Zafer Partisi kongresinden notlar

featured

Dün Ankara’da uzun bir yolculuğun ilk durağı büyük bir tarihi an’a şahit olduk!

Türk Devletleri’nin ‘kuruluşuyla” ilgili tarihimizin efsanevi hikayeleri vardır, mesela, devlet, ordu, yenildiği ya da dağıldığı zaman köylüler SEYMEN düzermiş.

Seymen düzmek, köylüler, çocuklarını yeni devlete ordu asker olsun diye gönderirmiş, ki, Cihan Harbi’nde Osmanlı’nın yenilmesinden sonra Ankara’nın Seymenlerinin Dikmen Tepesi’nde Mustafa Kemal’i karşılaması gibi.

An itibariyle dünyadaki en büyük siyasi gelişme, Avrupa kıtasında çok büyük siyasi türbülanslar yaşanıyor ve Avrupa’nın göbeğinde anti-kapitalist anti-göçmen partiler çok kısa sürede ikinci ya da birinci parti konumuna yükseliyor!

Türkiye’de de anti-kapitalist anti-göçmen Zafer Partisi’nin kurulu iktidar ve muhalif düzeni altüst eden çıkışlarına şahit olduk!

Dört bin kişilik kongre salonu tıka basa doluydu, neden daha büyük salon tutmadınız, dedim, paramız yoktu, bu yüzden, sadece altı bin kişiye davetiye çıkarttık ve iki bin kişi de dışarda kaldı!

Büyük bir heyecana sebep olan Zafer Partisi kongresinin iktidar yahut muhalif tek bir medya kuruluşunda tek satırlık dahi haber olamayışı hem iktidar hem muhalefetin ne kadar büyük bir paniğe kapıldıklarını gösteriyor!

Korkunun büyüklüğüne bakar mısınız, Zafer Partisi kongresi, tek satırlık yer bulmadı!

Yani koskoca medya koskoca partiler sözcüler kendi inşa ettikleri mezarlıktan şimdi ıslık çalarak geçiyorlar!

Tam dört saat, kongre salonu içinde ve salonunda, Anadolu’dan gelmiş yüzlerce insanla fotoğraf çektirdim ve kısa kısa sohbetler yaptım, çok büyük bir müjdem var, siyasi hayatımızda yepyeni bir tarih başlıyor!

Abdülhamit’i deviren İttihatçılar ve başta Ziya Gökalp ve arkadaşları Meşrutiyet’le gelinen yere ‘Yeni Hayat’ adını verip aynı adla dergiler çıkartıp yazılar yazdılar!

Duyduk duymadık demeyin Ankara’da kılsız çersiz çöpsüz tavizsiz ödünsüz yepyeni bir Yeni Hayat başladı!

1970’lerden bugüne Ankara’daki sağ-sol bütün partilerin kongrelerini kalabalıklarını heyecanlarını izlemiş bir kardeşiniz olarak burada tarihe bir kaç satır bırakacağım!

CHP, PKK ve Fetö ve Seyit Rıza vs. helalleşmesiyle köklerini inkar edip Cumhuriyet’ten resmen koptuğunu defalarca deklare etti.

Bugünlerde Ekonomi Bakanı Nebati’nin tipine ve diline ve gündeme hiç uygun düşmeyen ağır entel ‘epistomolojik kopuş’ cümlesiyle herkes dalgasını geçiyor!

Ancak, bu epistomolojik kopuş ifadesini bulan bir yer var, dün, milli irade yerini buldu ve CHP’nin kendi tarihiyle epistomolojik kopuş’u da nihayet tamamlanmış oldu! Çünkü artık Müdafaa-i Hukuk’un ve milli hakimiyetin yepyeni bir adresi var!

Zafer Partisi’nin şehirli ve hepsi iyi okullarda okumuş bir kalabalığı vardı! Onlarca kadın doktorla tanıştım, onlarca yeni mezun mimar gençle tanıştım!

İnsan kendini pırıl pırıl kültürlü tertemiz sorumlu ışıldayan vatansever bir kitlenin içinde bulunca biz de çoktan bitmiş ama nazikane devam eden sosyal ve siyasal dünyamızda derin bir ‘epistomolojik kopuş’ yaşadık!

İlk dikkatimi çeken istisnasız hepsinin çok hijyenik ‘şehirli’ oluşları! (Bu yepyeni şehirli milliyetçilik-vatanseverlik üzerine çok yazılar yazacağım)..

İkinci dikkatimi çeken, çok temiz giyimli bu kitle salonu sokağı kapıyı ve tuvaletleri hiç bir ikaz olmadan tertemiz tuttu ve tek bir çöp bırakmadı.

Ve asıl dikkatimi çeken, kalabalığın çok ama çok azı sigara içmek için kapıya çıkıyordu..

Ve salon kapısındaki izdihama rağmen itiş kakış bağırma çağırma hiç olmadı, aşırı ölçülü ve saygın bir kalabalıkla karşılaştık!

