Milli muhalefeti ortadan kaldıranlar

Nihat Genç yazdı...

Milli muhalefeti ortadan kaldıranlar

  BİR

      2012 yılını unutamam, Türk Ordusu tasfiye edilip sığır sürüsü gibi kodese tıkılmış ve Türk medyası hukuksuzca içerde yatan binlerce subaya dair tek bir haber yapmıyor!

      2012 yılı nasıl derin bir sessizlik, Türk Ordusu ortadan kaldırınca doğusu batısı İslamcısı liberali rahat etmiş artık ülkeyi bölüşemiyorlar!

      Yani Türk medyası 2012 yılı boyunca içerde yatan subaylar haklı mı haksız mı, iddialar doğru mu değil mi, mahkemelerde neler yaşanıyor, bunlar Fetö'nün kumpası mı diye hiç oralı değil!

      Türk Ordusu tasfiye edildi oldu bitti maşallah!

      Ey Türk Milleti, 2012'yi unutma, orduyu içeri atıp medyası iktidarı rahatlamış, düşünün, çıt yok çıt, düşünün koskoca medyada bir yıl boyunca tek bir haber yok, yani Fetö ve iktidar o kadar rahat, ve AB ülkeleri göbek atıyor faşist Kemalist generaller hapiste diye!

      O kadar rahatlar ki .ötleri kalktı Türk Ordusu'nun işini bitirdikleri için olmalı artık Suriye Ordusu'na Osmanlı-ümmet nidalarıyla hücuma geçtiler!

      Sonra sırtlanlar leşi üleşemedi!

      İKİ

      Düşünün hayvan pornosu gibi ağır iddialar dahi vardı ve iftiralarla içeri atılanları savunmak için elimize bayrak alıp yürüyüş miting gösteri yapabileceğimiz kimsecikler de yoktu.

      Milli Görüş ve Ülkü Ocakları çok yaygın ve köklü teşkilatlardı ve BBP'ye bağlı Alperenler, neyse, işte hiçbiri yoktu, daha doğrusu, ya kafaları karıştırılmış ya içlerine sızılmış, hepsi bir şekilde Türk Ordusu'nun tasfiyesi ve generallerin bileklerine kelepçe vurulmasına sessiz bırakılmıştı, ki, Halk Evleri daha alaycı, yesinler birbirlerini diyorlardı, ki, şaşıracaksınız, Atatürk Düşünce Derneği, ki, orada da tuhaflıklar vardı, yani.. Sızılmamış girilmemiş tersanesi kurumu partisi kalmamıştı! Sızılan, içi oyulan, boşaltılan, dönüştürülen, işlevsiz kılınan, omurgası kırılan, CHP gibi dizayn edilen, kurum, parti, sivil toplum, akademi, hak getire, ara ki bir ses bulasın!

      ÜÇ

      Bugün 'milli muhalefet' niçin yok, nerede diye sorduğumuzda 'aynı suskunlukla' karşı karşıyayız!

     Galiba, Türk Milleti bütün umudunu Mehmetçik Vakfı'na bağış yaparak bayramlarda baş tacı yaparak ve gönülden destekleyip alkışlayarak Türk Ordusu'na bağlamış ve Türk Ordusu da tasfiye edilince eline Türk bayrağı tutuşturacak bağımsızlık egemenlik ve cumhuriyet ve anayasa ve toprak bütünlüğüne sahip çıkacak çok da kimsesi kalmamış.

      Ama 2012 yılındaki sessizliğin aynısı Fox TV'de Halk TV'de ve Habertürk'te...

      Anayasaya ve cumhuriyete ve toprak bütünlüğüne bağlı tek kelime tek ses tek karşı çıkış yok!

     DÖRT

     İnternet eskisi gibi sınırlı değil, artık, 'Kenya'da muhalefet', 'Senegal'da Muhalefet', 'Çad'da muhalefet', 'Mali'de muhalefet', 'Uganda'da muhalefet' diye yazın karşınıza epeyce doyurucu bilgi gelecektir.

     Zavallı yarı sömürge Afrika ülkelerinde milli muhaliflerin çoğu diktatörlükten çekiyor, birçoğu gözaltına alınmış, bir çoğu sokağa gösteri için çıkmasın öldürülüyor, bir çok milli muhalif sürgünde, bir çoğu seçime itiraz edecek gücü-kitleyi-medyayı bulamıyor, ama?

