Nagehan Alçı’nın Kılıçdaroğlu sevgisi… Öve öve bitiremedi

FETÖ kumpaslarının savunucusu Nagehan Alçı, Kemal Kılıçdaroğlu'nun politikalarını överek 'Ya bu sefer de Kemal Bey’in bir bildiği varsa?' çıkışı yaptı.

featured

HaberTürk yazarı gazeteci Nagehan Alçı, son dönemde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştirenlere ilişkin olarak bir dizi tweet paylaştı. Alçı paylaşımlarında Kılıçdaroğlu’nu öve öve bitiremedi.

İktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Nagehan Alçı, son dönemde CHP’li bazı isimleri övdüğü paylaşımlarla öne çıkıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu “siyaset bilmemekle” suçlayanları Sertsözlerle eleştiren Nagehan Alçı “Hem Ankara’yı, hem İstanbul’u, hem Adana’yı, hem Antalya’yı optimum doğru adaylarla iktidarın elinden alarak CHP’ye kazandıran Kemal Kılıçdaroğlu değil mi?” diye sordu.

Alçı, Habertürk’teki “Kemal Kılıçdaroğlu’nu anlamak” başlıklı son yazısında CHP Genel Başkanı’nı eleştirenleri eleştirdi.

Alçı, Canan Kaftancıoğlu ve Ekrem İmamoğlu’na olan yakınlığını şu sözlerle aktardı:

“İkinci Ekmeleddin vakası” diyerek sağ-muhafazakar kökenli Ekrem İmamoğlu’nu küçümseyen aynı takım, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na da “Kürtçü ve Ermenici bu kadın. Atatürk’ün partisinde böyle il başkanı olmaz” gibi argümanlarla saldırıyorlardı.

Canan Hanım’ın Kürt meselesi ve 1915 felaketine dair adalet arayışı ve özgürlükçü-demokrat görüşleri bu “sahte muhalif” kesimin tüylerini diken diken ediyordu.

Onlara göre Kaftancıoğlu derhal CHP İstanbul İl Başkanlığından alınmalıydı. İmamoğlu gibi “Özalcı” bir isim de İstanbul’dan aday gösterilmemeliydi. Kemal Kılıçdaroğlu “siyaseti bilmeyen adam”dı. O yüzden köşelerden ve ekranlardan kendisine “siyaset dersi” veren vereneydi.

Oysa 31 Mart-23 Haziran 2019 tarihi zaferini CHP’ye yaşatan üçlü, 2019 Ocak ayının arşivlerinde herkesin yüklendiği bu isimlerdir… Yani Kemal Kılıçdaroğlu… Ekrem İmamoğlu… Canan Kaftancıoğlu…

Onlara demediğini bırakmayanlar 23 Haziran 2019 zaferinden sonra “Yahu biz sevinmeyi unutmuşuz, nasıl sevineceğimizi bilemedik, mutluluktan uçmak buymuş” gibi yazılar kaleme aldılar.

E iyi de sizin bu kadar mutlu olmanızı sağlayan Kemal Kılıçdaroğlu’na dair söyledikleriniz ne olacak?

Hem Ankara’yı, hem İstanbul’u, hem Adana’yı, hem Antalya’yı optimum doğru adaylarla iktidarın elinden alarak CHP’ye kazandıran Kemal Kılıçdaroğlu değil mi? Bu başarı bir siyaset ustalığı gerektirmiyor mu? Demek ki o süreçte Kemal Bey’in bir bildiği varmış.

Ama aynı zevat 23 Haziran 2019 zaferinden sonra yine “Kemal Kılıçdaroğlu bu işi bilmez, aday olmasın, çekilsin, bıraksın” gibi aynı ezberlere devam ediyorlar.

Hayatlarında tüm seçim tahminlerinde ve tespitlerinde yanılmış bu kişiler hala Kılıçdaroğlu’na “akıl vermeye” kalkıyorlar.

Şimdi de 2023 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair 2019 Ocak ayındakine benzer bir süreç tekrarlanıyor. Aynı kişiler aynı söylemlerle, eskimiş argümanlarla Kılıçdaroğlu’na yükleniyorlar.

Ya bu sefer de Kemal Bey’in bir bildiği varsa?”

thumbnail
İlgili haber

Nagehan Alçı İmamoğlu’nun otobüsünde çıktı…

thumbnail
İlgili haber

‘Neden o otobüsteydim?’ Nagehan Alçı’dan eleştirilere hakaretli yanıt

thumbnail
İlgili haber

İBB’den ‘Nagehan Alçı’ savunması: Bölgede çok seviliyor

thumbnail
İlgili haber

Nagehan Alçı’dan Ekrem İmamoğlu’nu eleştirenlere: Tam bir sahtekarlık

thumbnail
İlgili haber

Nihat Genç, Nagehan Alçı’ya neden teşekkür etti?

Nagehan Alçı’nın Kılıçdaroğlu sevgisi… Öve öve bitiremedi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bir şarkı var ya “Dğnya dönüyor sen ne dersen de”diye .Nagehan ‘da dönüyor.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!