Hekime uzmanlık veren tarikat! KPSS çalındı da Tıpta Uzmanlık Sınavı çalınmadı mı?

Erdem Atay yazdı...

featured

Çalmadığınız sınav kalmadı… Kurmaylık sınavları, Polis Akademisi, KPSS, ÖSS, YDS, ÜDS, KPDS…

Öyle anlar geldi ki, her tarafa hükmettiğinizde de soruları bile kendiniz hazırladınız, yine kendi tarikatınıza dağıttınız.

Öyle anlar oldu ki… 15 Temmuz sonrası bile soruların halen çalındığı konuşuldu.

Ne olduysa oldu, o çalınan sınavlarla profesör, doçent olan, üst düzey bürokratik görevlere getirilen, doktor olan binlerceniz hala yerlerindeler.

Hiç unutmuyorum, sıfır İngilizcesi olan bir profesörün sınav sorularının kendisine verildiğini en yakınındaki profesörlerin bana anlattığı günü… O profesör hala görevde mesela…

Olan oldu deniyor ve artık kimsenin bunları takip ettiği de yok!

***

Dünkü KPSS skandalının geleceği noktanın ne olacağını bilmiyoruz. Tahmin de edemiyoruz. Bu işin arkasında tarikatlar mı var, yoksa bambaşka bir şey mi umarım ortaya çıkar.

Dün gördük ki, koca bir devlet gözümüzün önünde yıkılıyor.

Düşünün, bir devlet kurumu alenen yalan söyleyebiliyor. İşte ÖSYM… İddiaların ortaya atılmasının ardından yaptığı açıklama şuydu:

“Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır.”

Geldiğimiz rezilliğe bakın!

20 soru tıpatıp aynı… Ve koca kurum, ‘asılsız’ diyebiliyor.

Ayrıntılar yakında ortaya çıkar umarım.

Şimdi başka bir olaya dikkat çekelim…

***

2019 yılıydı. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ile şaibelerin olduğu söylenmişti. Gazeteci Fethi Yılmaz TUS sorularının çalındığı iddialarını gündeme getirmişti.

Peki ne oldu bu iddialar?

***

Bir dershane var.

Adı TUSDATA.

Bu dershane TUS konusunda saltanatlığını ilan etmiş bir yer. Her yıl TUS’ta birici çıkarıyor ve hatta ilk 100’e onlarca öğrenicisini sokmayı başarabiliyor.

Hekimlere göre, kıymetli hocaları var. Bu hocalardan biri ayrıldı ve sosyal medyada çok çarpıcı olan şöyle bir iddiada bulundu.

“Kul hakkını düşünmeden başkasının yerine sınava giren, hocalarının ve çalışanlarının özel hayatını kayıt altına alıp tehdit eden, temsilcilerini fişleten, çalışanlarının emaillerini kırdırıp özel mesajlarını okuyan, sermayesi yalan, işi gücü algı manipülasyonu olan, doktorların ahlaksız olduğunu düşünen kişinin (Sammy Databes’in) psikiyatrideki tanısı sizce nedir?”

Daha sonra silinen bu yorum, ortalığı karıştırdı. Yorumda bahsedilen kişi Uz.Dr. Sami Selçukbiricik, yani TUSDATA dershanesinin sahibi.

Bakın iddia çok büyük…

Dershane sahibi Selçukbiricik, hocalara ders anlatması için bir iPad dağıtıyor, buradan özel sitelere giren hocaları tespit edip şantaj yapıyor. Herkesi fişliyor, kimin hangi gruplara, örgütlere üye olduğundan, fikirlerinin ne olduğuna kadar her şeyi öğreniyor.

Peki bu fişlemeyi sadece eğitimci hocalara mı yapıyor?

Hayır… Öğrencilerine de aynı fişlemeyi yapmış!

Genç Klinisyenler Kulübü adı altında Tıp Fakültesi öğrencilerinin kişisel verilerini yasa dışı topladığı da ortaya çıkmış. Sami Selçukbiricik hakkında hapis talebi ile iddianame düzenlenmiş.

14 müştekisi olan davada savcılık, Selçukbiricik’in Tıp fakültelerindeki öğrencilerin bilgilerini yasadışı şekilde topladığı ve kaydettiğini tespit etmiş.

Neler toplamamış ki!