Bir ara bir tuhaflık da oldu, salondan, ‘Ümit Başkan burada Escobar nerede’ sloganı atıldı mı diye mi, anlamadık, bir anda salonun emniyetiyle sorumlu polisler salonu ve kongre alanını terk etti!

Küçük güzellikler de yaşandı, konuşmaları laf atarak kesen bir meczup kardeşimize hiç bir şekilde müdahale edilmedi ve salondan çıkartılmadı, genel başkanın konuşmasının en heyecanlı bölümlerine dahi maydanoz olan bu arkadaştan kimse rahatsız olmadı kızmadı bağırmadı!

Salon, kongre açılışında coşkulu marşlarını söyleyip bir kaç slogan atıp Ümit Özdağ’ın konuşmasını yer yer alkışlarla kesip dinlediler!

Ümit Özdağ’ın konuşması ve kitlesiyle ilişkisi üzerine de şunlara şahit oldum, iki gün önce bir saat kadar Ümit Özdağ’ın ziyaretindeydim, kadınlar ve gençlerden gündemle ilgili çarpıcı notlar raporlar anekdotlar geliyor ve Ümit Özdağ uzun uzun not alıyordu, ki, Ümit Özdağ konuşurken gençlerden ve kadınlardan gelen bu uzun uzun ayrıntılı notlarla konuşmasını süslediğini fark ettim!

Bir ara, Ümit Ozdağ’a, etrafınız size Ümit Başkan ya da Ümit Hoca diye hitap ediyor, dedim, Ümit Özdağ, ben, bana ‘Ümit Ağbi’ diye hitap edilmesini istiyorum, dedi!

Trabzon, Samsun, Elazığ, Hatay, Muratpaşa, Bursa, İzmir, İstanbul, Konya, hangi görüşmemi anlatayım, ancak, önceden karar kılmışlar gibi, hepsi anlaşmış gibi birbirlerinin aynısı çok yakın cümleler kurdular!

İttihat Terakki yenilince, yerini Müdafaayı Hukuk’a bıraktı ve Müdafaai Hukuk Cumhuriyet’i ve CHP’yi kurdu. Ancak bugün CHP Kuvayı Milliye’yi kovdu ve CHP, Hürriyet ve İtilafçıların Damat Feritçilerin eline geçti. Sohbetin devamında Zafer Partisi sizin için neyi ifade ediyor diye sorduğunuzda ‘Türk Milleti en zor dönemlerinde her zaman milli bir refleks bir irade çıkartmıştır’ dediler. Ve, hani olmaz ya, burada da bir hayal kırıklığı yaşarsanız, dedim, anlaşmış gibi hepsi, biz burada ‘milli irade ve milli refleksin’ çok kısa sürede organize olup kurumsallaştığına bir daha şahit olduk, aslolan milli iradedir!

Kalabalıktan biri Zafer Partisi’ne Yörük ve Türkmen köylerde oluşan yoğun ilgiyi anekdotlarla anlatıyor, bir diğeri, daha önce CHP ve başka partilere oy veren aile ve çevresindekilerin nasıl büyük hayal kırıklığına uğrayıp dönüştüğünü amcası dayısı oğlu komşusu örnekleriyle veriyor!

Şaşırdığım bir nokta da kitlede Altılı Masa ve İslamcı iktidara ve CHP ve MHP’ye karşı küfürlü tek laf duymadım ve hınç ve öfkeye hiç şahit olmadım.

Aksine, evet, taşa taşa coşa coşa gelen fırtına kurumuş dereleri taşırmış ve ama kitlede artık yolunu bulmuş kararını vermiş insanların kendine güveni ve rahatlığını gördüm, gelmekte olan ‘sel’ artık nereden akacağını nereye akacağını çok iyi biliyor!

Kongre salonunda bu selin Türk Milleti’nin kalbinden geldiğine inandım!

Yani, taşkın ve çok hararetli ve sinirleri yıpratılmış bir kitle beklerken duygu yoğunluğundan daha çok külün altında ateş gibi sabırlı ve bilgili ve çok kontrollü insanlar gördüm!

Şakaklarından kan fışkırıncaya kadar slogan atan delilenip bağıran insanlar değil külün altından pırıl pırıl parlayan ateşi gördüm!

Yani bu salonu damgalamayı ve kriminalize etmeyi bekleyenler, kışkırtılmaya hazır kontrolsüz bir gerginlik bekleyenler (nasılsa pek yakında herkes görüp şahit olacak) avuçlarını yalayacak!

Salonu dolduranlar hangi şehirden daha önce hangi partiden geliyor olsalar da ortak noktaları, milli irade, milli meclis, bağımsızlık, vatanseverlik, Cumhuriyet, Türklük, vs. gibi çok temel kavramlar!

