VİDEO-Köpeğe taş atan caniye tepki yağıyor

Kocaeli'de bir kişi köpeğe taş fırlatıyor. Köpek acı içinde kaçarken, gençler ise cani adamı engellemeye çalışıyor.

Kocaeli’de çekildiği iddia edilen görüntüde, bir kişi köpeğe taş fırlatıyor. Köpek acı içinde kaçarken, gençler ise cani adamı engellemeye çalışıyor.

Hayvanlara eziyet ve kötü muamele ile ilgili haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Bu kez de yine sosyal medyaya düşen bir görüntü büyük tepki çekti. Körfez İlçesi Çamlıtepe Mahallesi’nde çekildiği iddia edilen görüntüde bir kişi, elindeki taşı köpeğe fırlattı. Talihsiz köpek, başına gelen taş sebebiyle acı içinde kaçtı. Çevredeki gençler ise cani adamı engellemeye çalıştı. O adam ise bu kez de kendini engellemeye çalışanlara saldırmaya çalıştı. Büyük tepki çeken bu görüntülerin Körfez’de çekildiği iddia eliyor. Yetkililerin ise bu durum ile ilgili hemen soruşturma başlatması isteniyor.

Kocaeli’de, taş atarak köpeği yaralamasına tepki gösteren 2 genci darbettiği öne sürülen kişi gözaltına alındı.

Körfez İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de şüpheliyi “kasten yaralama ve mala zarar verme” suçlamasıyla gözaltına aldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce, köpeğe zarar vermesinden dolayı kişiye idari para cezası verileceği öğrenildi.

Şüpheli Ö.K, adliye önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, savcıya ifade verdiğini belirterek, olaydan dolayı üzüntü duyduğunu ve kendisinin hayvansever biri olduğunu söyledi.

Böyle bir olayın yaşanmasını istemediğini ifade eden Ö.K, “Uyardım ‘Senin köpeğin bizim tavuklara saldırıyor.’ diye. Şu an 2 tavuğum yok. Bunları kim ödeyecek? Köpek seninse seviyorsan götür bağla. Şu an bir köpek bir insana veya hayvana saldırsa vicdanen müdahale etmez misiniz?” diye konuştu.