Selçukbiricik, çok sayıda öğrencinin TC kimlik no, e-posta, telefon, ev adresinin yanında yasalara aykırı olarak ‘Komünist, Sosyal Demokrat, Alevi, Ülkücü, Atatürkçü Düşünce Derneği, Hocaefendi Cemaati, Muhafazakar, açık, kapalı’ diye mezhep, siyasi görüş, sosyal grupları ile öğrencilerin üyesi olduğu kulüp ve dernekler, gittiği kurslar, sınıfta sevilme durumu, kavgalı ve küs olduğu kişiler, babasının işi, gelir durumu ve mesleği, sağlık durumu, sevgilisi, eski sevgilisi, kaldığı yurdu, kız öğrencilerin sempatiklik, girişkenlik derecesi, tatlı dillilik, güleryüz ve işlerine yarama durumu… vb. gibi tüm bilgileri topladığı ortaya çıkmış.

***

Sami Selçukbiricik ve dershanesi ÖSYM ile de 2015’e kadar kavgalı. Hatta bir TUS’la ilgili sınavda bazı soruların yanlışlığı ile ilgili Selçukbiricik ve ekibi şikayet ediyor, ÖSYM de buna karşılık çok sert bir açıklama yapıyor.

Ve işte bu açıklamayla çok çarpıcı bir gerçek daha ortaya çıkıyor.

ÖSYM, en büyük TUS dershanesinin sahibinin bazı öğrencilerinin yerine sınava girildiğinin tespit edildiğinin ancak olayın zaman aşımına uğradığını açıklıyor.

Ve bu kişi en büyük TUS dershanesinin sahibi.

Fakat şimdi gelelim asıl konuya…

Bu dershanenin Tıpta Uzmanlık Sınavı öncesinde soruların WhatsApp gruplarında paylaşıldığı iddia edildi. Soruların çalındığı bir anda hekimler arasında yayıldı.

Onlarca hekim şikayette bulundu.

Konu dallanıp budaklanınca, TUSDATA adlı dershane açıklama yaptı ve sınava giren hocaların soruları ezberlediğini, daha sonra da bunları medyadan paylaştığını öne sürdü.

O dönemlerde dershanede eğitim alan öğrencilerle konuştum. Eğitimcilerin bile soruların TUSDATA’dan mı çıkıp çıkmadığını sorduğunu, buna dair derin şüphelerinin olduğunu konuştuklarını öğrendim.

***

Şimdi bir de şu olaya bakın…

TUS sınav sorularının birebir aynısını bulup bunu yayımlayan tek bir dershane var. Sizce kim?

TUSDATA…

Bu dershane dışında hiçbir dershane ya da yayınevi, TUS’ta çıkmış gerçek soruları bulup basamıyor. Ama onlar buluyor ve basıyor…

E, sormazlar mı kardeşim siz bu soruları nereden buluyorsunuz diye?

Sormazlar işte…

Burası Türkiye olunca sormazlar…

Peki neden sormazlar?

***

Yıl 2020…

TUS’a hazırlanan bir hekimle konuşuyorum. Bu konuları görüştük. Sonra bana TUSDATA’nın bir kitabını gösterdi. O tarihte olayı videoyla kayda aldık.

2020’nin Ekim ayındaydık. Kitabın çıktığı tarih ise Mart 2020.

Ama kitapta basım tarihi kaç yazıyor biliyor musunuz?

2021.

Yani 2020 yılının içindeyken, 2021 yılında basılmış kitabı okuyorsunuz!

Nasıl ama?

Kim bilir… 2021 yılında çıkmış sorular 2021 yılında basılmış(!) kitaplarında vardır belki…

İnanmazlar diye videoya bile çekmiştik…

***

Değerli okurlar… İnanın ülkede tarikat ve cemaatlerin gücü yadsınamayacak düzeyde. Her şeyi yapabilecek güçleri var.

Yargıda mı, emniyette mi, bakanlıklarda mı…

Nerde isterlerse mutlaka bir yolunu bulabiliyorlar. Bunların yanında inanılmaz düzeyde paraları da var. Bir şeylere hazırlanıyorlar… Hem de hepsi…

***

İşte bu dershane de bunlardan biri..

Dershane de, sahibi Selçukbiricik de İskenderpaşa Cemaati’nden… Tıpkı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi…

Bunları saklamıyorlar da… Ve bu dershanenin fişleme yapmaktan, sınavları çalmaya, gizli örgütlenme yapmaktan, başkalarının yerine sınava girmek gibi onlarca şaibeli işleri var.

KPSS’deki skandalı konuşuyoruz. Belki bu da konuşulur diye yazıyorum.

6 yaşındaki çocukla evlenilebileceğini savunan Nurettin Yıldız’ın Tıp Fakültesindeki bir söyleşisine sponsor olan bir dershane geleceğin hekimlerini seçiyor.

