Çin’e karşı izolasyon kampanyası: Twitter sansüre başladı

Çin’e karşı izolasyon kampanyası: Twitter sansüre başladı

Novel Corona 2019 görevini yerine getiriyor.

Çin’e karşı ürkütücü ve ırkçı bir izolasyonist kampanya başladı ve sürüyor.

Batılı tekelci kapitalizm istediğine kavuştu.

Şimdilik…

Tekelci Kapitalizmin resmi yayın organı The Economist’in kapağı, aslında olayı net biçimde anlatıyor.

Dünya haritasında Asya’da Çin’in bulunduğu kısma Çin Halk Cumhuriyeti bayraklı bir maske giydirmiş.

İzolasyon daha net anlatılamazdı.

Çin ile rekabet edemediler, şimdi bizim futbol dünyasında olduğu gibi ayak ve masa oyunlarına başvuruyorlar.

Çin’e uçak seferleri kesildi. Ticaret kapıları kapatıldı. Rusya bile kapattı.

Çinlilere cüzamlı muamelesi başladı.

Irkçı tavırlar gözleniyor.

Çin dışından çekilmiş iğrenç hayvan yeme videoları sosyal medyada geziniyor.

Çin’de henüz ölü sayısı 300 civarında iken, ABD’de son 3 ayda normal gripten (influenza) 10 binden fazla kişinin öldüğünü de ekleyelim.

Öyle bir corona paniği yaratıldı ki, insanlar dünyanın her köşesinde maskelerle gezmeye başladı.

TWİTTER’DEKİ SANSÜR SKANDALI

Ama korkuları büyük.

Önceki yazımda sözünü ettiğim şey gerçekleşiyor.

Hani şu Bill Gates Vakfı’nın Johns Hopkins Üniversitesi bünyesindeki merkezinin Davos Dünya Ekonomik Forumu ile ortak düzenlediği “corona benzeri salgın simülasyonu” olayı vardı ya.

Çin’deki salgının ortaya çıkmasından sadece bir buçuk ay önce yapılan tatbikat, adım adım gerçek oluyor.

Virüs salgınının dördüncü safhasında, medya ve sosyal medyaya sansür uygulanması öngörülüyordu.

Sözde “Komplo teorileri” yayarak halkın moralini bozan basın kuruluşlarına engelleme getiriliyordu.

İşte bunun ilk gerçek kurbanı, ünlü muhalif internet sitelerinden Zero Hedge oldu.

Twitter, uyduruk bir gerekçe ile 1 milyona yakın takipçisi olan Zero Hedge sitesini kaldırıverdi ortamdan.

Neden böyle oldu peki?

Hintli virologların yeni hazırladığı bir bilimsel makalenin özetini yayımladılar çünkü.

BioRxiv isimli tıp sitesinde henüz onaylanmamış bir versiyonu yayımlanan araştırma, Prashant Pradhan, Ashutosh Kumar Pandey, Akhilesh Mishra, Parul Gupta, Praveen Kumar Tripathi, Manoj Balakrishna Menon, James Gomes, Perumal Vivekanandan, Bishwajit Kundu isimli virologların imzasını taşıyor.

Makale başlığı içeriği anlatıyor: ”Uncanny similarity of unique inserts in the 2019-nCoV spike protein to HIV-1 gp120 and Gag” (Türkçesi: 2019-nCoV proteinindeki özel yerleştirmelerin HIV-1 gp120 ve Gag ile esrarengiz benzerliği).

Virologlar özetle, bu yeni corona virüsünde AIDS virüsü HIV-1 proteinlerinin bulunmasının normal bir durum olmadığını, bunun doğal yollarla gerçekleşemeyeceğini söylüyor.

Yani olayın bir biyolojik savaş olduğu iddialarına bilimsel geçerlik kazandıracak önemli bir tespit.

Makaleye göre bu virüste, diğer korona virüslerinde olmayan farklı bir gen bölgesi var ve bunlar HIV virüsündekilere çok benziyor!

