raporu kamuoyuna açıklanmamıştı.

Yazar Nihat Genç, söz konusu rapora dikkat çektiği Veryansın Tv Youtube kanalındaki 26 Ağustos 2022 tarihli yayınında “Kılıçdaroğlu dosyayı utancından açamadı” demişti. CHP’nin kendi içinde yürüttüğü incelemede tüm rüşvet olaylarının ortaya çıktığını vurgulayan Genç, Murat Hazinedar’a sahip çıkan Sözcü yazarı Uğur Dündar’a da tepki göstermişti.

‘KİMİN ELİ KİMİN CEBİNDE’

Murat Hazinedar’a operasyon haberi üzerine Nihat Genç bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Uğur Dündar’ın Hazinedar’a sahip çıkmasını yeniden gündeme getirdi.

İşte o paylaşım:

Uğur Dündar ve Celal Ülgen’in çok temiz adam diye övüp övüp yalamaya doyamadıkları eski Beşiktaş belediye bşk. Murat Hazinedar ve ekibine yolsuzluk ve rüşvet operasyonu başlatıldı, vah benim memleketim kimin eli kimin cebinde!”

UĞUR DÜNDAR NE YAZMIŞTI?

Dündar, 20 Ağustos 2022 tarihli yazısında Murat Hazinedar’la yaptığı görüşmeye yer vermiş ve “Allah herkesi kuru iftiradan korusun!..” ifadelerini kullanmıştı.

Dündar’ın yazısından ilgili bölüm şöyleydi:

Geçen gün bir yaz bahçesinde değerli kardeşim Korcan Karar’la sohbet ederken, yanımıza biri yaklaştı. Baktım; Beşiktaş”ın yolsuzluklarla anılan eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar… Eşi ve oğluyla bulunduğumuz ilçeye tatile gelmişler.

Buyur ettik oturdu.

Hemen “Sizin soruşturmalar ne oldu?” diye sordum.

Acı acı güldü. “Uğur Bey” dedi, “Size tam sayısını veriyorum; İçişleri Bakanlığı”nca 351 soruşturma geçirdim. Bunlara ilaveten üç MASAK, iki MİT ve bir Sayıştay soruşturmaları da var!..

-Kaçından mahkum oldunuz?

“Hiçbirinden. Hepsinden aklandım. Soruşturma raporlarımın hepsi pırıl pırıl! Aleyhimde hiçbir şey bulunamadı! Cumhuriyet tarihinde bu kadar soruşturmaya uğrayan ve aklanan bir başka belediye başkanı yok. Buna rağmen görevden alındım. Bana inanmazsanız avukatım, sizin de yakından tanıdığınız Sayın Celal Ülgen’e sorabilirsiniz!..”

Şaşkınlık içinde dinlediğimi görünce devam etti:

“Maalesef “Saray”dan biriyle, partimden bir üst düzey yetkilinin ortaklaşa kumpasına uğradım. Sayısız kez linç edildim. Sadece FETÖ”cülük iftirasıyla ağır cezada yargılandığım bir davam kaldı. Orada da bilirkişi, iki ayrı yerde yapılmış konuşmalarıma ait ses kayıtlarının, kes yapıştır yöntemiyle kurgulandığını ve böylece sanki aynı mekanda olmuş gibi bir izleniminin yaratılmaya çalışıldığını, yani yine bir kumpasın söz konusu olduğunu belirledi. Halen Adli Tıpta olan bu kurmaca iftiradan da beraat edeceğime inanıyorum…”

-Peki sizce neden bu kumpaslara uğradınız?

“Beşiktaş”ı imara kapadığım, zorunlu olmadıkça imar izni vermediğim, kısacası rant dağıtmadığım için!..”

★★★

Gittikten sonra hemen değerli dostum, saygın hukuk insanı Avukat Celal Ülgen’i arayarak Murat Hazinedar”ın söylediklerini aktardım ve doğru olup olmadığını sordum.

“Hepsi doğru” dedi. “Kendisine korkunç bir kumpas kuruldu!..”

★★★

Eğer o yaz bahçesinde rastlamasaydım, Murat Hazinedar’ı yolsuzluklarla hatırlamaya devam edecektim.

O, biraz ilerimizdeki bir masada oturan eşi ve oğlunun yanına dönerken, Korcan”la aynı anda şunları söyledik:

“Allah herkesi kuru iftiradan korusun!..”

 

Nihat Genç’ten ‘Murat Hazinedar’a operasyon’ yorumu: Kimin eli kimin cebinde

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Yav Uğur Dündar bir de Saraçoğlu Stadyumu ismi ile ilgili neler çevirdin anlat da dinleyek ağam!

 2. 2 ay önce

  Beşiktaş belediyesi ve belediyenin eski başkanı Murat Hazinedar hakkındaki suçlamalar, sadece rüşvetten ibaret değil, konunun uzun yıllara yayılan türlü yolsuzlukları içine alan boyutu var ve CHP’yi yönetenler bu yolsuzlukların hemen hemen hepsi hakkında “bilgi sahibidirler”.

 3. 2 ay önce

  Dündar nedense hep chpli belediye başkanlarını koruma telaşesinde… Poster Atatürkçüleri liberallerle kol kola…

 4. 2 ay önce

  Deşifre timi lazım bu ülkeye gazeteci görünenler aslında kimler. Ekrandan düşmeyen lerin asıl dertleri ne hepsini çıkarmak lazın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!