‘Hizmet Hareketi’yle Türk milliyetçileri birleşsin’ diyen kimdi?

Erdem Atay yazdı...

featured

Artık yazmak farz oldu!

Bunun hatırı, gönülü, arkadaşı, tanıdığı, çıkarı…vs. olmaz.

Bazı gençler ulaştı. Bir isim üzerinde durdu. Benim yıllar önce arşivlediğim bazı bilgilerin de yer aldığı yazılar vardı paylaştıkları bilgiler içerisinde…

Yazma zamanı geldi sanırım.

***

Önyargılarınız oluşmasın, o nedenle ismini sona saklıyorum.

***

İsmini ilk MHP’ye kaset operasyonu yapıldığı yıl duymuştum, 2011 yılında. Uzun süre MHP’de görev aldı… Sonra İyi Parti’ye geçti… Şimdi de başka bir partide görev yapıyor.

Buralara geleceğiz, ama önce geçmişte kalan yazılarına bakalım.

***

Gaffar Okkan… Şehidimiz. Pusu kurulup ortadan kaldırılan kahraman polisimiz.

İsmini yazının devamında açıklayacağımız şahıs bir yazısında Gaffar Okkan’la ilgili şunları söylemişti:

Gaffar Okkan’ı ihtilal döneminde İzmir’e yolu düşen ülkücüler işkencelerinden tanırlardı. (…) Ülkücülerin geçmişini unutmaması, öğrenmesi için kaleme aldığım, popülizm etkisi altında çoğunluğa uyum sağlayan yani mahalle baskısına farkına varmadan boyun eğen ülkücülere ve ülkücü gibi aramızda dolananlara kendi usulümüzce Ey Türk, titre ve öne dön!deme şeklimizdir. Bu nedenlerle Gaffar Okkan’ı anmıyoruz, anmayacağız!

***

Bir başka yazı…

Yazı başlığı MHP ve Cemaatler

Yazıda AKP ve FETÖ kavgasından bahsediyor, kin, garez üzerinden ne devletin yönetileceğini ne de partinin (MHP) yönetilebileceğini söylüyor ve devam ediyor:

“Hizmet cemaatinin yönetici kadrosunda, bizden ayrılmış çok insan var bu insanlar bize şimdi destek vermek istiyorlar.

Ellerinde medya gücü asla küçümsenemez bu bakıma ve ilkelerimize uygun olan her argümanı, enerjiyi Milliyetçi Büyük Türkiye sevdamıza, hasretimize bizi götürecek imkânlara neden hayır diyelim?”

Yani neymiş, MHP ‘Hizmet hareketiyle’ birlikte hareket etmeliymiş!

***

Bir başka makalenin ismi ‘Koray Aydın – Cemaat – MHP’.

“Cemaati eleştireceğimiz çok şey bulabiliriz zaman zaman bunları da yazdık. Biz cemaatin paralel devlet anlayışı iddialarına karşı hassas olmalıyız. Sorgulanması ve eleştirilmesi gereken yer budur. Yoksa diğer faaliyet alanlarında devlet ve millet olarak cemaat desteklenmelidir ya da köstek olunmamalıdır inancındayım. Bunları yazdım diye inşallah yine cemaat adamı önyargısına hapsedilmeyiz.”

***

Bir iki yazı yetmez!

Mesela ‘Cumhur Reisliğinde Taraf Olmak’ başlıklı yazısında bakın ne diyor?

Tayyip Erdoğan işi çöl bedevileri gibi ya da geri kalmış kabileler gibi intikama dökmüş. Cemaat düşmanlığı sınırsız bir şekilde devam ediyor. İşte bu yüzden bütün ülküdaşlara çağrıda bulunuyorum biz ülkücüler mazlumdan, zayıftan yana adaletten yana olalım cemaate sahip çıkalım, aslında cemaate yapılan haksızlıklara karşı duralım her neyse cemaatin yanlışları var mı, yok mu tartışması bir yana adamlara yaşam hakkı vermeyen bir iktidar yarın sırası geldimi bunu bize de her kesime yapacaktır…”

***

Yazı başlığı: Her şey Ergenekonda.

Yazıda Balyoz ve Ergenekon sanıklarının çoğunun bir zamanlar ‘irtica’yı baş düşman ilan ettiğini, şimdi ise filmin tersine döndüğünü, aynı şeyi AKP’nin yapmaya çalıştığını belirten yazar MHP’nin de muhalefet yapmadığını söylüyor.