Millet, vatan, milli direniş, vs. gibi bu çok temel milli kavramlarla konuşan ve yaşayan herkesi dava arkadaşları görüp çok büyük heyecan duyuyorlar!

İstisnasız hepsi, uluslararası şirketler, tarikatlar medreseler ve İslamcı iktidar ve PKK ve Fetö’yle iç içe muhalefetin varlığıyla ve ekranlarla ‘milli benliğimizi’ tamamen kaybettiğimizi söylüyorlar!

Ve sımsıcak ve çok kararlı milli heyecanlarıyla Zafer Partisi’nin tavizsiz ödünsüz radikal bir milli irade gösterip milli bir cephe kurma cesaretine hayranlık duyup artık ortaya çıkma zamanı çoktan geldi diyorlar!

On yıllarca çok arayıp da bulamadığım bu kararlı vatansever insan selinin ortasında bir anda kendimi bulunca, ben de gevşedim kendime geldim, zaman zaman nutuk çeker gibi, küçük espriler de yaptım!

Amerikan altın şirketlerine karşı dahi dava açacak bir milli avukat bulamıyoruz, narko siyaseti soruşturacak milli bir savcı bulamıyoruz, Fareo Adaları’na karşı bir milli bir futbolcu dahi bulamıyoruz! En son, gördünüz, Tanju Özcan’ı dahi kovdular! Bir tane milliciye dahi tahammül edemediler! Kılıçdaroğlu’nu Anayasa Mahkemesi’ne değil Futbol Federasyonuna şikayet edeceğim, çünkü, üç tane yerli futbolcu oynatma kuralına dahi uymuyor, hepsi yabancı, sahaya, Fetö’yü PKK’yı Seyit Rıza’yı sürüyor! Ancak milli olan sadece tribünler, onlar da, Fetö’cü PKK’lı takım kazansın diye Uğur Dündarlar eşliğinde İzmir Marşları söylüyorlar!

Kongre devam ederken, partili üyeler, oylarını kullanmak için düzen içinde saygıyla sandık başlarında kuyruk oldular, epeyce yanlarında kaldım, uzun uzun memleketi konuştuk, hiç birinin ağzında parti içi entrika dedikodu tezgah dümen yoktu. Sandık başında, hem kulaktan kulağa partiyi PKK’nın ele geçirdiğini konuşup ama zavallıca ve çaresizce tıpış tıpış oy veren CHP’liler yoktu… Ve kulaktan kulağa Tuncay Özkanlar, belediyeler, Yapı Kredi kredileri, Levent Göktaş ve Enver Altaylı bağlantılı danışmanları çekiştirip ve ama kendi iradeleri olmadan zoraki oylarını yine de Sezgin Tanrıkullarına atan CHP’li delegelere hiç benzemiyorlardı!

Türk Milleti’nin çaresiz kaldığına asla inanmıyorlardı!

Çaresizlik ve ümitsizlikten yılgın yeis konuşanları hiç sevmiyorlardı!

Umudumuz boşa değilmiş!

Bir daha yine en çaresiz çıkışsız büyük yenilgiler ve yolsuzluklar ve felaketler yaşadığımız bir anda Türk Milleti’nin vatansever çocukları bir kez daha toprağı yarıp yerden çıktılar bulutları delip gökten indiler!

Salonda, boğulmaya susturulmaya yok olmaya imha edilmeye ve milletinin ve kendilerinin yok edilmesine asla sessiz kalmayacak çok büyük bir ideal gördüm!

Hiç birinin aklı fikri dağınık değildi!

Denizler ortasında gemiciler gelmekte olan rüzgarları fırtınaları anlayabilmek için bulutların şekline ve yönüne bakar!

Fırtınalar ortasında bir denizci gibi dünkü Zafer Partisi Kongresine baktım!

Yorgun umutsuz ve kararsız ve aksi tek bir insan görmedim!

Gelmekte olan fırtınanın tarihine Türk Milleti’nin varlığına ve iradesine bir kez daha şahit oldum!

Bugüne değin aldatılmış satılmış ihanete uğramış çürümüş hurdaya kaldırılmış bütün eski siyasetlerin paslanmaya yüz tutmuş benlikleri yeniden toplanıp tek bir potada ve çok yüksek memleket sevgisi ateşiyle yeniden eritildiğine şahit oldum!

Demir tavında dövülüyor, artık korkum yok, Türk Milleti’ne hiç bir güç, uluslararası şirketlerini, mandacılığını, medreselerini, Fetöyü, PKK’yı tarikatları, sarayı, halifeyi daim kılamaz, dayatamaz!

Ve kitleyi bu solanda tek yürek bir arada tutan, Ümit Özdağ’ın konuşmasını bitirdiği slogan:

YAŞASIN CUMHURİYET!

 

Zafer Partisi kongresinden notlar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

67 Yorum

 1. 2 ay önce

  Proje birinin başka bir projeye proje demesi ikincisinin proje olduğu gerçeğini değiştirmez!