Yani bu virüs, laboratuvarda üretilmiş gibi görünüyor!

İşte bu makaleyi paylaşan Zero Hedge, tekelci kapitalizmin çaresiz başvurduğu sansürün ilk kurbanı oldu.

Öte yandan virüsün ilk çıktığı Çin’in Wuhan kentinden yetkili bir hekimin makalesi de çarpıcı.

Aynı zamanda Wuhan Jinyintan Hastanesi Başhekim yardımcısı olan Huang Chaolin, Lancet tıp dergisinde, ilk 41 novel koronavirüs hastasının klinik raporlarını yayımladı.

Buna göre ilk 5 hastadan dördü, virüsün ilk çıktığı iddia edilen Huanan canlı hayvan pazarında hiç bulunmamıştı. Orada bulunanlarla da hiçbir temasları olmamıştı. 41 hastadan sadece 27’si o pazarda bulunmuştu. Huang, “Bu da gösteriyor ki, novel koronavirüs sadece canlı hayvan pazarından başlamadı. Farklı noktalardan yayıldı” tespitini yapıyor.

Bu arada yine BioRxiv isimli tıp sitesinde bu kez Çinli virologlar tarafından önemli bir makale özeti yayımlandı.

Yu Zhao, Zixian Zhao, Yujia Wang, Yueqing Zhou, Yu Ma, Wei Zuo isimli virologların yayımladığı yazının başlığı, “Single-cell RNA expression profiling of ACE2, the putative receptor of Wuhan 2019-nCov” (Türkçesi: Wuhan 2019-nCov’un varsayılan reseptörü ACE2’nin tek hücreli RNA ekspresyon profili)

Çinli virologlar, bazı Çinlilerin, ciğerlerinde hem viral üremeyi hem de bulaşmayı düzenlemekle ilgili çok fazla sayıda belirli bir tip hücreye sahip olduğunu keşfettiler. Bunu, “2019-nCov’un salgın araştırması için en uygun biyolojik arka plan” olarak belirlediler.

Yani kısaca, virüs, Çinlilere özel üretilmiş olabilirdi. Zaten şimdiye kadar ölenler arasında Asyalı olmayan kimse de yok.

Bu arada 2017’de ABD Hava Kuvvetleri, ilan yoluyla Ruslardan RNA örnekleri toplamıştı. En az 12 Rus’tan (Avrupa kökenli) RNA örneği ve 27 farklı eklem sıvısı örnekleri toplamaya kalkmıştı.

İlanın ilginç kısmıysa, Ukraynalı olanların kabul edilmeyeceği bilgisiydi.

BM Biyolojik Silahlar Komisyonu eski Üyesi İgor Nikulin bu habere ilişkin olarak, RNA örneklerinin virüs üretiminde kullanılabileceğini söylemiş ve eklemişti: ABD ırklara, etnik gruplara  özgü yeni tür virüsler geliştirmeye uğraşıyor.

Wuhan, virüsün ortaya çıkmasından birkaç hafta önce Dünya Ordu Oyunları’nı düzenlemişti. Tüm ülkelerden olduğu gibi Amerikan ordusundan da 300 asker atlet bu organizasyon için kentte bulunmuştu.

İlginç değil mi?

Burada ilginç olan pek çok şey var.

Mesela önceki yazıda bahsi geçen Bill Gates Vakfı simülasyonuna katılan Pirbright Enstitüsü gibi.

Kısmi olarak Bill Gates’in de finansman sağladığı bu Enstitü, aslında İngilizlerin 2 biyolojik silah tesisinden biri aslında ve Novel Corona dahil 5 tip corona virüsünün patentine sahip.

Evet patenti onlarda ve 4. Seviye bir tesis için çok kötü bir güvenlik geçmişine sahipler. İngiltere’de patlak veren yeni Şap hastalığının bunların laboratuvarlarından sızdığı iddiaları var.