Yazısının sonuna da şu sözleri ekliyor:

Ülkede şu anda beğenelim, beğenmeyelim sadece cemaat muhalefet yapıyor oda menfaat çatışması olmasaydı, olmayacaktı!

Eğer bu iktidar bu işleri kapatır, altından kalkarsa herkes korksun işte o zaman devlet ele geçirilecek hepimiz zulme muhatap kalacağız buna kalben inananlardanım!

***

Gelelim bir başka yazıya…

Yazı başlığı, ‘Kimse Yok Mu?’

Hani bilirsiniz, FETÖ’nün kapatılan Kimse Yok Mu adlı sözde yardım derneği…

Öve öve bitiremiyor yazısında…

Mesela bu derneğin yolsuzluklara bulaşmamış bir kuruluş olduğunu, buna rağmen ‘uzun adam’ın hışmına uğradığını, ‘uzun adam’ın paralel de paralel takıntısı ve tükenmez husumeti sayesinde bu kuruluşun yardım toplama izninin kaldırıldığını yazmış.

Sonra da eklemiş: “Herkes ağlayarak alkışlıyor Kimse Yok Mu yardım kuruluşunu.”

Övgüsü bitmemiş ve şu sözleri söylemiş:

“Kimse Yok Mu’nun başkanı İsmail Bey’i kutluyor alkışlıyorum.

Seçtiği kadronun kalitesi ve idealistliği taktire şayan iyi ki davetlerine icap etmişim iyi ki Kimse Yok Mu’yu yakinen tanıma fırsatımız olmuş.”

***

Bunları yazan kişiyi açıklayacağım. Açıklamadan önce çok önemli bir olayı daha hatırlatayım. Yazının başında bu kişinin ismini ilk MHP kaset kumpasında duyduğumu söylemiştim.

Biliyorsunuz… 2011 seçimleri öncesinde MHP’nin 9 yöneticisinin kasetleri ortaya çıkmıştı. Kasetlerin yayınlandığı iki sitenin verdiği bağlantı adresleri Türkiye’de yayın yapan bir başka sitede yayınlanmıştı. Hatta sonrasında kasetleri ballandıra ballandıra anlatan Mümtazer Türköne bu sitenin sahibiyle program yapmış, kasetlerle ilgili ayrıntılı bir anlatımlarda bulunmuştu.

Peki kasetlerin linkini paylaşan site hangisiydi?

Bu site, yukarıda yazıları yazan kişiye ait bir haber sitesiydi.

Sitenin ismi Haber Erk!

Sitenin sahibi ise İsmail Türk.

Yani yukarıdaki yazıların sahibi İsmail Türk, Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı.

***

Tabii yukarıda hatırlatılan yazıların tamamı siteden kaldırılmış! Neden ki?

***

Bir şey daha var…

Bu sitenin en önemli ve eski yazarlarından biri de Avukat Dr. İrfan Sönmez.

Yalnız ne hikmetse bu kişinin de Aralık 2016’dan önceki yazıları sitede yer almıyor.

Bu kişi MHP’den ayrılıp İyi Parti’yi kuran Meral Akşener’in en güvendiği isimlerden biri diye biliniyor.

15 Temmuz sonrası tutuklandı.

Ancak ona çok güvenen biri devreye girdi. O kişi Akşener’di. Akşener, İrfan Sönmez için Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı, ‘Ben kefilim, bu avukat FETÖ’cü değil’ ifadesini kullandı.

Peki gerçekten FETÖ’cü değil mi?

Bilemeyiz. Zaman gazetesi ve bazı FETÖ’cü polislerin avukatlığını yaptığı söylense de İrfan Sönmez’in Haber Erk’te yayından kaldırılmış çok ama çok çarpıcı bir yazısı bulunuyor.

Kendisi Pensilvanya’ya gitmiş ve Fetullah Gülen’i ziyaret etmiş. Orada uzun bir süre kalmış. Gülen’in ve yanındaki müridlerinin çok temiz ve değerli olduğunu anlata anlata bitirememiş. Gülen’in kaldığı yerin bir saray değil, mütevazi bir yer olduğunu söylemiş.

Kendisi tutuklu olduğu dönemde Fetullah’ın destek olduğunu, bunun için kendisine teşekkür ettiğini belirten Sönmez, Fetullah’ın Allah dostu olduğunu, hatta Türk bayraklarıyla yaşadığını, ‘Türk milleti’ ifadesini kullandığını, huzur saçtığını, cemaatin planında bir suç yapılanmasının olduğuna hiç inanmadığını, isminin ‘ahlak mayalayan grupla yan yana anılmasından şeref duyduğunu’….