      Ama bir şekilde yarı sömürge ülkelerin dahi milli bir muhalefeti var!

      Anayasa ve toprak bütünlüğüne bağlı bir milli muhalefet Türkiye dışında nerede ararsanız irili ufaklı sürgünde gözaltında ama mutlaka var!

      Bu soruyu sormak çok mu zor?

      Neden ülkemiz medyasında siyasi sahnesinde milli bir muhalefet yok!

      Milli muhalefeti un ufak edenler kim ortadan kaldıranlar kim susturanlar kim, ve bilip de konuşmayanlar kimler?

     BEŞ

     Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'ye kötülükleri sadece parlamentoyu işlevsiz bırakıp saraylar kurması, tek adam rejimi, Yargıtay’ı Sayıştay’ı dinlememesi ve denetleme mekanizmaları çalıştırmaması değil.

     Tayyip Erdoğan'ın bu ülkeye ve kendine en büyük kötülüğü 'milli muhalefeti' kökünden kazıması, su dahi vermemesi, kendine rakip olabilecek ya da sıkıntı yaratabilecek her siyasi figürün işini bitirip gömmesi.

     Düşünün 15 Temmuz'da Ege denizine döktüğümüz Fetöcüler Tayyip'in muhalefete sıfır şans vermesini fırsat bilip İyi Parti ve Yeni CHP'de tezgahlanıp gümbür gümbür yine iktidara geliyor!

     Dün liberalleri yanına alan Fetö bugün sahte Kemalistlerin dümenine geçmiş!

     Sahte Kemalistler de önce milli muhalefetten yanaydı ancak baktılar ki 'muhalif' olarak konuşacak yazacak yer yok, o halde, foncular destekçiler kimse onların yanında mevzilendiler ve Tayyip'i indirmek için önce kendilerini inkar ettiler!

     ALTI

    Fetöcülerin elinde Yargıtay'da Yüksek Hakimler Kurumu'nda iki saat içinde kimler değiştirilecek Sayıştay'a Danıştay'a anında kimler yerleştirilecek listeleri hazır bekliyor!

    İyi Parti ve Yeni CHP içinde yüzde yüz kökleşmiş bu partilerle tek beden olmuş Fetö'yle seçim sonrasını kimse düşünmek bile istemiyor.

    Ama, bu, geri dönen kabus, gerçek ve geliyor gelmekte olan.

    Sahte Kemalistler de AKP karşısında o kadar ağır haksızlıklara uğradılar ki, onları haklı ve mağdur ve mazlum yapan bu haklılıklarının hepsini Fetö'nün ve PKK'nın kaptanlığına başka çare yok deyip gönüllüce teslim ettiler!

    Sahte olan kim, anlamak kolay, herkes mesaj kutusuna-yorumlara baksın, Fetöcüler artık kimlere küfretmiyorsa kimleri linç etmiyorsa kimlere iftira etmiyorsa kimleri diline dolamıyorsa, onlar sahte Kemalist!

     YEDİ

     Tayyip beyin milli muhalefeti susturması zor olmadı çünkü Batılılar da milli muhalefi hiç istemiyordu, mesela 'ulusalcı faşist diye kodladığı' Kemalistleri.

     Milli muhalefet yasaklanınca bu sefer büyük sermaye Fox TV ve Halk TV'yle kendine başka tür bir muhalefet için yer açtı, batılı dayatmaları açılımı anayasa değişikliğini üstlenerek!

     Yani Tayyip Bey'in gücü sadece orduyu tasfiye etmeye yetti çünkü ordunun tasfiyesini Amerika AB hepsi istiyordu.

     Ve ama Batılı ülkelerin dizayn ettiği muhalefeti bir Tayyip değil bin Tayyip gelse susturamaz!

     Ve izleyin büyük sermayeyi, Habertürk'ü ve Fox TV'yi, alayı, 'milli muhalefeti' gömmüş, kendilerine dünya sermayesinin ve NATO’nun Babacan'ı Davutoğlu'nu İyi Parti'yi ve yeni CHP'yi şişiriyorlar ve tek çare olarak gösteriyorlar.

     Bu sözde muhalefet cumhuriyet düşmanı ve anayasa değiştirecek ve toprak bütünlüğüne karşı olduklarını deklare etmişler!

