Pirzola kemiren çocuklar

featured
service

Pirzola kemiren bir çocuğu uzun uzun izledim. Acaba dedim, bu akşam çocuklar, hepsi, güzel çocuklar ne yiyorlar? Hayır, bu masa da bu ortam da olmaz derken, beceremedim yine ağladım…

Acaba bu iktidarın ve Erdoğan’ın yüreği ne kadardır? Emrindeki adamlarını, televizyoncuları, mesela boş otogarda “Yoğunluk yaşanıyor” haberleri yapan gazetecilerini sokaklara salsa ve her önüne gelen adama sordursa: “Çocuğunuza en son ne zaman kırmızı et yedirdiniz?”

Oturup göbeklerini büyüttükleri koltuklardan göründüğünü sanmıyorum; ama bu ülkenin çocukları beslenemiyor! Bir ülkenin çocukları beslenemiyorsa, bence o ülkenin yöneticilerine her türlü eleştiri serbest olmalı. Allah’tan Nihat Genç var… Nihat Abi sövüyor, biz korkaklar da oh çekiyoruz. Lütfen “Binali Yıldırım’a meydan okuyorum” başlıklı son programını izleyiniz…

Bugün hem Türkiye’yi yöneten iktidar, hem onun yerine geçmeye aday muhalefet iktidara sövmekten başka bir çare bırakmıyor. Muhalefet ne kadar gerekli değil mi? Muhalefete güvenebilsek, az kaldı bitiyor diyebilsek bu kadar çökmeyecek, bu kadar yıkılmayacağız. Ümit olmayınca bazen ağlıyor, bazen sövüyoruz. Sürekli bir sinir harbi…

İktidarın elinde hiçbir program yok. Bu zamana kadar yaptıkları anladıklarına ve düzelteceklerine dair hiçbir emare göstermiyorlar. CHP’li vekillerin bazıları da bunca rezalet içinde Ermeni Tehcirini ‘soykırım’ diye anmakla meşgul. Adamlar bu toprağa ait değil ki.

Türk Milleti hiç bu kadar sahipsiz kalmamıştı; ancak buradan uyarıyorum Türk Milleti hiç bu kadar güçlü de olmamıştı. Bu sahipsizliğin, bu sağırlığın, bu yoksulluğun Türk Milletine kurtuluşa dair bir azim yüklediğine ve bir yerde büyük patlamanın yaşanacağına inanıyorum.

Zira bu sahipsizlik, bu yoksulluk, bu çaresizlik sürdürülebilir değil. Biri bizi yoksullaştırıyor, diğeri yanına o yoksul milletin, o kerpiç evlerin etsiz sofralarında büyüyen evlatlarını şehit eden örgütün siyasi uzantısını almış “Ben, bunu sandıkta devireceğim merak etmeyin” diyor. Ya hu nasıl merak etmeyelim?

Hem CHP’yi hem AKP’yi hem onların ortaklarını uyarmalıyız. Millet zor durumda. Millet çaresiz. Başınızı nereye çevirseniz acı bir tabloyla karşılaşıyorsunuz. Kimden ne kötü haber gelecek diye korkuyla yaşıyorsunuz.

Milletin yumruğunu masaya vurması, sizin bugün kavga edip yarın barışmanız gibi olmaz. Millet, kendisini böyle çaresiz bırakanları unutmaz. Kuldan utanmıyor olabilirsiniz, en azından Allah’tan korkun.

Patinaj çekmek olduğunu biliyorum; ama yine de çağrımı yenileceğim: Cumhurbaşkanı emrindeki adamlarını, gazetecilerini, televizyoncularını hastanelere, sokaklara, pazar yerlerine göndermeli ve 20 yıldır yönettiği ülkenin ve milletin bugün ne halde olduğunu öğrenmelidir.

Unutulmasın: Mazlumun ahı indirir şahı…

Pirzola kemiren çocuklar

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!