Kısaca yazı Fetullah’ı övmüyor, resmen ilahlaştırıyor.

İşte bu kişi de İsmail Türk’ün sitesinde, Haber Erk’te yazmaya devam ediyor.

Sönmez aynı zamanda Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın da kayınbiraderi.

***

İsmail Türk ismi İsmailağa Cemaati liderinin ölümünün ardından bir kez daha gündem oldu. Türk, haber sitesinde ölen tarikat liderine rahmet okudu, tepkiler gelince de bunun editöryal bir hata olduğunu söyledi. Ardından da haberi kaldırdı.

Konuyla ilgili bir tivitır odasında açıklama yapan Türk, kendisinin hiçbir zaman tarikat ve cemaatleri savunmadığını, hatta Ergenekon’da adının geçtiğini belirtti. Konuşmasında geçmişinde de hiç bu tarz kritik hatalar yapmadığını ileri sürdü.

Madem bu yanıtları verdi, geçmişte yazdığı ve sonradan neden sildiği belli olmayan yazıları hatırlatmak da bize düştü.

***

Zafer Partisi uyguladığı politikayla son aylarda birçok kişiye umut oldu. Atatürk, Cumhuriyet, laiklik, milliyetçilik ve vatan sevgisi vurguları yapıyorlar ve Türkiye için çabaladıklarını söylüyorlar. Parti içinde ülkesi için mücadele verenlere karşı inancım tam.

Ama birinin bunu yazması gerekiyordu.

Fetullah’ı öven evimin içinden çıksa ve bugün doğru işler yaparken yanımda olsa, yazmazsak kendimizden şüphe ederiz.

Bu yazıdan sonra, Zafer Partisi’ne zarar verdiniz’ diyenler olacaktır.

Ne derlerse desinler…

Yarın hayaller yıkılacağına, bugün kalpler kırılsın!

‘Hizmet Hareketi’yle Türk milliyetçileri birleşsin’ diyen kimdi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

37 Yorum

 1. 2 ay önce

  👏👏👏👏teşekkürler Sn ATAY iyiki varsınız bu köstebekleri bizleri unutturmamak adına aydınlatıyorsunuz var olun sağ olun ayağınıza taş değmesin

 2. 2 ay önce

  Helal!Ne kırılması bilakis teşekkür ederiz.Zafer Partisi açıklama yapar zaar.Basit ve yekten;irtica Türk’ün baş düşmanıdır,tarikat denen şeyde ahlak değil pislik mayalanır,dinin baş düşmanı tarikçi münafıklardır,laik anayasada cemil cümlesinin maddi varlıkları hazineye adamı mahkemeye diye açıklar herhalde Sayın Özdağ!

 3. 2 ay önce

  İyiP’in altında birleştiler zaten, bunu görmemek için ya kör olmak gerekir, ya da hain.

 4. 2 ay önce

  Bartu Soral’ın istifasından sonra çok şeyler döndüğünü ferketmişti zaten insanlar…

 5. 2 ay önce

  Allah senden razi olsun turk milletine devletine hizmet illaki silahla olmaz kalemlede olur sagol

 6. 2 ay önce

  Saygıdeğer Atay, şu ya da bu biçimde sistemin içinde yetişmiş siyasetçilerden keskin Cumhuriyetçilik, Devletçilik, Ulusçuluk, Laiklik, Devrimcilik ve Halkçılık beklemek hurma ağacından kiraz beklemektir. Efendim şu fena değil, aaaa bu da iyi denilerek kurulan partilere ya da var olan partilere çözüm gözüyle bakılamaz. Zafer Partiside sonuçta sistemin yetiştirdiği bireylerden oluşuyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine sahip çıkması, keskin Kamalist olması beklenemez. Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine hizmet edecek bir parti yoktur. Kalemine yüreğine sağlık Kardeşim. Varol

  • 1 ay önce

   Gönül isterdi ki gözyaşları sümüklerine karışanları da yazsaydı sayın Atay.

   Cevapla
 7. 2 ay önce

  Daha da ötesi… Bu İrfan Sönmez denen yaratık balyoz kumpasında kahraman askerlerimize verilen cezaları az bulmuştu ve kumpas davalarının en hararetli savunucularındandı.

