‘Balyoz’ kararına Beyazıt Karataş’tan tepki: Düşün yakamızdan!

Yargıtay 16. Ceza Dairesi’nin, FETÖ’nün Balyoz kumpasına ilişkin 7 isim hakkında verilen beraat kararını bozmasına bir tepki de emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş’tan geldi. Karataş “Balyoz Kumpası davasını da ısıtıp ısıtıp gündeme almanın artık inandırıcılığı yoktur ve bilindiği gibi siyasi bir davadır. Düşün yakamızdan” dedi.

‘Balyoz’ kararına Beyazıt Karataş’tan tepki: Düşün yakamızdan!
‘Balyoz’ kararına Beyazıt Karataş’tan tepki: Düşün yakamızdan!

VERYANSIN TV

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ’nün Balyoz kumpasına ilişkin davada beraat eden emekli Orgeneral Çetin Doğan, emekli Korgeneral Metin Yavuz Yalçın, emekli Tümgeneral Behzat Balta, emekli Tümgeneral İhsan Balabanlı, emekli Tuğgeneral Mehmet Kaya Varol, emekli Kurmay Albay Emin Küçükkılıç ve emekli Albay Erdal Akyazan hakkındaki beraat kararını bozdu. 

Yargıtay'dan Balyoz kararı... 7 kişinin beraati bozuldu!

Kararı değerlendiren emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş, “Düşün yakamızdan” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karataş şu ifadeleri kullandı:

‘SİYASİ BİR DAVADIR’

Her yönüyle kumpas olan ve biz yaptık diye itiraf edilen davalardan biri olan Balyoz Kumpasıu davasını da ısıtıp ısıtıp gündeme almanın artık inandırıcılığı yoktur ve bilindiği gibi siyasi bir davadır.

'DÜŞÜN YAKAMIZDAN'

Pankuş Yayınları'ndan çıkan ve hala büyük ilgi çeken Maske İzi adlı kitabımda da yer alan kurulan kumpasa ait sadece bir örnek olan "Balyoz'da Kumpasın Belgesi" adlı yazımı okurken bu kadar da olur mu? Diyeceksiniz. Düşün yakamızdan.”