Ceren Damar’ın katilinin avukatından skandal sözler: Aile siyasi rant elde etmeye çalışıyor

Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'in katilinin avukatı Vahit Bıçak skandal sözlerine bir yenisini ekledi. Bıçak, Ceren Hoca'nın ailesini çocuklarının ölümü üzerinden siyasi rant elde etmekle suçladı. Kendisinin aile tarafından hedef gösterildiğini öne süren Bıçak, 'Bunlar cinayet işlemeye müsait insanlar' şeklinde ifadeler kullandı. 

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’i 2 Ocak 2019 tarihinde tabancayla vurduktan sonra 17 yerinden bıçaklayarak öldüren katil Hasan İsmail Hikmet’in avukatı Vahit Bıçak, Yavuz Oğhan’ın Youtube kanalına telefonla bağlandı. Avukat Vahit Bıçak, Ceren Damar’ın ailesini siyasi rant elde etmeye çalışmakla suçladı.

Oğhan’ın, savunmalarında Ceren Damar Şenel’in ailesine karşı neden daha hassas davranmadığı konusundaki sorusuna yanıt veren avukat Bıçak, “Babası çocuğunun kanı üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışıyor” ifadesini kullandı.

Ceren Damar Şenel’in eşi Levent Şenel’in yaptığı açıklamalarda kendisini tehdit ettiğini ve hedef gösterildiğini iddia eden Bıçak, “Bunlar cinayet işlemeye müsait insanlar” sözlerini sarf etti. Bıçak’ın “Bu aile kötü niyetli bir ailedir” sözleri üzerine Oğhan da “Çocuğunu kaybetmiş insanlarla ilgili bu sözleri nasıl söyleyebiliyorsunuz” diyerek şaşkın olduğunu ifade etti.

Damar ailesini “acıyı ranta çevirmekle” suçlayan Bıçak, “Çocuğunu kaybetmiş bir ailenin ne gibi bir rantı olabilir” sözlerine karşılık, “Bir dahaki milletvekili seçimlerinde görülebilir” ifadelerini kullandı.

Ceren Damar’ın babası Mustafa Damar ise avukatın sözlerine ilişkin Twitter paylaşımında “Takdiri Yüce Türk Milletinin vicdanına bırakıyorum” dedi.

Ceren Damar’ın katilinin avukatından skandal paylaşım