 8. 2 ay önce

  Çok teşekkür ederim. Yazmakla çok doğru yaptınız, insanlar bu gibi kişileri tanımalı.
  #Teşekkürler Veryansın

 9. 2 ay önce

  Tüm kalbimle tebrik ederim bu yazı için,ülkede her yere ,her deliğe girmişler,birini kırmızıya,birini maviye, birini sarıya boyayıp hep aynı malı satıyorlar..millet hep satışa geliyor.İktisadi bağımsızlığı olmayan bir ülkede parti işleri böyle olur, partiler yok,sahne alan oyuncular var,illüzyon var..derin uyku var..kurunun yanında yaş da yanıyor..

 10. 2 ay önce

  Hakşinaslık işte böyle olur! Yok o çok ülkücü ondan fetocu mu olur? Yok o alevi ve solcu ondan olmaz, şu baska bir cemaatten ondan da olmaz…yahu adam 5, 10 , 15.20 veya 50 senedir bunların kuyruğuna basmıyor ve aynı yönde yelkenini şişiriyorsa ne kadar şakirt olduğu umrumda olmaz…

 11. 2 ay önce

  Bekir Sami beyin başına ne geldiyse bu arkadaşların başına da aynısı gelmeli. Eğer yollar ayrılmaz ise geçmiş olsun parti doğmadan ölmüştür.

 12. 2 ay önce

  Sen yaz Erdem arkadaş içimizdeki bu ….kimler bizde öğrenelim… Ümit hocaya ve Türk milletine yakışmayan bu kişiler umarım temizlenir bu partiden 🤗

 13. 2 ay önce

  Kutluyorum

 14. 2 ay önce

  İsmail Türk’ün ne olduğu ortaya çıkmış. Bu dakikadan sonra Zafer Partisinde kalmamalı.

 15. 2 ay önce

  Kimin kim olduğu belli değil… nahlet gele hataya dusmemek için en sağlamı mührü üç hilale basip geçecek, açip Nihat abimi dinleyip küfredecem, napak baş yok… devlet aklı düşünsün biz napalm vatandaş olarak, acikca söylesinler yapalim… Bu nedir yaw, bu nasıl zamandır… iyi dediğin kötü çıkıyor, kötü dediğin bakıyorsun en doğru adam çıkıyor…

  Eskiden rahmetli karaoglan vardı, rahmetli hoca vardı, rahmetli Muhsin başkan vardi neyse oydular, ne temiz adamlardı..

  İşimiz zor, aslında kolayda, düşman sinsi ondan zor. Yoksa nolur aq, acik olsa ölene kadar oldurursun, ama kötü zaman…

 16. 2 ay önce

  Alkışlıyorum sizi

 17. 2 ay önce

  Erdem Atay’ın kalemine sağlık, veryansın tv’nin eyvallahsız olduğunu çizgisini bozmadığını tekrar bize gösteriyor. Hep böyle olmaya devam ediniz.

  Ayrıca, zafer partisinin kadrosu çok kısıtlı özdağ haricinde doğru düzgün 2-3 kişi var yok. Sadece liderle bu iş yürümez, bartu soral istifası zaten yeterince düşündürtmüştü.

 18. 2 ay önce

  Veryansın kendini bir kez daha gösterdi. Allah razı olsun, Erdem Bey!

 19. 2 ay önce

  Harbi gazetecisin Erdem abi eline emeğine saglik Bartu Soral partiden ayrılınca zaten bir soru işareti oluşmuştu bu eleman zafer partisinden gönderilmezse oy verir miyim soru işareti

 20. 2 ay önce

  Erdem Bey. Gerçekten çok teşekkür ederiz. Allah’a şükürler olsun ki Veryansın TV ve sizler varsınız. Şu yazınız o kadar değerli ki “işte gazetecilik budur” diyorum. Hiçbir şey değişmeyecek dahi olsa hakikatin yanında olduğunuzu bir kez daha ispatladınız. Helal olsun sizlere 👏

 21. 2 ay önce

  Kalpler kırılmadi Erdem Bey, sayeniz de kuvvetlendi. Allah razı olsun. Ümit Özdag bu konu ile bir açıklama ve sonra da geregini yapmak durumundadır, yoksa açık söyleyeyim, alsın başına çalsın. Lazım değil böylesi. Geçersiz oy basarım.

 22. 2 ay önce

  Ümit bey, İsmail Türk FETÖyü uzunca süre övmüş son zamanlarında terörist demiş ama hala tescilli Fetö avukatı İrfan’a şu anda bile HaberErk’de yazı yazdırıyor.. Gerçek bir pişmanlığı olsa yine de yönetimde olmamalıydı ama pişmanlığı bile yok yalnızca Fetö taktiği göz boyama var..