     Hiç kimse de kalkıp (Fox TV'si, Halk TV'si, Habertürk'ü vb.) yahu bir ülkenin cumhuriyet ve anayasası ve toprak bütünlüğüne ve egemenliğine bağlı milli bir muhalefeti yok mu, diye sormuyor!

      Tıpkı 2012 yılı gibi, milli ne varsa gömmüşler!

      O yıllarda paso Fetöcü savcıları çıkartıyorlardı, bugün değişen bir şey yok, aynı küresel güçlerle yola devam!

      Tayyipçiler de artık ağlamasın, ülkeyi getirip bir daha ikinci kez Fetö'ye teslim eden yine Tayyip Erdoğan'ın kendisi.

      O kadar panikte ki yapmayın hayır anayasayı ben de değiştireceğim diye mesaj yolluyor, artık yemezler!

      Fetö'nün kumpaslarına iftiralarına iddialarına operasyonlarına ters manyellerine bu topraklarda kimsenin aklı gücü yetişmez, işte, Fetö hem İyi Parti'yi hem yeni CHP'yi sımsıkı bağladı, ve ekranları bağladı ve kendisine muhalif olanları dahi bağladı, hepsini 'paket' yapıverip Tayyip'in karşısında mevzilendirdi.

      Tıpkı Tayyip'in ilk günleri gibi, milli olanı iptal edip, küresel dayatmaların sözcüsü öncüsü muhalifi oluverdiler!

      Düşünün Fetö denen alçak terörist örgüt sahte Kemalistlerin de sessizliğiyle bu topraklarda an itiariyle sevimli, ılımlı, sıcacık 'muhalif' pozlarına dönüştüler!

      Ve Fetö tıpkı 2012 yılı gibi 'suskunluk ve sessizlik'i inşa etti!

      Adı Kemalist Atatürkçü olanlar dahi eli kolu bağlanmış istisnasız hepsi liberaller gibi doymamışlar gibi bir daha Fetö'nün don lastiğine cumhuriyet'i ve anayasayı bağlamışlar!

      Karar yazarı Ahmet Taşgetiren Fetöcüler için onlar da Müslüman içerde dahi namazlarını kılıyorlar derken AKP'lileri teskin ediyor, AKP'den sıtkı sıyrılanlara sesleniyor ya da yarınki günlerde Fetö'yü AKP'liler gözünde sıcak samimi tutmaya çalışıyor!

      Fetö'nün adı 'muhalif' olmuş, bundan daha ala 'temizleyici, güzelleştirici' olabilir mi?

      Ve hiç kimse Fetö'nün karargahı haline gelmiş Davutoğlu, Babacan, İyi Parti ve yeni CHP, Fox TV, Halk TV'yi vs. hiç konuşmuyor!

      Ne konuşuyorlar, Cumhurbaşkanlığı sistemi yanlışmış, Parlamentor sistem gelirse her şey güzel olacakmış. Yetmez ama evet anayasasında da Fetö böyle diyordu. Anayasa düzelirse herşey düzelir, diye. Sözde muhaliflerin ağzında aynı yılan hikayesi, yine ‘hukuk'u Fetö getirecek!

     Parlamentoyu geriye Fetö getirecek. Yine Yargıtay’ı Sayıştay’ı denetlemeyi yoluna Fetö koyacakmış.

      Pek tabii Fetö deyip kerizleri uyandıran hiç yok, aynı terane!

      Aynı terane Habertürk'te Halk TV'de ve Fox TV'de...

      Tıpkı 2012, büyük sessizlik, milli muhalefet ortalıkta hiç yok, kodeste dahi değil, hapiste olsalar, bir gün dışarı çıkarlar diye umut edersin, şimdi hiç yok!

      SEKİZ

      Tayyip Erdoğan Savunma Bakanlığına ve İçişleri Bakanlığı'na çok güveniyor, seçimlere itirazlar sonrası ortaya çıkacak karışıklık ve kaos senaryolarına hiç kulak asmıyor gibi görünüyor, ortalık karıştıktan seçimlere şaibe düştükten sonra istediğin kadar ordu polis gücün olsun, ortalık bir kez karışmıştır ve artık yerinde seni oturtmazlar!

      Asıl gerçek AKP'nin etekleri tutuştu.

      Çürümüştü zaten, şimdi tek tek kendiliğinden düşüyor!