  • 2 ay önce

   Evet, bir projemiz var ve biz bir projeyiz, Atatürk’ün bize miras bıraktığı, fakat bugün tahrip edilen bu vatanı ve cumhuriyeti yeniden inşaa etmek ile görevli kimseleriz. Muhtaç olduğu kudretin asil kanımızda olduğunu bilen bir projeyiz. Eğer kurtulmak için bir kurtarıcıya ihtiyaç duyuyorsanız ben size bir şey öğretememişim diyen liderimizin öğüdünü dinleyip, hiç bir kurtarıcıya ihtiyaç duymadan organize olup bu vatanın bekası için elini taşın altına koymuş bir kitleyiz. Ve evet biz bir projeyiz, projenin mimarı ise önderimiz Atatürk’tür.

   Fakat (siz demek istemiyorum) onlar da bir proje, ve biz ne isek, neyi savunuyorsak, tam zıttını savunanların oluşturduğu bir proje onlar da. İlla proje olduğumuzu duymak istiyorsunuz ya, benim projemin mimarı ulu önder Başbuğ Atatürk iken, onun talimatları bizim yol haritamız iken, onların liderleri bugünün sermayedaşları, paralar, dolarlar, parası olanlar, dini tarikatlar, hısımları ve menfaatçileridir. İşte farkımız da tam burada . Çünkü asalet duruştadır, ve bizim duruşumuz budur, herdaim de bu olacaktır.

   • 2 ay önce

    Ben demiyorum proje olduğunuzu nisan mayıs aylarını tara ip ve CHP li hesapların alayı diyor. Şu tesadüfe bak ki o zaman Özdağ’ın partiden ayrılmasına sebep gösterdiği Kavuncu ile kendisinin ısrar ettiği CB adayı aynı. Bir tarayıver, bu kadar kes yapıştıra gerek yoktu..

    • 2 ay önce

     Bir defa kes yapıştır yapan, onların ağzından konuşan sensin . bu yorumunla da itiraf etmiş oldun böylece.

     ikinci olarak kes yapıştır olduğuna dair bana bir emare göster, bunların benim sözlerim olmadığını kanıtla, beni burada milletin içinde rezil et. bu imkanı sana veriyorum. fakat başaramazsan rezil olacak kişi sen olacaksın. bunu da bil.

     Son olarak iyi parti ve chp veya bir başkası bizleri överse şaşırırım. onların iftiralarını burada kalkıp gerçek argüman gibi kendi ağzınla ifade edip , senin deyiminle kes yapıştır yaparak iftiraya çanak tutuyorsun, argümanına destek olarak da iyi parti ve chpyi referans veriyorsun.. kahvehane köşesinde evrimi çürüten dayıların bile argümanları daha tatminkar.

     kavuncu meselesine gelince, sana “bilale anlatır gibi” anlatayım. fetöcüler de erdoğanın gitmesini istiyor, biz de istiyoruz, o referans aldığın iyi parti ve chp de istiyor ve hatta belki de , sen de erdoğan gitsin diyorsun. . şimdi fetö de bunu istiyor diye, pkk da bunu istiyor diye, aynı kesişimdeyiz diye bu noktada, bu bizi de pkklı veya fetöcü mü yapar? ki eğer öyleyse, muhalif olan herkes terörist senin mantığına göre. dolayısıyla kavuncu ile ümit başkanın aynı adayı destekliyor olması bu iki isim arasında uzaktan yakından bir bağlantıyı işaret etmez, göstermez.
     ger gör ki ben bunları anlattım ama sende bunu idrak edecek izan var mıdır ondan emin değilim…

     • 2 ay önce

      Evet onlar istiyor diye…düşüncen zannettiğin şeyler onların hazırlayıp sunduğu tabaktakine suçlanmak, o kadar. Merd-i kıpti şecaat arz ederken sirkatin söylermiş NOKTA

 2. 2 ay önce

  Biraz da kendimiz kandıralım. Bir bakmışsın gerçek olmuş.

  • 2 ay önce

   Her başlangıç zordur.Oyum Cumhuriyet’e yani Zafer Partisine.2023te görürsün kim hayal kim hayalet…

 3. 2 ay önce

  Güzel bir farkındalık emeğine sağlık Nihat genç

 4. 2 ay önce

  Harika tesbitler bende ordaydım iliklerime kadar hissettim sesim kesildi 50 yaşındayım heyecanımı düşünün en son 20 li yaşlardaki heyecanlarımdı sanki…

 5. 2 ay önce

  Dilinize sağlık Nihat ağabey,Türk Milleti kazanacak!!!

  • 2 ay önce

   Denizciyim, işim icabı gelemedim. Ama ne büyük bir tarihi anı kaçırdığımın bilinciyle içim buruk. En başından bu yana Ümit Özdağ’ın yanında saf tutmaktan onur duyuyorum. Ümit Hocamın konuşmasında belirttiği gibi beni böyle düşündüren samimiyet. Yaşasın Türk Yurdu, Yaşasın Türk Milleti, Yaşasın Cumhuriyet!..

