Avatar
Hüseyin Vodinalı

‘Küresel ısınma’ gerçek

featured

Hüseyin Vodinalı yazdı…

Şaka değil, blöf değil…

Dünya gerçekten bir felakete doğru gidiyor. 

Küresel ısınma hiç bu kadar gerçek olmamıştı!

Ancak burada sözünü ettiğim, ölüyü diriyi öpen gözünü bize diken globalist elitin Amazon nehrini borsaya kote etmek için bastırdığı karbon vergileri filan değil. 

Nükleer güçlerin doğrudan bir savaşa yönelik restleşmesinden söz ediyorum. 

ABD, Ukrayna’ya Rusya’yı vurmak üzere yeni ve gelişmiş füzeler ve F-16’lar vereceğini açıkladı. 

İngiltere, Fransa, Almanya ve pek çok Avrupa ülkesi de hakeza.

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Batı’nın mevcut adımlarının Rusya ile doğrudan bir çatışmaya hazırlık olduğunu belirtti.

Ruslar, Batılı silah tedarikçilerini vurma tehdidinde bulundu ve ayrıca nükleer seçeneği telaffuz etmeye başladılar.

Putin, Rusya’nın nükleer doktrininin şaka olmadığını, gerekli durumda düğmeye basılacağını söylemek durumunda kaldı.  

Rus TV sunucusu Vladimir Soloviev, “Rusya’nın blöf yaptığını düşünmeye devam edebilirsiniz ve sonra bir gün artık Büyük Britanya diye bir şey kalmayacak” dedi.

NATO Baltops 2024 tatbikatı Baltık denizinde başladı. 20 Haziran’a kadar sürecek.

NATO Ramstein üssünden yapılan açıklamada; “BALTOPS 2024’e 19 NATO Müttefiki, 50’den fazla gemi, 85’ten fazla uçak ve yaklaşık 9.000 personel katılacak. Dört Amfibi Görev Grubu ve Çok Uluslu Görev Biriminin katılımıyla bu, amfibi kuvvetlerden oluşan en büyük koalisyon olacak. Buna ek olarak, bu yıl ABD Hint-Pasifik Komutanlığı’na tahsis edilen deniz varlıkları da yer alacak; yakın tarihte ilk kez Pasifik bölgesine bağlı bir varlık ABD Donanması Avrupa operasyon alanına katılıyor” denildi.

Karşı hamleyi bildiren Küba oldu. 

Havana’dan yapılan açıklamada, 12-17 Haziran’da, Rusya’dan 3 savaş gemisi ile 1 nükleer denizaltının ülkeyi ziyaret edeceği bildirildi.

ABD’ye 150 kilometre mesafedeki Havana’ya demirleyecek gemilerden biri Amiral Gorşkov firkateyni. Nükleer Kazan denizaltısı da Küba’da olacak. Küba Dışişleri Bakanlığı resmi açıklamasında hiç bir geminin nükleer silah taşımayacağı vurgulandı. Rusya ise bu konuda yorum yapmadı!

Bu, eskilerin tabiriyle tipik bir Gambot diplomasisi!

Ancak Batılı ana akım medya nedense her geçen gün küresel ısınma, iklim değişikliği, karbon muhabbeti ile sahte bir felaketin paniğini yaratmaya çalışırken iki nükleer gücün (buna Çin’i de ekleyin) kafa kafaya gelmesini olağan bir durummuş gibi satıyor. 

Oysa bir nükleer savaşta dünya, öyle 50-100 yılda değil bir saniyede yok olabilir!

EKONOMİK ARMAGEDDON DA CABASI 

Rus lider Putin, St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’nun (SPIEF) ana panelinde konuştu. 

Putin, burada açıkça dolara savaş ilan etti. 

“BRICS, siyasi baskıya, suiistimale ve dış yaptırım müdahalesine maruz kalmayacak bağımsız bir ödeme sisteminin oluşturulması üzerinde çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Dolara dayalı ‘Bretton-Woods’ finans sisteminin çoktan öldüğünün altını çizen Putin, “pivot to the Asia” mesajı verdi. 

“Büyük Petro, Avrupa’ya uzanan bir pencere açtı. Neden? Çünkü ana kalkınma süreci oradaydı. Fakat şu anda kalkınma merkezi Asya’da ve oraya daha yakın olmalıyız, bunun için de Sibirya’ya daha çok yatırım yapmalıyız” dedi.

Reuters 7 Haziran’da şöyle bildirdi: “Suudi Arabistan, Çin hakimiyetindeki merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) sınır ötesi denemesine katıldı; bu, dünya petrol ticaretinin ABD doları üzerinden yapılmasına yönelik bir başka adım olabilir.”

Bu gelişmeler esasen ABD liderliğindeki Kolektif Batı’nın sürekli savaş kışkırtmasının ana sebebidir.

Ve gidişat artık tersine döndürülemeyecek bir noktadadır. 

Yani BRICS ve ana oyuncuları artık dolarla uzlaşma konfor alanını terk etmiştir. 

ABD de bunu bildiği için kozlarını sonuna kadar oynayacaktır.

Doların önümüzdeki 5-10 yıl içinde rezerv para özelliğini yitirmesi beklenmese de trend bellidir. 

BRICS bunun için kurulmuştur, batı finans hegemonyasının savunucusu G-7’ye karşı dünyanın geri kalanları olarak örgütlenmektedir.

Muhtemelen Ekim ayında Rusya’nın başkanlığındaki Kazan Zirvesi’nde BRICS altına dayalı yeni bir değişim sistemini gündeme getirecektir. 

Ancak bu süreç tehlikelidir, silahlı ve külahlıdır.

Siyaset artık en cüretkar yollarla yapılacaktır.

CFR, Bilderberg ve Trilateral Komisyonu’nun sahibi finans baronları 1970’lerden beri ülkeleri piyon gibi oynatmayı becerdi.

Ama artık farklı bir dönemdeyiz. 

Ne Rusya bugünküi bir Almanya’dır, ne de Çin ‘90’lardaki bir Japonya.

Küresel ısınmanın artmasını bekleyin.

 

NOT: Türkiye’nin yeni BRICS açılımı hakkında ne düşündüğümü merak edener için; bu daha çok her zamanki gibi Batı ile pazarlık için yeni bir alan açma hamlesi olarak görünüyor. Batı ile umutsuz bir ‘denge’ arayışı gibi. 

Zaten Çin’deki açıklamasından sonra Rusya’ya gedeceğini söyleyen Hakan Fidan ile Moskova’da görüşecek olan Putin bile bu konuda şerbetli. Dedi ki; “Bana öyle geliyor ki Türkiye’de hükümetin ekonomik bloğu son zamanlarda kredi almaya, yatırım yapmaya, Batılı finans kuruluşlarından hibe almaya ağırlık veriyor. Bu muhtemelen kötü bir şey değil fakat eğer Rusya ile ticari ve ekonomik ilişkilerin kısıtlanmasıyla bağlantılı olursa, o zaman Türk ekonomisinin kazancından çok kaybı olur. Bana göre böyle bir tehdit var” uyarısını yaptı. 

Elbette Türkiye jeopolitik ve jeo ekonomik olarak Asya’ya dönecek er veya geç. Bu bir seçenek değil bir zorunluluktur. Ancak tüm bahislerini Batı’ya oynayıp sonra Şark havası çalan AKP ve London City’nin tahsilatçısı Mehmet Şimşek’in döneminde değil.

 

‘Küresel ısınma’ gerçek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!