 23. 2 ay önce

  Sayin Atay cok onemli yaziniz icin tesekkur ederim. Zafer Partisinin bu gercekleri bilmemesi veya gereken incelemeyi yapmamis olmasi beni uzdu, umarim en kisa zamanda gerekeni yaparlar. Ne mutlu ki sizin gibi gazetecisi var Turkiye’nin.

 24. 2 ay önce

  Ümit bey, bu İsmail Türk’ün Gnl.Bşk.Yrd. olarak durduğu her dakika sizi MHP yıllarınızdan beri izleyip beğenen bizim gibi Atatürkçü Türk milliyetçilerinde büyük hayal kırıklığı yaratacak.

 25. 2 ay önce

  Erdem Bey, bu yazınız beni şasırttı biraz. bir dogruyu anlatırken siz bir yanlısa dusmusunuz. Bu yazıda bir Ümit Beye durumu ilettik cevabı yorumu bu oldu deseniz biraz kurtarırdı yazınızı. Ümit beyle olan söylesinizi izledim orda da sormadınız. cogu yayınızı izledim oralarda yoktu bu kadar onemli bir şey. Düğünlerde derler ya ya şimdi konusun yada hic bahsini açmayın gibi, bu yazı o anı sessizlikle kaçırmıs. sizinle gönül birllikteliğim olduğunu için bu nazicane eleştiriyi yapmak istedim.

  Cevapla
  • 2 ay önce

   Erdem Atay gazeteci, zafer partisi kurucu uyesi degil. Zafer partisine veya herhangi bir partiye birsey sorup ona gore yazmak veya yazmamak gibi bir durumu yok. Dogru olan da zaten budur. Delil ve kanitlara gore yazilmis bir makale. Ne yani, Umit Ozdag ile konussaydi, o da simdi yazma kocum dese bizim de haberimiz olmasa mi daha iyiydi? Ne diyorsun anlamadim yani hic.

 26. 2 ay önce

  Tokat atıp ayıltmak bu bence yerinde çok gerekli aynen devam… Bu başkan yardımcısı hakkında Ümit Özdağ’ın ne düşündüğünü öğrenmenizi de çok istiyorum lütfen aydınlatmaya devam

 27. Ali Soner Özmen
  2 ay önce

  Bence zafer partisi güvenilir olduğu için fetö, tarikat sempatizanlarının saklanabileceği yer haline gelme ihtimali yüksek.Ümit Özdağ uyanık olmalı. Akp de milliyetçilerin çoğaldığı gibi.

 28. 2 ay önce

  Zafer Partisine siz değil o sözünü ettiğiniz kişiler zarar verir, verirse. Asıl amaç Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletini korumak ve yüceltmekse tabii ki kimseye acımayacaksın! Hiç mi temiz adam kalmamış Türkiye’de de böyle geçmişlere sahip adamlar üstelik partinin en tepelerine yönetici yapılıyor? Bunun bilinmemesi mümkün mü? Fakat yazık!…

 29. 2 ay önce

  Çok teşekkürler bu bilgileri öğrenmemiz çok iyi oldu. Sevgiler saygılar.

 30. 2 ay önce

  Erdem kardeşim ülkede en temiz en serefli en dürüst vatan partisi bunu benden iyi bilirsin

 31. 2 ay önce

  Elinize, kaleminize saglik, Zafer partisi eger temiz kalacaksa, Turk soyaseti temizlenecekse en cok sizlerin sayesinde olacak. Lutfen bu titizliginizi birakmayin, her gun , her saat uyarin.

  Cevapla
 32. 2 ay önce

  Elinize sağlık teşekkürler.

  Cevapla
 33. 2 ay önce

  Koray Aydın hep karanlık ve cukkacı oldu. Hiç sevmedim. Aferin Erdem, kutların. Gerçek hiç sönmeyen meşaledir.

 34. 1 ay önce

  Bakanlık koltuklarına Fetö’nün elini öpenlerin biri gidip diğeri geliyor.Fötö eb büyük güç olmuştu. Diyorlardı ki; ‘Hoca Efendi’den izin alınmadan hiçbir parti aday listesi hazırlayamayacak’ böyle bir ortamda makam mevki için ne kadar çapsız var harekete geçti. Bu tür çapsızlar Fetö’den sonra Erdoğan’ı ilahlaştırarak makamlara oturuyorlar,olan ülkeye oluyor.

  Cevapla
 35. 1 ay önce

  Bu konuda Ümit Özdağ’dan bir açıklama geldi mi?
  Veya Veryansında tekrar neden gündem olmadı??

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!