 6. 2 ay önce

  Nihat Genç heyecanını anlıyorum ama çok fazla acele ediyorsun.Birgün Ümit Özdağ konusunda yanıldığını anlayacaksın.Aslında ümit Özdağ’ında Fetönün hizmet ettiği yere hizmet ettiğini göreceksin.

  • 2 ay önce

   Aslında kendin kime hizmet ediyorsun niçin yazmadın?

   • 2 ay önce

    Bence siz de acele ediyorsunuz…Gün doğmadan neler doğar. Bir zamanlar Tuncay Özkan vardı ne oldu?

  • 2 ay önce

   Proje Bedri, Mehmet ve Ahmet birbirinizi beğenmişsiniz. Vatanseverlik konusunda memleketin hayrına tek bir yorumunuzu görmedim ama ne zaman Zafer Partisi ve Ümit Özdağ haberi olsa orada peyda oluyorsunuz. E tabi siz de dolarlı maaşlarınızı hak edeceksiniz…

  • 2 ay önce

   Sizler bir avuç ruh hastası iftiracısınız. Gelen büyük dalga yüzünden korkudan tirtir titriyorsunuz. Aciz ve zavallı mahlukatlarsınız. Sizin gibi aşağılıklar bu vatanın değerini bilemez.

  • 2 ay önce

   Birader sen söyle de öğrensin millet

  • 2 ay önce

   Bir tutturmuşsunuz klişe iftiralar. Lan Fetöye kim hizmet ediyorsa ve bugüne kadar ettiyse Allah belasını versin. Sen Ümit Özdağ’a iftira attığın için seninde Allah belanı versin.

 7. 2 ay önce

  Umarım dediğiniz gibi olur Nihat Bey. Çünkü buna çok ihtiyacımız var.Artık kökü dışarıda liderler istemiyoruz.Türkiye’nin Türkiye’den yönetilmesini istiyoruz.

  • 2 ay önce

   Güneş gözlüğün hugobossa konuştuklarına dikkat et..karşı duran her sesi troll zanneden troll..daha nisan ayında senin gibiler Ozdagı gizli akepeli ve vekilligin devamı için tırmalayan adam ilan ediyordunuz! Hem de daha nisan ayında

 8. 2 ay önce

  Umit Ozdag’in konusmalari beni umutlandirmisti. Sayin Nihat Genc’in bu yazisi umudumu daha da arttirdi.

 9. 2 ay önce

  Nihat Abim! Ağzına kalemine sağlık. Umut hep var ; siz ve Ümit bey gibiler sayesinde hepimizin özlemini duyduğu Türkiye ye ulaşacağız işallah

 10. 2 ay önce

  Aynen öyleydi.

 11. 2 ay önce

  “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, BİZdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!”

  BİZ bitti demeden bitmez!

 12. 2 ay önce

  İnanmak istiyorum. Güvenmek istiyorum. Ama o kadar çok kandırıldık ki güvenemiyorum.

 13. 2 ay önce

  Boğazım düğümlenerek okudum yazınızı, göz yaşlarıma hakim olamadım. Türk Ulusunun yeniden uyanışı olur, Atatürk çizgisinde milliyetçi bir oluşuma ihtiyaç vardı. Bu Vatan birde böyle idare edilsinki, gerçek bağımsız, kalkınan, modern, ahlaklı ve hukuk devleti görsünler. Başarağız.

 14. 2 ay önce

  Nihat abi sana inanarak hareket eden dar ama güçlü bir kitle var. Temennimiz odur ki madem Zafer meşalesiyle yürünecek bu takımda belirgin bir yerde siyaset yapmanı ve parti içi çapraz hareketlere karşı hizaya çekiş iklimi yaratman hayırlı olacaktır

 15. 2 ay önce

  Çok teşekkür ederiz,tespitleriniz tespitlerimiz;değerlendirmeleriniz değerlendirmelerimizdir, yürekten kutlarız.. Metin İNSAL ZAFER PARTİSİ K.K.Ü

 16. 2 ay önce

  Çok mutlu oldum. Yaşasın Cumhuriyet!

 17. 2 ay önce

  Nihat Bey danışman olmalı ve partinin bu çizgisinden zaman içinde sapmasını engellemek için uyarılarda bulunmalıdır. Saygılar.

 18. 2 ay önce

  Zafer Partisi’nin iktidara geleceğine inanıyorum. Ümit Hocamdan nacizane isteğim söylediklerini yapması ve ABD emperyalizminden uzak durması.