Genetik olarak çalışılmış sivrisinek çalışmaları da Pirbright bünyesinde yapılıyor. Hatta Zika virüsünü taşıyan sivrisineklerin buradan çıktığı iddiaları da söz konusu. Bu projesinde de Gates Vakfı’nın desteğini aldı.

TWITTER YASAKLIYOR NETFLIX DİZİ YAYINLIYOR

Twitter Zero hedge’i sansürleyedursun, Netflix de boş durmuyor.

Ocak ayında Çin’deki salgınla eş zamanlı bir dizi yayınlamaya başladılar. “Salgın; Yayılması Nasıl Önlenir”.

Belgesel dizi için rastlantı dense de, coronavirüs ile ilgili çok çarpıcı detaylar ve mesajlar barındırıyor.

Halkı uyarmaktan çok panik yaratacak unsurlar içeriyor. Yani öyle birkaç hafta içinde hazırlanabilecek bir dizi değil. Epey uzun zaman içinde çekilmiş ve yayına da tam zamanında verilmiş.

Bölüm isimleri de çarpıcı: “Salgın Şimdi”, “Dualar işe Yarayabilir”, “Ara, Saklanma”.

Bu arada aşı bulunması için de özel sektöre özel bir referans var. Yani bu işin çaresini ancak Batılı ilaç firmaları bulabilir mesajı da paketin içinde. 2009’daki WHO işbirliğindeki Domuz Gribi aşısı tezgahını hatırlatıyor.

Sahi bu arada başta da vurgu yaptığım, Çin’in izolasyonu operasyonunda Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yine önemli bir rol oynuyor. 22 Ocak’ta kabul etmedikleri acil durumu 30 Ocak’ta hemen ilan ettiler. Halbuki ortada öyle çok büyük panik yaratacak bir durum yoktu. 1.4 milyarlık ülkede sadece 9600 novel coronavirüs vakası vardı ve Çin’in dışında tek bir ölüm bile olmamıştı. Oysa aynı dönemde ABD’de 15 milyon kişi gripten mustaripti. Bunlardan 140 bini hastaneye yatmış ve 10 bine yakını ölmüştü. Novel corona virüsün tek farkı ölüm oranının normal gribe göre daha yüksek olması idi: Yüzde 3. BM’ye (ve tüm BM kurumları gibi dolaylı olarak ABD’ye) bağlı çalışan Dünya Sağlık Örgütü 2009’da da domuz gribi yüzünden böylesine bir panik havası yaratmıştı.

Irak savaş suçlusu eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’in de ortakları arasında bulunduğu büyük ilaç firmalarının desteklediği DSÖ (WHO) Başkanı Margaret Chan, dünya genelinde 100 milyon kişinin bu yüzden ölebileceğini açıklamış ve alarmı en yüksek olan 6. seviyeye çıkartmıştı.

Glaxo Smith Kline, Novartis, Pfizer, Merck and Co. Ve Sanofi gibi dev ilaç şirketleri, onlarca ülkeye çoğu kullanılmadan bayatlayacak olan 5 milyar dolarlık aşı satıvermişti.

İşte şimdi benzer bir senaryo, bu kez sadece ilaç şirketleri kar etsin diye değil, daha büyük bir amaç için, Çin’i izole etmek için kullanılıyor.

Çin’i izole etmek ve ekonomisine darbe indirmek için yapılıyor.

Bu arada Çin’de yeniden kuşgribi vakalarının ortaya çıktığını da ekleyelim.

Yeterince manidar mı?

KAYNAKLAR:

https://twitter.com/RT_com/status/1223722692513189888?s=08

https://www.globalresearch.ca/china-coronavirus-update/5702420

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.30.927871v1

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.26.919985v1

https://www.rt.com/usa/397883-us-airforce-russian-rna-sample-tender/

https://www.globalresearch.ca/coronavirus-epidemic-who-declares-a-global-public-health-crisis-can-we-trust-the-who/5702360