Sedat Peker’den Doğu Perinçek’in FETÖ iddialarına yanıt

Sedat Peker, Aydınlık gazetesinin "Hiçbir cemaati hedef almadım hakim bey" başlıklı haberinden sonra 17 tweet atarak Perinçek'e yüklendi.

featured

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker ile VP Genel Başkanı Doğu Perinçek arasındaki ‘FETÖ’ kavgası, Aydınlık’ın “Sedat Peker’in FETÖ’ye ‘zarif’ selamı” haberiyle farklı bir boyuta ulaştı.

Peker, Perinçek için “Enerjimi harcamam için tasmanı tutanlar seni benim önüme sürüyorlar ya, tasmanı tutan efendilerine söyle; benim önemli işlerim var” paylaşımı yaptı.

Sedat Peker’in, Deli Çavuş hesabından yaptığı paylaşımlar özetle şöyle:

“Ulan çakma Doğu, şimdi ben sana ne diyeyim? Hani fetullah gülen’e selam yolladığım görüntüleri yayınlayacaktın. Yayınlayamadığın için sana bahşettiğim tüm o kelamlar ( a.., i.., d.., k.. vb. ) sen yaşadığın sürece senin ünvanların olacak. Gazetenizde yayınladığınız ‘Sedat Peker’den fettullah’a ince selam’ bölümünü burda yazınca, insan içine de çıkamayacaksınız diyeceğim ancak sizde öyle bir onur, gurur, şeref olmadığı için etkilenmeyeceksiniz bile.

‘BUNUN GÜLEN’LE NE İLGİSİ VAR?’

Savcılık bana Öztürkler internet sitesini kurma amacımın dini cemaatlere zarar vermek amacını taşıdığı suçlamasını yöneltince, bende cevap olarak ‘Öztürkler internet sitesinin kuruluş amacı dünyadaki bütün Türklerin bir çatı altında buluşturularak, tanışmalarını sağlamaktır’ dedim. 3 dilde yayın yapan tek internet sitesiydi. (Türkçe, Rusça, İngilizce).

Ayrıca sahibi olduğum Öztürkler internet sitesinde 24 saat sesli olarak Kur’an-ı Kerim yayını yapılıyordu. Öztürkler sitesinde dini cemaatlere ve mütedeyyin insanlara karşı yapılmış bir tane haber varsa savcılığın bu haberleri dosyaya koyması gerekir, dedim…

Ulan çakma Doğu, bunun fettullah gülen’e ince selam çakmayla ne ilgisi var? Savcılık bana tüm dini cemaatlere ve mütedeyyin insanlara zarar vermek için Öztürkler internet sitesini kurduğum suçlamasını yapıyor, ben de cevap veriyorum. Benim enerjimi harcamam için senin tasmanı tutanlar seni benim önüme sürüyorlar ya, tasmanı tutan efendilerine söyle; benim önemli işlerim var. Seçime 2 ay kala çalışmalarımı tamamlamış olurum. 80 yaşına gelmişsin, gündemde kalmak adına meşhur olmak isteyen genç popçular gibi filmler yapıyorsun. Sonra da rezil oluyorsun. Ulan doğu, ceketinin kolu yok dümenlerinin sonu yok…

‘TRİBÜNLER BOŞ KALIR’

Şu an ülkemizi yöneten Ak parti hükümeti siyasal islamcıdır. Siyasal islamcı olan Ak parti hükümeti İran’ da düzenlenecek olan uluslararası islami bir toplantıya temsilci olarak ateist olan doğu Perinçek’i yollarsa, işte bu Gayretullah’a savaş açmaktır. Neticesinde ne mi olur? Birkaç gün önce, Konya da düzenlenen uluslararası islam ülkeleri spor organizasyonuna Sn. Cumhurbaşkanımız katıldığı halde, katılım oranı %10 ile sınırlı kalır. Tribünlerin %90’ı boş kalır.

Ya da Sayın Mehmet Ali çelebi üsteğmenin, iktidar lehine yaptığı açıklamalardan sonra, Alevi gençlerinin içinde çok az da olsa bir sempati toplamayı başarırken. sonrasında yapılan Cemevi ziyaretinde Hz.Ali Efendimizin, Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin, Gökbörü Atatürk’ün resimlerini kaldırtarak, oluşan çok az sempatiyi tüm Alevi camiasının içinde büyük bir nefrete dönüştürmektir, Gayretullah’a savaş açmak.

‘BU DEDİĞİM DE ÇIKACAK’

…Diyorsunuz ya, Sedat Peker’in anlattığı her şey doğru çıktı. Gayretullah’a savaş açmanın kesin mağlubiyetle sonuçlanacağını görmek için, 2023 seçimlerinin sonucunu bekleyin. Göreceksiniz, bu dediğim de çıkacak. Yüce Allah’ı kimse yenemez.(LA GALİBE İLLALLAH) Uluslararası islam organizasyonuna halkının büyük çoğunluğu müslüman olan Türkiye’yi temsilen ateist doğu perinçek’i yollarsan, göklerden gelecek kararla cezalandırılırsınız. Bunu görebilmek için, din alimi olmaya gerek yok…”

Peker, daha sonra attığı iki tweet’indeyse yeni iddialarda bulundu…

Peker, VP’ye katılan eski ülkücü Levent Temiz’in Perinçek’in açıklamalarından rahatsız olduğunu savunarak şunları yazdı:

“Ulan pişkin doğu, Ergenekon sanıklarından Av. Levent Temiz bey var; şu an senin danışmanlığını yapıyor. Sen benle ilgili fetöye selam söyledi açıklamasını yapınca, benim bir yakınımı arayarak, “doğu perinçek neden böyle söylüyor? Bende mahkemedeydim. Sedat Peker fetö ile ilgili hiçbir şey söylemedi, selam göndermedi” diyor. Ulan çakma doğu, bir şeyi söylemeden önce danışmanına niye sormuyorsun? Hatta Levent Temiz bey, ben doğu bey ile görüşüp bu konuyu düzelteceğim diyor. Danışmanını dinleseydin, ortada it gibi kalmazdın. Rezil olmazdın…”

Not: Tweet’lerdeki yazım hataları yazara aittir

thumbnail
İlgili haber

Peker-Perinçek tartışması sertleşiyor: Çakallar… Boğulursun…

thumbnail
İlgili haber

Perinçek: Mehmet Ağar gittiği yere temizlik götürür… Vatan Partisi’ne katılması çok güzel olur…

Sedat Peker’den Doğu Perinçek’in FETÖ iddialarına yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 8 ay önce

    Cemaatleri şaha kaldıran hükümet sayın perinçek.

  2. 8 ay önce

    Doğu Perinçek Fetöcü olamayacağına göre, buradaki tek Fetöcü Sedat peker’dir. En başından fetönün maşası olduğu belli idi.

  3. 8 ay önce

    Emre derken, Erdem abi demek istedim, özür dilerim

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!