 19. 2 ay önce

  Eline sağlık Nihat abim, seni çok seviyorum iyi ki varsın. Zafer partisini ümit hocayı desteklemenden çok memnunum çünkü yanlış bir şey görürsen konuşursun kralı seni susturamaz. Umit hocanin sizin gibi Cumhuriyetci, milliyetçi, Atatürkçü fikir insanlarınin desteğine çok ihtiyacı var. ümit hocayı yalnız bırakmayınız lütfen. Saygılar Nihat abim.

 20. 2 ay önce

  Ağzına Yüreğine Sağlık Nihat Abi.

 21. 2 ay önce

  umut kayboldumu herşeyimizi kaybederiz tanrının izniyle başarılı olur benim ve aile bireyleriyle 3 adet oyumuz var onuda zafer partisine vereceğiz

 22. 2 ay önce

  1,5 yıl önce CHP nin halini görüp istifa ettim.Gercek bir Atatürkçü oldugumu düşünüyorum. Yıllardir dizide takip ediyorum.Bu doğrultuda zafer partisinin milliyetçiliğini takip edebildigim kadar Atatürk’ün milliyetçiligi ile ortusup ortusmedigini bilemiyorum. AKP den kurtuma gününün geldiği bir zamanda hata yapmak istemiyorum.saygilarimla

 23. 2 ay önce

  Kuvayı Milliye Ruhu Zafer Partisinde bedenlenecek anlaşılan.Bu yazıdan çıkarttığım budur.

 24. 2 ay önce

  Kuvay-i Milliye ruhu tüm salona sinmişti. Pek yakın tüm ülkeye sinecek.

 25. 2 ay önce

  Bir gazeteci tarafsız olmalı her siyasi partiye sonra eleştirdiğin “yandaş” gibi bişey olursun dikkat et Nihat abi.

 26. 2 ay önce

  Diline sağlık Nihat bey çok güzel açıklamışsınız

 27. 2 ay önce

  Tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti isteyenlerin partisi = Zafer Partisi . Şu anda değil fakat önümüzdeki yıllarda böyle partilerin çoğalmasını diliyorum…

 28. 2 ay önce

  Evet, Zafer Partisi Türk milletinin projesidir. USA, UE, England, Chine, Russian projesi değil, hele hele BOP hiç değil. Anladın mı… Sen onu sizinkilere Soros çocuklarına sor Bedri.

 29. 2 ay önce

  Sizi önceleri sevgiyle takip ediyordum ve bu sevgim kongre günü saygıya dönüştü sebebi ise şudur. Kongrenin başlamasına yakın sigara içmek için dışarı çıkarken 4 nolu kapıdan insanlar sıkış tepiş girmeye çalışırken sizi gördüm ama benzettiğimi sandım nihat genç olsa vip kapısından girer dedim sizi. Kongre çıkışı döner kapının önünde fotoğraf çekilirken görünce siz olduğunuzu anladım ve kendimi kınadım dedimki adam gibi adam vip kapısından rahatca girmek varken o bizsen biri ve bizimle aynı kapıdan geçmeyi seçiyor. Çanakkalede de konuşmanızın sonlarına yetişmiştim. Nasip olursa sizi. Bir programda baştan sona dinleyebilmek istiyorum inşallah nasip olur. Bide arada gülseniz çok güzel olur.

 30. 2 ay önce

  Herşey güzel tamamda “İsmail Türk” gerçeğini ne yapacağız Nihat abi bence acele etme……

  • 2 ay önce

   Evet bu da işin can sıkıcı kısmı. Şahsuvaroğlu ve özellikle İsmail Türk’ün geçmişinde Nurcu tarikatlara hoş sözleri var. Biliyoruz ki Nurcu Kürt şeyhine boyun eğen Türkler Kürdistana HAYIR diyemezler.

 31. 2 ay önce

  Benim için şüphelidir! İyi parti kurucusu! Konumunu beğenmeyip Fetöcüleri ifşa etti! Buğra Kavuncuyu işaret etti! Sadece göçmen sıkıntımıza yoğunlaşıyor! Cumhurbaşkanı adayı Meral Aksener’in adayı gibi Mansur Yavaş! Parti Tüzüğünü ve programını okudum! Nato ve Abd için yuvarlak ifadeler var! Net değil…

 32. 2 ay önce

  sieg heils nihat genç !!
  ne de güzel ballandıra ballandıra anlatıyorsun, ittihatçılara güzelleme yapıyorsun.. “yeni hayat” dediğin başlangıcın sonunu da çok iyi biliyoruz. hala anlayamıyorum bu nasıl savruluştur. bu ülkede kemalist solcuyum diyenlerin faşist olduğunu zaten biliyordum. ama nihat genç’in vatan sevgisinin overdose seviyesinde faşizme evrileceğini hiç kabullenemiyorum. olsun, yine de “sieg heils” nihat genç !!

  • 2 ay önce

   Kürdistana EVET dersek bizi Faşit/Irkçı olmaktan kurtarıp Sosyalist/Devrimci ilan edeceksin değil mi, uyanık cingöz!

