Canlı yayında seviyesiz ‘kayak’ tartışması… ‘Bak terbiyeni takın!’

CNN Türk'te yayınlanan ve Hande Fırat'ın moderatörlüğünü yaptığı Gece Görüşü adlı programda, gazeteci Necdet Saraç ve Metin Özkan arasında gergin anlar yaşandı. Hakaretlerle dolu kavganın ardından Hande Fırat seyircilerden özür dilemek zorunda kaldı.

Hande Fırat‘ın moderatörlüğünü yaptığı ‘Gece Görüşü’ adlı programda gergin dakikalar yaşandı. Gazeteci Metin Özkan deprem vergileri hakkında konuşurken İmamoğlu ile ilgili olarak, “Masaya yumruğunuzu sıkarak gelirseniz sizinle toka yapma şansı yok Cumhurbaşkanının. Cumhurbaşkanını korumak için de söylemiyorum.” dedi.

Bu sözler üzerine Necdet Saraç Özkan’a karşılık verince tartışma alevlendi.Necdet Saraç, Özkan’a, “Cumhurbaşkanı en yetkili isim değil mi? Niye İmamoğlu’na hala randevu vermedi? Bu yumruğu sıkma değil mi?” şeklinde bir soru yöneltti ve Özkan da, “Diyor ki kayağı bırak gel.” diyerek cevap verdi.

‘KÖTÜ KAYARIM BAK’

Bu olayın iki hafta önce olduğunu belirten Saraç’a karşılık veren Özkan, “Necdet Bey sen o konuyu oraya getirirsen ben kayağa getiririm. Kötü kayarım bak. O kayak işlerini en iyi bilen benim.” ifadelerini kullandı ve ikili arasındaki gerilim daha da tırmandı.

‘ÇOLUK ÇOCUK İZLİYOR’

İkili arasındaki tartışmaya dayanamayan moderatör Hande Fırat ise “Arkadaşlar gerçekten inanamıyorum size. Bağırmayın Allah aşkına ya! Sağlıklı insanı buradan deli çıkarırsınız. İlk kez hani konuklar terk ediyorlar ya bir bakacaksınız moderatör kalkıp çıkmış. Bizi çoluk çocuk hanım efendiler beyefendiler izliyor. Rica ediyorum kötü sözler için sizler adına ben özür diliyorum.” diyerek gazetecilere tepkisini gösterdi.