Yunanistan F-35'leri, Rafale'leri kullanırsa biz de S-400'leri kullanırız

Nejat Eslen yazdı...

Yunanistan F-35'leri, Rafale'leri kullanırsa biz de S-400'leri kullanırız

Biz Türkiye olarak bir güvenlik binası inşa etmişiz, duvarlarını örmüşüz ama çatısı açık.

Bu çatısı açık güvenlik binasına yağmur, kar, dolu değil, balistik füzeler, savaş uçaklarının atacağı bombalar düşebilir.

NATO üyesi olarak biz, NATO’nun lider ülkesi ABD’den Patriot istemişiz çatısı açık güvenlik binamız için, vermemiş, Çin’den almaya kalkmışız engellenmiş.

Bu çatısı açık güvenlik binasının çatısını mutlaka kapatmamız gerekir demişiz, Rusya’dan S-400'leri almışız, Amerika cezayı kesmiş.

Adını yazmakta zorluk çektiğim NATO Genel Sekreteri ise “Türkiye’nin aldığı S-400'ler, NATO sistemleri ile uyumlu değil, ittifak dayanışması için bu soruna bir çözüm bulmak gerekir” demiş.

S-400'lerle ilgili güncel resim bu, ancak resim bundan ibaret değil.

Yıllardır PKK'yı destekleyen, Türkiye’yi bölmek isteyen kim? Başta NATO’nun lider ülkesi ABD olmak üzere NATO üyesi Avrupa ülkeleri.

Suriye’de PKK’nın ikizi YPG’yi destekleyen, silahlandıran, onu “kara gücüm” diye sıfatlandıran, Ortadoğu’da PKK-YPG devleti kurmaya çalışan kim? NATO’nun lider ülkesi ABD.

Doğu Akdeniz’de NATO üyesi Türkiye’nin haklarını ve çıkarlarını gasp etmeye çalışan kim? NATO üyesi Yunanistan. Doğu Akdeniz’de NATO üyesi Yunanistan’ı kimler destekliyor? NATO üyesi Fransa ve ABD. Doğu Akdeniz’e NATO üyesi Türkiye’ye karşı savaş gemisi gönderen NATO üyesi kim? Fransa.

Ege Denizi’nde NATO üyesi Türkiye’nin karşısında, NATO üyesi Yunanistan’ı destekleyenler kimler? NATO’nun lider ülkesi ABD ve AB üyesi NATO ülkeleri.

Peki, ekonomisi berbat durumdaki NATO üyesi Yunanistan, NATO üyesi Fransa’dan Rafale savaş uçaklarını kime karşı kullanmak için alıyor? Rusya’ya karşı mı? Hayır. Kime karşı? NATO üyesi Türkiye’ye karşı.

Peki, ekonomisi berbat durumdaki NATO üyesi Yunanistan, NATO’nun lider ülkesi ABD’den F-35 savaş uçaklarını kime karşı kullanmak için alıyor? Rusya’ya karşı mı? Hayır? NATO üyesi Türkiye’ye karşı.

Peki, NATO üyesi Fransa, NATO üyesi Türkiye’ye karşı kullanmak için NATO üyesi Yunanistan’a Rafale savaş uçaklarını satarken NATO’nun adını söylemeyi beceremediğimin genel sekreteri NATO dayanışmasını neden hatırlamıyor?

Peki, NATO’nun lider ülkesi ABD, NATO üyesi Türkiye’ye karşı kullanmak için NATO üyesi Yunanistan’a F-35 savaş uçakları satarken, adını sevmediğimin NATO genel sekreteri, NATO dayanışmasını neden hatırlamıyor?

Peki, neden adını sevmediğim NATO genel sekreteri, NATO dayanışmasını sadece Türkiye’ye dayandırıyor?

SON SÖZ:

İyi ki S-400'leri almışız.

İyi ki NATO içinden gelen tehditlere karşı S-400'lerle güvenlik çatımızı kapatmışız.

Yunanistan Rafalleri, F-35'leri bize karşı kullanmaya kalkarsa biz de S-400'leri ona karşı kullanırız.

Stratejik üstünlüğü S-400'lerle sağlarız.

Kim bilir, belki Kürecik'i de kapatırız.

Nokta!