      AKP gelmekte olan kabusu görüyor, kendileri bir zaman Amerika'yla nasıl anlaşmışsa, bir zamanlar kendileri Fetö'yle nasıl anlaşmışsa, şimdi de birileri Fetö'yle Nato'yla Amerika'yla anlaşmış, muhaliflerin bu ruh hallerini en iyi bilen AKP'lilerin korkuları bu yüzden herkesten çok!

       Yatacak yerleri yok, yedikleri sadece ihaleler sahiller yaylalar belediyeler hazineler olsaydı keşke, ayağa kalkıp bir ucundan düzeltmeye-toparlamaya çalışırdın, şimdi daha da kötü, hepimizin hakkını soracak anayasa cumhuriyet ve toprak bütünlüğü pazarlık-üleşme-peşkeş masasında!

      DOKUZ

      Tayyip Erdoğan iktidara gelirken Necip Fazıl'ın Sakarya şiirinden pasajlar çok okurdu, en başta da, 'öz yurdunda garipsin öz vatanında parya' mısrasını.

       Öz yurdunda garip ve parya olanlardan kasıt İslamcılardı.

       Öz yurdunda garip ve parya lafı İslamcıları mağdur mazlum ve kimsesiz duygulandırıp kinlendiriyordu!

       Oysa yakın siyasi tarih acı gerçekleriyle hepimize öğretti ki öz yurdunda garip ve parya olanlar anayasaya cumhuriyete ve toprak bütünlüğüne bağlı olanlar!

       Yani parya olanlar cumhuriyetçiler!

       Parya olanlar milli egemenlik diyenler!

       Öz vatanında garip olanlar milli mücadelenin egemenlik haklarına sahip çıkanlar!

       Devlet kurumlar partiler AKP'ye Fetö'ye ve tarikatlara üleştirildi ve ortada, Cumhuriyet değerlerini savunan, kimseler yok!

       Kimseleri yok!

       Milli ve egemen olmadıktan sonra parlamento olmuş-olmamış sistem olmuş olmamış anayasa olmuş-olmamış ne fark eder!

       Milli bir partin olmadıktan sonra meclis olmuş-olmamış ne fark eder?

       Fetö gelince mi hukuk çalışacak?

       Küresel güçlerin muhalefeti yargıyı çalıştıracak parlamentonun önünü mü açacak?

       ON

       Açıyorsun Afrika'nın yarı sömürge haritasını, böyle günlerde, kahrederek ah ederek, ulan, onların dahi sürgünde olsun gözaltında olsun bir milli muhalefetleri var!

       Keşke, sürgünde olsun da bizim de bir milli muhalefetimiz olsa!

       Keşke, bizim de bir milli muhalefetimiz olsa da gözaltında olsa!

       Keşke, baskılanacak tutuklanacak kovulacak kadarcık olsun bizim de bir milli muhalefetimiz olsa!

       Bu nasıl bir karanlık gündür!

       Bu nasıl çıkmaz sokaktır!

       Meded ey yarabbim!

       Türk Milleti'ne çok yakın zamanda bir milli muhalefet bahşet!

       Ey, yerleri gökleri yaratan, memleketimize Çanakkale, Sakarya, Dumlupınar şehitleri hatırına bir milli muhalefet nasip et!

       Ey yüceler yücesi, hakkıdır hakka tapan şu aciz milletine bir milli muhalefet nasip eyle!

       Karanlık gecelerimizin meşalesi olsun!

       Yüreği gözü Kurtuluş Savaşı Kuvayı Milliye olsun!

       Kula kulluk edenlere, Amerika'ya Fetö'ye kulluk edenlere fırsat vermesin!

       Saraylarını başlarını çalsın!

       Sahte Kemalistlerinin kafalarına Fetö'nün donunu geçirip ibreti alem sokaklarda gezdir yarabbi!

       (Gaiplerden bir ses:-)

       -Ya kulum, dua etmekte geç kaldın, duayı bela gelmeden yapmalıydın!

       -Yarabbi, vallahi de billahi de öbür belayı defederken bir yenisi geldi, neye uğradığımızı şaşırdık!

       -Ya kulum, onların hepsi aynı belanın püskülleriydi, yenisi eskisi yok, yüz yıl önceki bela da aynıydı, şimdikiler de kuyrukları da aynısı...