   • 2 ay önce

    buradan bu sonucu mu çıkarıyorsun? okuma yazma bilmeyenler niyet okumasın. birincisi sosyalist ya da devrimci değilim. kimsenin de bir şeye evet ya da hayır demesini umursamam. lakin ırkçı ırkçıdır. bu ülkedeki geçmişi 60 yılı geçmeyenlerin bu ülkenin faşistliğine soyunmasını, ülkemin faşistleri adına zül addederim. bu arada kemalist milliyetçilik adına da ümit özdağ denen himmler bozmasının brekisefal kafatasına sahip olup olmadığının da belgelenmesi gerekmektedir. bir de “cingöz” gibi ucuz kelimeler bu sayfaları okuyan kişilerin asgari entellektüel seviyesine yakışmıyor.

    Cevapla
    • 2 ay önce

     Sen hangi yabancıyı ne zaman tapuna bedelsiz ortak ettin de Türk halkına yabancıları tapunuza ortak edin yoksa Faşist/Irkçı olursunuz diyorsun? Türkiye dışarıdaki Türk soyluların da anayurdudur. Onlara yurttaşlık verilmesi de Türk ulusunun yararınadır ve önceliktir.

     • 2 ay önce

      valla birinci dünya savaşında selanikten gelen binlerce yahudiyi etmek zorunda kaldım, beşyüz sene önce ispanyadan gelen yahudileri kabul ettim. hatta polonyalıları (polonezköy diye gettoları bile var) bile kabul ettim, ettik, ettiniz.. gürcüleri ettik, çerkesleri ettik. bunlar türk değildi. hatta geldiklerindeki nüfusa göre oranları da oldukça fazlaydı. dünyada insanların sığınacağı tek toprak ne onur vericidir ki yaşadığımız topraklar. her ne kadar tarih bilincinden yoksun olsa da insanlar, türkler anadoluya gelmeden önce ilk olarak kuzey diye nitelendirilen ırak ve suriye topraklarına gelmiştir. ülkemize gelenlerin bir kısmı da türktür. ama yok illa da türk olacak diyorsak koyarız sınıra iki afet inan ve bir kaç pergel, ölçer ölçer seçeriz. konuşurken biraz izan ve biraz da perspektif rica edeceğim. iki cumhuriyet okuyunca alleme-i cihan olunmuyor. hepinize tekrardan sieg heils !!

 33. 2 ay önce

  Ümit Özdağ ın ben bilindik siyasiler gibi top sektirip topla oynamam çalım atmam direk kaleye şütlarım demişti aynı özellikteki Kıymetli gazeteci yorumcu Nihat Genç Abime Teşekkürler,

 34. 2 ay önce

  Anti-göçmen’i anladıkta da uzun yıllar MHP’de siyaset yapmış biri ne ara “anti-kapitalist” olmuş onu anlamadım! Komedi gibi.

 35. 2 ay önce

  Rahmetli Necmettin erbakana şeriatçi deyip eleştirdiniz , öldükten sonra övmeye başladınız .
  İyi parti kurulurken iyiydi, şimdi kötü ilan ettiniz.

  Hukuk dediniz cumhuriyet dediniz , mafyaya selam gönderir oldunuz.

  Kimseyi eleştirmekten korkmayın demiştin, burda yazdıklarımız yayınlanmıyor. Özgürce Eleştiri yapın demenizde hikaye oldu.

  Bugün başka yarın başka . Nerden baksanız Tutarsızlık.
  Onun için , hiç bir projesi olmayan . Cumhur başkanı adayı olma cesareti bile olmayan birini parlatıyorsunuz.
  Samimi değilsiniz.

 36. 2 ay önce

  yazı çok güzel. gerçekten ateşleyici. gelecek için umut verici. yalnız Bartu soral, Gülümser Heper’in istifalarını nasıl açıklayacağız?

 37. 2 ay önce

  Yıllardan sonra parlayan umut!

 38. 2 ay önce

  Sayın Nihat Genci başından beri severek takip ederim. Ekrem İmamoğlu ilk çıktığında bile onu fazla korumadığını görünce şaşırmıştım ilk önceleri sonra haklı olduğunu anladım. İsmimi niye onunla riske atayım demişti. Bir Zafer Partisi İlçe Başk.Yardımcısı ve kurucu üyesi olarak hayatımda ilk kez bir partiye yazıldım mesleğim Bilgisayar Mühendisliğidir. Yazılımcıyım. Siyasetten bu kadar uzak olmama rağmen kendimi Sn. Prof.Dr. Ümit Özdağ’ın partisinde buluverdim kendiliğinden. Çünkü arkadaşlar burada bir köfte ekmek için 1 günlüğüne parti tutan boş insanlar bulamazsınız. Ülkesi, vatanı, çoluğu çocuğu ve geleceği için saf tutan kişileri bulursunuz. Nihat gencin önceki günkü Zafer Partisi için olan yazısını okuyunca çok duygulandım kongreye geleceğini duyunca da çok sevindim. Ben de kongredeydim. Sn. Nihat genç gerçekten çok isabetli görüşlerde bulunmuş. Gelecek için, yeni Kuva-yi milliye ruhu için, Türkiye’nin kurtuluşu için tek parti Zafer Partisidir arkadaşlar. Kim elinden ne geliyorsa yeteneği/işi doğrultusunda destek olsun bize lütfen. Ulusal kanallara çıkarmıyorlar bizi korkuyorlar engel koyuyorlar. Sesimizi ulusal kanallardan duyurabilseydik 10 kat hızla büyürdük ama seçime fazla vaktimiz yok o yüzden çok çalışmalıyız arkadaşlar. Bu yükselişi durduramazlar. Büyük bir dip dalga ile geliyoruz. Zafer bizim olacak!