Acaba nasıl seçiyor?

Devlet devlet olsa da bir araştırsa…

Hekime uzmanlık veren tarikat! KPSS çalındı da Tıpta Uzmanlık Sınavı çalınmadı mı?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

13 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Hepsinin canı cehenneme hesap vermeden(yargılanmadan)gitmelerine izin vermeyin

 2. 2 hafta önce

  Haklısın yazar kardeşim 1973’te sınavlarda soru çalındı iki kez üniversite giriş sınavına girdim oğlum sınava girdi üniversite sınavında 2 kez girdi kızın Pakize iki kez sınava girdi soru çalınması yüzünden 1973’te Benim de aynı puanı alanlar arasında 4 işlemi zor yapan insanlar vardı sınıfımızda bunların Bunların çoğu u dershaneye giden insanlardı Haydi gel de şüphelenme nasıl puan benim gibi puan alabiliyorlar baştan beri bu böyle

 3. 2 hafta önce

  devleti çökerttiler.sistem çöktü.haybeye yaşıyoruz.

 4. 2 hafta önce

  Tüm gerçekleri biliyor ancak maalesef düzeltmek için bir şey yapamıyoruz. Allah hepsine lânet etsin İnşallah

 5. 2 hafta önce

  Konuştuğun da doktor olduğuna bile inanamadığın kimseler. bayağı bol ama tus kazanmışlar her nasılsa
  Kul kakkı yemenin alası bu.
  Öyle şeytani oyunlarla soru hazırla ki hiç kimse çözemesin
  yapanların hepsinin Allah belasını versin
  Umarız ülkem doğru bir yola çıkar

 6. 2 hafta önce

  Olayi ortbas etmeyi deniyorlar bence. Benim bildigim savci sorusturur bu isleri, ddk, dpt, sayistay diye kurum mu kaldi sanki.

 7. 2 hafta önce

  1000 yıllık devlet geleneği diyorlar ya hani, Kıl çadırda kurulan devlet, Ürdün bizden daha gerçek bir devlet. Türkiye devlet olma vasfını kaybetmiştir. Birlikte yaşayan kalabalıklar topluluğu sadece

 8. 2 hafta önce

  Erdem Abi, ben de tanık olduğum bazı olayları anlatayim. Benim akrabamin oglu 3 sene önce üniversitesi sınavına girdi ve mühendislik icin çok düşük bir puan aldı, puanı bayagi düşüktü. Sonrasinda ikinci sene bu çocuğu İstanbul Fatih’te cemaat dershanesine yolladılar ve annesi senenin başında bize gerine gerile YTÜ Bilgisayar Müh. kazanacak diyordu ve kazandı. Abi sana soruyorum, bir insan daha sınava bir sene varken nereyi kazanacağını kesin bilebilir mi? Ayrıca hepimiz öğrenci olduk ve ben öğrenciyim bir senede ortalama ne kadar puan yükseltilir biliyoruz. Biz oranın cemaat dershanesi olduğunu söylediğimizde gülmüştü. Hâlâ çalıyorlar abi. Böyle birçok örnek anlatırım çevremde.

  Bir başka tanıdığımızın çocuğunun kavanoz camı gibi gözlükleri vardi ama GATA’dan özel raporla çocuk polis oldu ve 15 Temmuzdan sonra Yunanistana kaçan fetöcüler icin “bunlar benim silah arkadaşım vatanperverdir” gibi bir facebook paylaşımı yapıp silmişti. Şimdi durumu ne bilmiyorum. Fakat bizlerin haklari yeniyor. Biz kimsenin hakkını yemeden bir yerlere gelmek istiyoruz fakat bu ülke bizi akıl hastası etti kendi ülkemizden igrendirdi nefret ettirdi. Temelinde adalet yoksa bir toplum dağılmaya mahkumdur. Saygilarimla Erdem Abi.

 9. 2 hafta önce

  Toplumsal sözleşme olan Anayasa ve AYM kararları, küresel sözleşmeler, AİHM Kararları çöpe atılmış, devlet çökertilmiş, ahlak kokuşmuş, üç “y” kaldırılma.yerine yoğunlaştırılmış ve yaygınlaştırılmış, yanına bir dördüncüsü, “yalan” eklenmiş ise orada herşey, her namussuzluk, her iğrençlik, her ahlaksızlık tırmanır gider.

 10. 1 hafta önce

  you tube da sen bu yazıdan bahsettin ve ben tekrar bu yazıyı okudum… sağ ol ERDEM…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!