 39. 2 ay önce

  Göçmen karşıtı olduğunu biliyoruz da anti-kapitalist nasıl oluyor. Parti proğramında böyle bir bölüm mü var yoksa bu Nihat Genç’in bir özlemi mi? Bakarsın hatırıma, öyle olurlar, diyerek.

 40. 2 ay önce

  Sevgili Nihat abim. 48 yaşındayim. 30 yıldan beri seni takip eder okurum. inan kaçirdigim 30 yazın olmamıştır. Seni ilk kez bir siyasi partiye bu kadar ümit yüklediğini görüyorum. Ama bu memlekette hiç bir sağ hareketten gerçek bir anti emperyalist duruş gerçek bir vatansever kemalist duruş bu yaşıma kadar görmedim. Umarım yanilmazsin. Sevgiler.

 41. 2 ay önce

  Nihat bey, hislerime tercüman olmuş bir yazı. Evet biz şu parti bu parti demedik. Biz Vatan dedik. Derdi vatan olanın yükü ağır olur bilerek bu yola baş koyduk. İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığım İslamcı partiden istifa ederek geldim ZAFER saflarına. Ne mutlu Türk’üm diyene ne mutlu sevdası vatan olana. YAŞASIN CUMHURİYET

 42. 2 ay önce

  17 milyon nufuslu Suriye’de neden 10 milyon kaçıyor da 7 milyon hala orda…Bunlar Esad’a karşı ayaklanmış ,sünnicilik oynayan ve doğal olarakta Esad’ın hışmına uğramış teröristler…Zafer Partisi bunu sürekli vurgulamalı…Esad düşmeden de bunların gönüllü gitmesi imkansız…Esadla anlaşılır ve genel af çıkarması sağlanırsa belki giderler..

 43. 2 ay önce

  Zafer Partisinden birkaç isteğimvar ..evet suriyelilerin gönderilmesi şart ama çok daha önemli konular var..1-Her aile gelirine göre çocuk sahibi olmalı..en önemli konu kontrolsüz nufus artışı…asgari ücretli bir aile 5 çocuk sahİbi olamaz..olmamalı 2-Pet -Shop lar derhal kapatılmalı..evde hayvan bakmak yasaklanmalı…her iki haldede hapis hayatı yaşıyor hayvanlar çünki..insanlar hayvanlara gösterdiği sevgiyi birbirlerine gösterseler insanlık çok daha farklı yerlerde olurdu şimdi..3-sokaklara-denize-yollara çöp atanlara mutlaka ceza kesilmeli..bu konuda yasa var ama uygulanmıyor…

 44. 2 ay önce

  -bir fabrika işçisi neden ülkücü olur diye çok düşünmüştüm küçüklüğümde-.70 lerde kahrolsun abd kahrolsun kapitalizm diye bağıranları, köşe başlarında kovalayan, döven,öldüren kesimden (siyasal olarak) şimdi günümüzde anti emperyalist profili yaratan nihat genç i tebrik ediyorum.
  -şimdide bir sağcıdan nasıl anti emperyalist nasıl anti kapitalist olur onu düşüneyim ben işim çok-
  zaten nebatiden sonra kafamız allak bullak olmuştu birde yapmasaydın 🙂

 45. 2 ay önce

  Mustafa Kemal’in Askerleriyiz… Bu kadar açık ve net!!! Nokta!!! Daha da üzerine yazacak, yorum yapacak, bir konu yok..! Zafer Zafere İnananlarındır…

 46. 2 ay önce

  Evet, gerçekten de yaşasın Cumhuriyet. Ama ATATÜRK Devrim ve İlkeleri doğrultusunda olduğu mutlaka vurgulanmalı. Yoksa, İran vs…de cumhuriyet!

  Cevapla
 47. 2 ay önce

  Herzamanki hoşgörülü dünyan inşallah gerçekleşecek öğünleri Özlem’le bekliyoruz hepimiz başarılar dileriz

  Cevapla
 48. 2 ay önce

  Nihat bey, sizce Zafer Partisini antikapitalis yapan kıstas ne?

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!